طرز تهیه پاستا صدفی چیست؟ مواد لازم پخت پاستا صدفی شکم پر چیست؟ طرز تهیه پاستا صدفی شکم پر خوشمزه چیست؟ مراحل طرز تهیه پاستا صدفی شکم پر بدون فر چیست؟ دستور پخت پاستا صدفی چیست؟ بهترین روش پخت پاستا صدفی شکم پر چیست؟
در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه ما باشید.

پاستا صدفی شکم پر یکی از انواع خانواده فینگر فودها می باشد که بسیار خوشمزه و سریع می باشد برای تهیه این نوع پاستا نیازی به فر نیست شما می توانید شکم پاستا ها را با هر مواد و سسی که دوست دارید به دلخواه تهیه کنید. این پاستا صدفی بسیار مجلسی می باشد و برای مهمانی و تولد ها بسیار کاربردی است. برای تهیه این پاستا کافی است شما یک بسته پاستا صدفی که به آن جامبو شلز نیز گفته می شود تهیه کنید. این غذا یک نوع پیش غذا به حساب می آید و می توانید برای وعده های سبک غذایی نیز در نظر بگیرید.امروز در مجله اینترنتی ماهتوتا طرز تهیه پاستا صدفی شکم پر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه پاستا صدفی شکم پر

پاستا صدفی
پاستا صدفی
 • پاستا صدفی ۱ بسته
 • کالباس ۱ بسته
 • خیار شور ۳۰۰ گرم
 • ذرت ۱/۲ پیمانه
 • نخود فرنگی ۱/۴ پیمانه
 • فلفل دلمه ۱ عدد
 • سس مایونز به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز به مقدار لازم

حتما بخوانید » طرز تهیه پاتلیجان

طرز تهیه پاستا صدفی شکم پر بدون فر

پاستا صدفی
پاستا صدفی

مرحله اول: پخت پاستا

حتما بخوانید » طرز تهیه پکوره

در ظرف بزرگ و جادار به طوری که وقتی پاستا ها را داخل آن می ریزد دو برابر حجم پاستا آب داخل ظرف باشد آب بریزید پس از بجوش آمدن آب و روغن، نمک و فلفل را به آب اضافه کنید سپس پاستا ها را دانه دانه داخل آب در حال جوش بریزید. (مهمترین نکته در درست کردن این پاستا همین مرحله است وگرنه پاستا ها داخل یکدیگر رفته و موقع پر کردن می شکنند) در ادامه طبق زمان دستور پخت روی بسته پاستاها را بپزید. درب ظرف را نگذارید. اگر میخواهید پاستاهای نرمتری داشته باشید ۵ دقیقه زمان پخت را بیشتر کنید سپس پاستا را آبکش کنید.

حتما بخوانید » پاستا و ماکارونی

مرحله دوم: تهیه مواد میانی پاستا صدفی

حتما بخوانید » طرز تهیه توفو

خیارشور را نگینی ریز خرد کنید و داخل یک کاسه ریخته و به آن ژامبون خرد شده و به همراه فلفل دلمه نگینی و ذرت و نخود بخارپز شده اضافه کنید مواد را خوب هم بزنید سپس مقداری نمک و فلفل سیاه و قرمز اضافه کنید در انتها بنا به سلیقه خود سس مایونز را بریزید و خوب هم بزنید تا یکدست شوند.

پاستا صدفی

در ادامه بخوانید » نودل شیراتاکی

مرحله سوم: تهیه پاستا صدفی شکم پر

پاستا صدفی آبکش شده را کنار دست خود قرار دهید و شکم هر کدام را با مواد میانی پر کنید و روی سینی قرار دهید و به دلخواه تزئین کنید به همین راحتی و بدون فر این جامبو ما تهیه شد می توانید تا زمان سرو در یخچال بگذارید. نوش جان

طرز تهیه پاستا صدفی

حتما بخوانید » طرز تهیه مرصع پلو

نکات کلیدی در تهیه ماکارانی جامبو شکم پر

جامبو شلز
جامبو شلز
 1. به دلخواه می توانید از ژامبون گوشت یا مرغ استفاده کنید.
 2. می توانید ژامبون را حذف کنید و با مرغ ریش ریش شده این غذا را تهیه کنید.
 3. به دلخواه می توانید از هویج پخته خرد شده نیز استفاده کنید.
 4. حتما ذرت و نخود بخارپز شده باشند می توانید از کنسروهای آماده استفاده کنید.

حتما بخوانید » طرز تهیه پیتزا