مجله سبک زندگی

۱۰ مطلب در آبان ۱۴۰۰ ثبت شده است

بهترین انیمه های 2021 را بشناسید 42 انیمه برتر

در لیست بهترین انیمه های 2021 کدام انیمه ها قرار دارند؟ بهترین انیمه های سریالی ۲۰۲۱ کدام‌ها هستند؟ بهترین انیمه های علمی‌تخیلی ۲۰۲۱ کدام‌اند؟ بهترین انیمه های فانتزی ۲۰۲۱ کدام‌اند؟ بهترین انیمه های هیجان‌انگیز ۲۰۲۱ کدام‌اند؟ انیمه های ۲۰۲۱ با بیشترین امتیاز از سایت انیمه‌لیست کدام‌اند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

از دوستداران انیمه هستید؟ آفرین به سلیقه‌تان! باید بدانید که تاکنون در سال ۲۰۲۱، تعداد زیادی انیمه خوب برای دیدن ساخته شده است و این یعنی ساعت‌ها لذت‌بردن از داستان‌های جذاب؛ داستان‌هایی که فقط انیمه‌بازها لذت تماشایشان را درک می‌کنند. تعدادی از انیمه‌های جذاب گذشته در حال رسیدن به فصل پایانی‌اند و تعدادی انیمه جدید هم به فهرست شما اضافه خواهد شد. می‌خواهیم در این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا از همه این‌ها برایتان بگوییم. بهترین انیمه های ۲۰۲۱ کدام‌اند؟ آماده‌اید؟

عشق خون‌آشام (Vlad Love)

انیمه های ۲۰۲۱ _ عشق خون آشام

تاریخ انتشار: ۱۴ فوریه ۲۰۲۱
کارگردان: مامارو اوشی (Mamoru Oshii)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۵٫۹۴ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴دقیقه

داستان این انیمه از انیمه های ۲۰۲۱ درباره خون‌آشامی است که به مدرسه می‌رود و با انسان‌ها دوست می‌شود. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر بگوییم، داستان از جایی شروع می‌شود که یکی از شخصیت‌های انیمه به اهدای خون علاقه زیادی دارد و مدام به مرکز اهدای خون می‌رود و خون اهدا می‌کند.

یکی از روزها، در آنجا دخترک رنگ‌پریده‌ای را می‌بیند که از حال رفته است. حتما حدس زده‌اید که رنگ‌پریدگی آن دختر و حضورش در مرکز اهدا به چه معناست! بله، ماجرای رفاقت خون‌آشام با آدم‌ها معمولی از همین‌جا شروع می‌شود و بعد داستان‌های جذابی درباره این ویژگی او شکل می‌گیرد.

حتما بخوانید »11 انیمه‌ سینمایی برتر شبیه « اسم تو » که باید تماشا کنید

راستی بد نیست بدانید که ولد (Vlad) در زبان رومانیایی به‌معنای خون‌آشام است. حتما می‌دانید که رومانی خاستگاه اصیل‌ترین خون‌آشام دنیای یعنی کنت‌ دراکولای معروف است، نه؟ در این انیمه که از بهترین‌ انیمه های سریالی سال‌های اخیر است، ارجاعات زیادی به آثار گذشته کارگردان یعنی مامارو اوشی داده می‌شود.

گودزیلا؛ نقطه واحد (Godzilla: Singular Point)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ‌ گودزیلا

تاریخ انتشار: ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
کارگردان: آتسوشی تاکاهاشی (Atsushi Takahashi)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۶٫۷ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۳ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴دقیقه

گودزیلا از آن شخصیت‌های دوست‌داشتنی دنیای داستان‌های علمی‌‌تخیلی و وحشتناک است. سال‌های طولانی از حضورش روی پرده سینماها و دنیای تصویر می‌گذرد و همچنان در هر داستانِ تازه‌ای جذابیت‌های جدیدی دارد.

انیمه «گودزیلا؛ نقطه واحد» هم یکی از بهترین انیمه های سریالی سال‌های اخیر است که در آن داستان مهیج گودزیلا دنبال می‌شود. در این انیمه گودزیلا از اعماق زمین تهدیدی ایجاد می‌کند و شخصیت‌هایی مانند یک مهندس و یک نابغه فوق‌العاده باهوش با همکاری دیگران باید مقابل این تهدید بایستند.

حتما بخوانید » 15 انیمیشن‌ آسیایی زیبا که انیمه نیستند ( آپدیت 2022 )

یکی از جذابیت‌های انیمه مذکور وفاداری‌اش به عناصر کلاسیک داستان گودزیلاست. در این اثر با گودزیلایی طرف هستیم که در قاموس شخصیت‌های دنیای انیمه ظاهر می‌شود، اما بسیار شبیه نسخه اصیل خود است.

اس‌اس‌اس‌اس داینازنون (SSSS.Dynazenon)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ داینازنون

تاریخ انتشار: ۲ آوریل ۲۰۲۱
کارگردان: آکیرا آمامیا (Akira Amemiya)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۷٫۴۶ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه

بهترین انیمه های 2021

این انیمه از انیمه های ۲۰۲۱ هم مخصوص دوستداران داستان‌های علمی‌تخیلی است. انیمه از ماجراهای پسرک نوجوانی می‌گوید که باید به کمک چند شخصیت دیگر با نیروهای شَر بجنگد و بر آنها پیروز شود. رباتی به‌نام داینازنون هم یکی از شخصیت‌هایی است که به پسرک کمک می‌کنند با نیروهای خبیث بجنگد.

حتما بخوانید » بهترین انیمه های روانشناختی ؛ معرفی 10 انیمه از ژانرهای پرطرفدار

شاید برایتان جالب باشد که نام فیلم و اس‌های پرشمارش مخفف چه هستند. «Scarred Souls Shine like Stars» یعنی «روح‌های زخمی مانند ستاره‌ها می‌درخشند.» و در این انیمه نوجوانانی منزوی و تنها و امیدوار برای جنگ با نیروهای شر راهی ماجراجویی می‌شوند. کنجکاو نشدید که باقی‌ داستان را خودتان ببینید؟

حتما بخوانید » بهترین سریال های کره ای

مدرسه قهرمانانه من (My Hero Academia)

انیمه های ۲۰۲۱ _ آکادمی قهرمان من

تاریخ انتشار: ۲۷ مارس ۲۰۲۱ (فصل پنجم)
کارگردان: کنجی ناکازاکی (Kenji Nagasaki)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۷٫۴۸ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۲۵ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴دقیقه

در فصل پنجم انیمه مدرسه قهرمانانه من، همچنان شاهد ماجراجویی‌های ایزوکو میدوریا (Izuku Midoriya) هستیم. ایزوکو پسری است که در دنیایی با شخصیت‌هایی صاحب قدرت‌های ابرقهرمان‌گونه دستش خالی است. اما او تصمیم ندارد جا بزند و کم بیاورد. برای همین شاهد داستان‌های جذابی از حضورش در این دنیای عجیب هستیم.

حتما بخوانید »  10 انیمه‌ی جدید که تابستان 2021 نباید از دست بدهید

فصل پنجم این انیمه بیشتر درباره نبرد میان دو کلاس مدرسه است. رقابت دو کلاس ماجراهای هیجان‌انگیزی دارد و جزئیات داستان مانند فصل‌های پیش به هیجان‌انگیزترشدن آن کمک کرده است. قدرت‌های مختلف ابرقهرمانی شخصیت‌ها در فصل پنجم در بعضی بخش‌ها تماشاگر را شگفت‌زده و به‌شدت هیجان‌زده می‌کند.

پسر سانی (SONNY BOY)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ پسر سانی

تاریخ انتشار: ۱ اکتبر ۲۰۲۱
کارگردان: شینگو ناتسومه (Shingo Natsume)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۷٫۶۸ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه
 

باز هم می‌خواهیم انیمه علمی‌تخیلی دیگری را به شما معرفی کنیم. پسر سانی از آن انیمه‌های تخیلی است که چاشنی علم دارد. داستان درباره گروهی از دختران و پسران مدرسه‌ای است که در اردوی تابستانی متوجه می‌شوند در فضایی دور از خانه و خلأمانند اسیر شده‌اند.

حتما بخوانید » بهترین انیمه های درام 21 انیمه جذاب برای عاشقان دنیای انیمه‌ها

حضور آنها در اردو و شرایط عجیبشان باعث می‌شود که بفهمند توانایی‌هایی‌ ابرانسانی دارند. توانایی هرکدام از بچه‌ها منحصربه‌فرد است، اما با هم مشکلاتی دارند که ماجراهای داستان را رقم می‌زنند.

اولویت تخم‌مرغ شگفت‌انگیز (Wonder Egg Priority)

انیمه های ۲۰۲۱ _ اولویت تخم مرغ شگفت انگیز

تاریخ انتشار: ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱
کارگردان: شین واکابایاشی (Shin Wakabayashi)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۷٫۸۶ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۳ دقیقه

اولویت تخم‌مرغ شگفت‌انگیز از بهترین انیمه های ۲۰۲۱ است. چرا؟ چون موضوع به‌شدت فلسفی و جذابی دارد و پس از تماشای اثر، پرسش‌های زیادی در ذهن مخاطب ایجاد می‌شود. داستان درباره دخترک نوجوانی است که تخم‌مرغ شگفت‌انگیزی پیدا کرده و باید با این ناشناخته شگفت‌انگیز کارهای خارق‌العاده‌ای بکند.

حتما بخوانید » بهترین انیمه های 2020 چهارده انیمه سینمایی فوق‌العاده

دخترک با تخم‌مرغ شگفت‌انگیز و صدایی که از ناکجا می‌شنود و شبیه وجدانی درونی است، وارد عملیات نجات آدم‌ها می‌شود. او دوست ازدست‌رفته‌ای دارد که اگر بتواند آدم‌های دیگر را به‌کمک تخم‌مرغ نجات بدهد، امکان بازگشتش به این دنیا فراهم می‌شود. فضای داستان تلفیقی است از دنیای خواب و واقعیت. دوست دارید این انیمه را ببینید؟

بیستارز (BEASTARS)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ بیستارز

تاریخ انتشار: ۱۰ اکتبر ۲۰۱۹ تاکنون (فصل دوم)
کارگردان: شینچی ماستومی (Shin’ichi Matsumi)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۷٫۹۲ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۷ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۳ دقیقه

بیستارز یکی از انیمه های ۲۰۲۱ است که موضوعی بسیار متفاوت دارد. داستان انیمه ماجرای گرگی است که می‌خواهد با خرگوشی وارد ارتباط نزدیک شود، اما برای شروع این رابطه دلهره‌ها و نگرانی‌هایی دارد.

حتما بخوانید » 11 انیمیشن پاییزی زیبا برای لذت بردن از شب‌های بلند فصل خزان

دل‌شوره‌های گرگ برای نخوردن خرگوش ریشه در دغدغه‌هایی روان‌شناختی دارند. کارشناسان می‌گویند انیمه بیستارز به بلوغ و مسائل اجتماعی نسل‌های جدید در سایه مشکلات اجتماعی و جهانی اشاره می‌کند و البته درباره تغییراتی می‌گوید که هنجارهای انسانی را در نقاط گوناگون این کره خاکی به چالش کشیده‌اند.

انتقام حماسه سرزمین زامبی (ZOMBIE LAND SAGA REVENGE)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ‌ انتقام حماسه سرزمین زامبی

تاریخ انتشار: ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱
کارگردان: منهیسا ساکای (Munehisa Sakai)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۳ دقیقه

داستان این انیمه هم بامزه است و هم عجیب. اگر از طرف‌داران تخیل هستید، حتما از این انیمه خوشتان خواهد آمد. قصه درباره دخترانی از دوران و اعصار مختلف ژاپن است که جانشان را از دست داده‌اند و حالا به‌شکل زامبی‌ به دنیا بازگشته‌اند.

حتما بخوانید » 15 انیمیشن پرفروش پیکسار که گیشه‌های جهان را تکان دادند

این دخترها مأموریت‌هایی مانند رفع طلسم‌ها و انجام مبارزاتی دارند که ماجراهای قسمت‌های مختلف انیمه را شکل می‌دهند. اگر از این حجم فانتزی استقبال می‌کنید، انتقام حماسه سرزمین زامبی را فراموش نکنید.

اسکیت روی بی‌نهایت (Sk8 the Infinity)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ‌ اسکیت روی بی نهایت

تاریخ انتشار: ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱
کارگردان: هیروکو اوتسومی (Hiroko Utsumi)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۰۴ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه

گروهی از اسکیت‌بازان در مسیری پرپیچ‌وخم و عجیب با هم مسابقه می‌دهند. این رقابت‌های مخفی و زیرزمینی اس (S) نام دارد. پای دانش‌آموزی نه‌چندان حرفه‌ای هم به این مسابقات باز می‌شود.

حتما بخوانید » فیلم انیمیشن ؛ 13 فیلم انیمیشن برتر قرن 21 از بدترین تا بهترین

انیمه اسکیت روی بی‌نهایت سرشار از رنگ و انرژی است. اگر از هیجان خوشتان می‌آید و اهل رقابت هستید، تماشای این انیمه را در برنامه‌هایتان بگذارید. نظرتان چیست؟

پویی‌پویی مولکار (Pui Pui MolCar)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ‌ پویی پویی مولکار

تاریخ انتشار: ۵ ژانویه ۲۰۲۱
کارگردان: توموکی میساتو (Tomoki Misato)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۰۷ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲ دقیقه‌ و ۴۰ ثانیه

پویی‌پویی مولکار انیمه‌ای کوتاه و بامزه‌ است که بیش از موضوعش، شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی دارد. چه شخصیت‌هایی؟ خودروهایی بامزه که شبیه خوکچه‌های هندی هستند و حالت هیبریدی دارند.

حتما بخوانید » بهترین انیمیشن های جهان 68 انیمیشن برتر فوق‌العاده جذاب

هر قسمت از داستان درباره یکی از راننده‌ها یا مسافران این خودروهاست. این انیمه کوتاه برای فانتزی‌دوستان خوشایند خواهد بود. خلاقیت در طرح داستان‌ها و شخصیت‌ها و البته مسائل فنی انیمه پویی‌پویی باعث شده است که در جمع بهترین انیمه های سریالی جای بگیرد.

هوریمیا (Horimiya)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ هوریمیا

تاریخ انتشار: ۹ ژانویه ۲۰۲۱
کارگردان: ماساشی ایشی‌هاما (Masashi Ishihama)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۲ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۳ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۳ دقیقه

داستان انیمه درباره رابطه پسری منزوی و غیراجتماعی با دختری پرشور و شیطان است. این خط داستانی سال‌هاست که در فیلم‌ها و سریال‌های سراسر دنیا استفاده می‌شود و جالب است که همچنان جذابیت دارد.

البته چیزی که انیمه هوریمیا (هوریمیا ترکیب دو نام میامورا و هوری یعنی شخصیت‌های اصلی فیلم است) را از کلیشه‌ها جدا می‌کند، جزئیات رابطه عاطفی دو انسان است. این انیمه به‌خوبی توانسته از پس شرح‌ رابطه دو انسان با تمام پستی‌‌وبلندی‌هایش برآید.

حتما بخوانید » بهترین انیمیشن های 2019 نوزده انیمیشن سینمایی فوق‌العاده ⓳

بیان حالات روحی آدم‌ها مانند انزوا یا لحظات شکل‌گیری ارتباط با فردی دیگر در این اثر واقع‌گرایانه و با جزئیاتی جذاب انجام شده است. از این‌ها که بگذریم، هوریمیا از نظر فنی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و تصاویری چشم‌نواز و بسیار حرفه‌ای به مخاطب ارائه می‌دهد.

انتقام‌جویان توکیو (TOKYO REVENGERS)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ‌ انتقام جویان توکیو

تاریخ انتشار: ۱۲ آوریل ۲۰۲۱
کارگردان: مینورو آشینا (Minoru Ashina)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۲ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۲۴ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه
 

شعار این انیمه جالب است! «برای داشتن زندگی بهتر باید گذشته را تغییر داد.» این جمله عجیب است، اما سرسری از آن نگذرید و به آن فکر کنید. انتقام‌جویان داستان شخصیتی است که در زندگی به چند سال پیش بازمی‌گردد. او فرصت دارد تا با ایجاد تغییراتی در گذشته از وقوع اتفاقاتی ناخوشایند در آینده‌اش جلوگیری کند.

حتما بخوانید » فیلم ترسناک

چه چیزی بهتر از این؟ نویسنده این مقاله که خیلی دوست دارد دست‌کم چند سال به عقب برود و کمی گذشته را دست‌کاری‌ کند. شما چطور؟ علاوه بر داستان پرکشش انیمه انتقام‌جویان توکیو، رشد و تکامل شخصیت اصلی آن در طول داستان هم جذابیت‌های زیادی دارد.

خانه‌به‌دوش؛ مبارزه بوکس مگالو (Nomad: Megalobox 2)

انیمه های ۲۰۲۱ _ خانه به دوش

تاریخ انتشار: ۶ آوریل ۲۰۲۱
کارگردان: یو موریاما (Yō Moriyama)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۲۱ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۳ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه

خانه‌به‌دوش هم از انیمه های ۲۰۲۱ است. جانک داگ شخصیت اصلی این انیمه است که خودش را برای شرکت در مسابقات قهرمانی بوکسِ رباتی آماده می‌کند. نسخه‌ای از این انیمه در سال ۲۰۱۸ ساخته شده بود و خانه‌به‌دوش در ادامه آن طراحی و تولید شده است.

حتما بخوانید » فیلم ترسناک لاوکرفت

قسمت جدید مبارزه بوکس مگالو موضوعاتی فراتر از پیروزی و شکست را مطرح می‌کند. در انیمه خانه‌به‌دوش، پنج سال از نبردهای قسمت پیشین مجموعه می‌گذرد و قهرمان داستان باید برای رقابت‌هایی تازه آماده شود. تغییرات درونی شخصیت و موسیقی جذاب انیمه از نقاط قوت آن است.

به تو، ای ابدی! (To Your Eternity)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ به تو ای ابدی

تاریخ انتشار: ۱۲ آوریل ۲۰۲۱
کارگردان: ماساهیکو موراتا (Masahiko Murata)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۴۶ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۲۰ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه

موجودی نامیرا پا به دنیای آدم‌ها می‌گذارد و با مسخ‌شدن در قالب جسم‌هایی متفاوت به زندگی ادامه می‌دهد. تغییرات این روح با فرورفتن در قالب‌های مختلف با درد و البته رشد همراه است. قهرمان داستان یا همان روح نامیرا سعی دارد با یافتن جسم خود را بهتر بشناسد و بر نفرت درونی‌اش غلبه کند.

حتما بخوانید » فیلم علمی تخیلی

اگر دوست دارید که در مفهوم زندگی و بقا کمی بیشتر موشکافی کنید، از این انیمه خوشتان خواهد آمد. در میان انیمه های ۲۰۲۱ همه‌نوع داستان و ماجرایی وجود دارد. این انیمه با حال‌وهوای فلسفی هم از پرطرف‌دارترین‌هایشان است.

وی‌وی؛ آهنگ چشم فلوریت (Vivy: Fluorite Eye’s Song)

_ انیمه های ۲۰۲۱ _ وی وی : آهنگ چشم فلوریت

تاریخ انتشار: ۳ آوریل ۲۰۲۱
کارگردان: شین‌پی ازکی (Shinpei Ezaki)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۵ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۳ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۶ دقیقه

اگر از داستان‌های علمی‌تخیلی خوشتان می‌آید، وی‌وی را هم دوست خواهید داشت. «وی‌وی؛ آهنگ چشم فلوریت» از آن انیمه‌های علمی‌تخیلی است که در آینده روایت می‌شوند. در این انیمه، در سال‌های پیش رویمان هوش مصنوعی به‌شدت توسعه پیدا کرده و شبه‌انسان‌هایی پا به دنیا گذاشته‌اند که کم‌کم کنترلشان از دست انسان‌ها خارج شده است.

حتما بخوانید » بهترین فیلم های فرانسوی

وی‌وی خواننده‌ای شبه‌انسان است که با هوش مصنوعی ساخته شده و محبوبیت زیادی هم دارد. او باید در جنگ میان انسان و فناوری بایستد و دنیا را نجات بدهد.

اردوگاه لید‌بک (Laid Back Camp, Season 2)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ‌ کمپ لیدبک

تاریخ انتشار: ۷ ژانویه ۲۰۲۱/فصل دوم
کارگردان: یوشیاکی کیوگوکو (Yoshiaki Kyōgoku)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸.۵۴ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۲ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴دقیقه

اگر دنبال تماشای انیمه‌ای هستید که لحظات خوش و آرامی را برایتان رقم بزند، حتما انیمه اردوگاه لیدبک را در نظر داشته باشید. این انیمه داستان دو دوست با ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی مختلف است؛ یکی درون‌گرا و دیگری برون‌گرا.

این دو با تمام تفاوت‌هایشان با هم دوست هستند و در نقاط مختلف کمپ‌ می‌زنند و گردش می‌کنند. طرف‌داران کمپ‌زدن و سفر از اردوگاه لیدبک خوششان می‌آید. در این انیمه با نقاط دیدنی ژاپن هم آشنا می‌شوید. جالب است، نه؟

حتما بخوانید » بهترین فیلم‌ های علمی تخیلی

اردوگاه لیدبک از دوستی، درک تفاوت‌ها و طبیعت هم برایتان می‌گوید. جزئیات تصاویر و کیفیت ساخت انیمه هم از جذابیت‌های آن است.

هشتادوشش (86)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ انیمه ۸۶

تاریخ انتشار: ۱۱ آوریل ۲۰۲۱
کارگردان: توشی‌ماسا ایشی (Toshimasa Ishii)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۵۹ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۷ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۳ دقیقه

این انیمه از آن انیمه‌هایی است که مرزهای خلاقیت در تخیل را به‌شدت درنوردیده است. این انیمه روایتگر جنگ میان جمهوری سان‌مگنولیا و امپراتوری گیاد است، جنگی که به‌ظاهر میان انسان‌ها و ماشین‌هاست، اما در واقعیت بخشی از طرف ماشین‌نمای جنگ آدم‌هایی هستند که همه‌شان ۸۶ نام دارند.

حتما بخوانید » بهترین فیلم های پزشکی

هشتادو‌شش‌ها چه کسانی هستند؟‌ این‌ها اقلیتی هستند که دولت مجبورشان کرده است بجنگند. ماجرا از زاویه دید نظامی جوانی به‌نام لِنا برای مخاطبان روایت می‌شود. دوست دارید این انیمه را تماشا کنید؟

جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)

انیمه های ۲۰۲۱ـ جوجوتسو کایسن
بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 
تاریخ انتشار: ۳ اکتبر ۲۰۲۰
کارگردان: سونگو پارک ( Sunghoo Park)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۷۳ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۲۴ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۰ دقیقه

داستان انیمه جوجوتسو کایسن درباره پسر نوجوانی است که به باشگاه تحقیقات مخفی می‌پیوندد. این پسر در گیرودار ماجراهایی که در مدرسه و باشگاه برایش رخ می‌دهد، بخشی از احساسات منفی و نفرت را که به‌شکل انگشت تجسم پیدا کرده است می‌بلعد و سعی در کنترل آن‌ دارد.

حتما بخوانید » بهترین فیلم‌های کمدی

یکی از جذابیت‌های این انیمه پرکشش شخصیت‌پردازی‌اش است. شخصیت‌های این اثر پرجزئیات تصویر شده‌اند و تماشایشان درس‌های زیادی به‌ آدم می‌آموزد. نکته دیگر این است که زنان هم نقش پررنگی در پیشبرد داستان دارند و به‌اندازه مردان قوی‌ و قدرتمند ظاهر می‌شوند.

تاکسی عجیب (Odd Taxi)

انیمه های ۲۰۲۱ ـ تاکسی عجیب
بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 
تاریخ انتشار: ۶ آوریل ۲۰۲۱
کارگردان: باکو کینوشیتا (Baku Kinoshita)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۸٫۸ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۱۳ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه

این انیمه هم بسیار بامزه و جالب است. شخصیت‌های آن حیوان‌اند و طراحی دوست‌داشتنی و فانتزی دارند. نقش نخست داستان را گرازی دریایی بازی می‌کند که والدینش او را در کودکی رها کرده‌اند. حالا او راننده‌تاکسی شده است و در شهر توکیو مسافران را به مقصد می‌رساند.

مکالمه‌هایی که بین گراز و مسافرانش شکل می‌گیرد و ماجراهایی که هرکدام به‌ میان می‌آورند، این انیمه را دیدنی و جذاب می‌کند. داستان‌هایی که در بستر انیمه شکل می‌گیرند هیجان‌انگیز و معماگونه هستند.

بهترین انیمه های سینمایی

حتما بخوانید » فیلم کره‌ ای

اگر اهل داستان‌هایی فانتزی هستید که حرف‌های مهمی در دلشان نهفته است، از انیمه تاکسی عجیب خوشتان خواهد آمد و حضورش در فهرست بهترین انیمه های سریالی را تأیید خواهید کرد.

سبد میوه (FRUITS BASKET: THE FINAL)

بهترین انیمه های 2021
بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021 بهترین انیمه های 2021
تاریخ انتشار: ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ (فصل آخر)
کارگردان: یوشیهیده ایباتا (Yoshihide Ibata)
امتیاز در سایت انیمه‌لیست: ۹٫۰۷ از ۱۰
تعداد قسمت‌ها: ۶۳ قسمت
مدت‌زمان هر قسمت: ۲۴ دقیقه

در میان بهترین انیمه های سریالی چشمتان به انیمه سبد میوه هم می‌افتد. نمره این انیمه در سایت انیمه‌لیست بسیار بالاست. اما ماجرایش چیست؟‌ چرا این‌قدر محبوب است؟‌

این انیمه جذاب و آرام پیش می‌رود. ماجرا درباره شخصیتی به‌نام تورو است که پس از مرگ مادرش روانه جنگلی می‌شود تا به‌تنهایی در آنجا زندگی کند. پس از مدتی متوجه می‌شود که این جنگل از میراث و دارایی‌های خانواده‌ای است که یکی از اعضایش هم‌کلاسی اوست.

حتما بخوانید » کمدی سیاه

آشنایی تورو با این خانواده و فهمیدن رازی مگوی آن‌ها ماجراهایی دیدنی را رقم می‌زند. شخصیت‌پردازی در این انیمه به‌خوبی انجام شده است و از نظر فنی هم شکل شخصیت‌ها و صحنه‌ها جذاب‌اند.

سؤالات متداول

بهترین انیمه های سریالی ۲۰۲۱ کدام‌ها هستند؟

از جمله بهترین‌ها می‌توان به هوریمیا، جوجوتسو کایسن و تاکسی عجیب اشاره کرد که در مقاله‌ای از مجله اینترنتی ماهتوتا به‌طور کامل درباره‌شان گفته‌ایم. فهرست کامل انیمه‌ها:

 • هوریمیا؛
 • آکادمی قهرمان من؛
 • عشق خون‌آشام؛
 • جوجوتسو کایسن؛
 • وی‌وی: آهنگ چشم فلوریت؛
 • گودزیلا: نقطه واحد؛
 • اولویت تخم‌مرغ شگفت‌انگیز؛
 • اردوگاه لیدبک؛
 • پویی‌پویی مولکار؛
 • هشتادوشش؛
 • به تو، ای‌ ابدی؛
 • اسکیت روی بی‌نهایت؛
 • خانه‌به‌دوش:‌مبارزه بوکس مگالو؛
 • اس‌اس‌‌اس‌اس داینازنون؛
 • تاکسی عجیب؛
 • بیستارز؛
 • سبد میوه؛
 • پسر سانی؛
 • انتقام‌جویان توکیو؛
 • انتقام حماسه سرزمین زامبی.

حتما بخوانید » سریال کوتاه

بهترین انیمه های علمی‌تخیلی ۲۰۲۱ کدام‌اند؟

بهترین انیمه های تخیلی ۲۰۲۱ عبارت‌اند از:

 • انتقام حماسه سرزمین زامبی؛
 • انتقام‌جویان توکیو؛
 • پسر سانی؛
 • اس‌اس‌اس‌اس داینازنون؛
 • هشتادوشش؛
 • اولویت تخم‌مرغ شگفت‌انگیز.

 بهترین انیمه های فانتزی ۲۰۲۱ کدام‌اند؟

از بهترین انیمه های ۲۰۲۱ در ژانر فانتزی می‌توان به «پویی‌پویی مولکار» و «وی‌وی؛ آهنگ چشم فلوریت» اشاره کرد.

بهترین انیمه های هیجان‌انگیز ۲۰۲۱ کدام‌اند؟

اگر دنبال هیجان هستید و از انیمه‌هایی با ماجراهای پرپیچ‌وخم خوشتان می‌آید، حتما نگاهی به انیمه انتقام‌جویان توکیو، اسکیت روی بی‌نهایت و گودزیلا؛ نقطه واحد بیندازید.

انیمه های ۲۰۲۱ با بیشترین امتیاز از سایت انیمه‌لیست کدام‌اند؟

از انیمه‌ های ۲۰۲۱ با بیشترین امتیاز از سمت تماشاگران در سایت انیمه‌لیست می‌توان به سبد میوه، انتقام حماسه سرزمین زامبی و تاکسی عجیب اشاره کرد.

کلام آخر

کدام‌یک از این انیمه‌ها را دیده‌اید؟ از میان انیمه های ۲۰۲۱ مشتاق دیدن کدام‌ها هستید؟ پیشنهادی برای اضافه‌کردن به این فهرست دارید؟

در ادامه بخوانید » بهترین فیلم های دنیا

بهترین انیمه 2021

هشدار! محتوای این صفحه در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نوشته شده ‌است. سپاسگزار خواهیم بود اگر مغایرت احتمالی محتوا با قوانین و یا مشکلات دیگر در صحت و دقت محتوا را به ما گزارش کنید تا فورا اصلاح شود.
 

سبک زندگی در آینده ؛ زندگی در آینده چگونه خواهد بود؟ 2022

سبک زندگی در آینده به چه صورت خواهد بود؟ آیا ما در آینده، زندگی طبیعی‌تری را تجربه خواهیم کرد؟ چه چیزی در انتظار ماست؟ تاکنون به این فکر کرده‌اید که ما چقدر متفاوت از نسل‌های قبلی زندگی می‌کنیم؟ سبک زندگی ما از گذشته تاکنون چه تغییراتی داشته است؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

بد نیست با یک مثال شروع کنیم. خرید آنلاین چند سال است که در میان مردمان رواج پیدا کرده است؟ چه مشکلات و چالش‌هایی این فرهنگ را به وجود آورد؟ با اطمینان می‌توان گفت تمامی ابعاد زندگی ما از گذشته تا به امروز دست خوش تغییرات فراوان بوده است. در نتیجه، سبک زندگی در آینده هم قطعا با امروز تفاوت بسیاری خواهد داشت.

ما هر روزه ایده‌های زیادی برای راحت‌تر کردن فرآیندهای کاری و زندگی خود داریم. در برخی از مواقع هم این ایده‌ها با عقاید ما در تضاد هستند. به‌عنوان مثال، همه‌ی ما می‌دانیم که گرمایش زمین و آلودگی زیست محیطی تهدید بزرگی برای ما و نسل‌های بعدی خواهد بود، اما این را هم می‌دانیم که دیگر نمی‌توانیم بدون تکنولوژی‌های هوشمند و مواد نوآورانه زندگی کنیم.

حتما بخوانید » یادگیری در خواب

زندگی در آینده چگونه خواهد بود

اگر کمی نگاهمان را وسیع‌تر کنیم می‌بینیم که قطعا سبک زندگی در آینده هم تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. دیگر مثل گذشته فضا برای خانه‌های حیاط‌دار نخواهد بود. پس باید شرایطی را ایجاد کنیم که بتوانیم با فضای کوچک‌تر، راحتی زندگی گذشته را تجربه کنیم. ما باید بتوانیم در عین استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، محیط زیست را هم حفظ کنیم و به نسل‌های بعدی قدرت انتخاب بدهیم. پس آنچه دریافت می‌کنیم این است که باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی داشته باشیم که سبک زندگی در آینده، کارآمدتر، هوشمندتر و همچنین طبیعی‌تر باشد. به شما پیشنهاد می‌کنم در این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا با ما همراه باشید تا نگاهی بر شیوه زندگی بشر در آینده داشته باشیم.

حتما بخوانید » افزایش قدرت مغز 45 روش موثر و علمی

تغییرات سبک زندگی از امروز تا آینده

سبک زندگی
سبک زندگی

آگاهی نسل جدید نسبت به محیط زیست، رشد جمعیت و کمبود فضای بهینه برای زندگی، پیشرفت تکنولوژی و توانایی آن در بهینه کردن فضاهای کوچک و همچنین تمایل انسان‌ها به کاهش مصرف‌گرایی، همگی بر سبک زندگی در آینده تأثیر خواهند گذاشت.

حتما بخوانید » تقویت مغز و حافظه ؛ 11 ماده‌ی غذایی عالی برای تقویت مغز

ما در آینده، زندگی طبیعی‌تری را تجربه خواهیم کرد

سبک زندگی در آینده

میزان علاقه‌ی انسان به استفاده از منابع طبیعی از سال 1970 افزایش یافت و تا همین چند سال گذشته هم به صورت صعودی ادامه داشت. اما خوشبختانه می‌توان گفت امروزه به دلیل فشار انجمن‌های دوستدار محیط زیست، بالا رفتن سطح آگاهی انسان‌ها از آسیب‌های زیست‌محیطی و خرد جمعی ایجاد شده حول محور حفظ محیط‌زیست، هنوز زمان برای نجات اکوسیستم وجود دارد.

اکوسیستم‌ها، تار و پود زندگی ما هستند. چیزی که وجود همه‌ی ما به آن‌ها وابسته است و متاسفانه امروزه به دلیل تمایلات انسان‌ها، روز به روز در حال نابودی است.

حتما بخوانید » مینیمالیسم و سبک زندگی مینیمالیستی چیست؟ 2022

آگاهی از محیط‌زیست در تمام جنبه‌های زندگی ما در حال افزایش است و سبک زندگی و چیدمان خانه‌ها هم از این قاعده مستثنی نیست. طراحان محصولات و راهکارها، این را پذیرفته‌اند که باید محصولاتی را طراحی کنند که با محیط‌زیست سازگار بوده و مواد سازنده‌ی آن‌ها به‌راحتی به محیط طبیعی باز گردد. این مواد علاوه بر اینکه آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کنند، برای ما و خانواده‌امان هم مفید هستند. در واقع، احساس گرما و دنجی‌ که مواد طبیعی در دکوراسیون داخلی محل کار و فضای خانه ایجاد می‌کنند بسیار بیشتر از مواد مصنوعی است.

حتما بخوانید » تغییر سبک زندگی ؛ 6 کتاب خواندنی و عمیق 2022

چرا باید مواد طبیعی را جایگزین مواد مصنوعی کرد؟

سبک زندگی
سبک زندگی
 • لوازمی که از مواد اولیه‌ی طبیعی ساخته شده‌اند همواره زمینه‌ای خنثی داشته و با هر نوع سلیقه‌ای سازگار هستند.

چوب، سنگ مرمر، خاک رس، سفال و حتی بتن از جمله موادی هستند که به دلیل خنثی بودن، با هر نوع سبکی همخوانی داشته و می‌توانند تمامی سلیقه‌ها را پوشش دهند. مواد طبیعی و محصولاتی که از این مواد تهیه می‌شوند، هرگز از مد نمی‌افتند، در نتیجه مصرف‌گرایی را کاهش می‌دهند.

حتما بخوانید » انواع سبک های ارتباطی ؛ چگونه روابطی سالم‌تر و زندگی موفق‌تری داشته باشیم؟ 2021

به دلیل ساده بودن محصولاتی که با مواد طبیعی ساخته می‌شوند، سبک زندگی در آینده به سمت سادگی پیش رفته و دیگر لوکس بودن، با تاج و تخت‌های شلوغ خود را نمایش نمی‌دهد. مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود نسل‌های امروزی و آینده از این محصولات استفاده کنند، بازگشت سریع این مواد به طبیعت است. در واقع دیگر عذاب وجدان آسیب به طبیعت هم از بین رفته و به‌راحتی می‌توانید بر روی صندلی ساخته شده از چوب راش و الیاف طبیعی لم داده، در فنجان طراحی شده با چوب بامبو دمنوش چای سبز خود را نوشیده و از اینکه کمترین میزان پلاستیک را به کار گرفته‌اید، لذت ببرید.

حتما بخوانید » درمان افسردگی ؛ روش‌های خانگی و تغییر سبک زندگی 2021

 • مواد طبیعی و ارگانیک بهداشتی‌تر از نوع مصنوعی هستند.

در عصری که پیشرفت، همیشه مساوی با رفاه نیست، تلاش همیشگی ما این است که کارهایی را انجام دهیم که بتواند تا حد امکان سلامتی‌امان را تضمین کند. در اولین قدم همه‌ی ما به این فکر می‌کنیم که باید تغییرات زیادی را در رژیم غذایی و همچنین فعالیت بدنی‌امان انجام دهیم. بلافاصله به انواع رژیم‌های گیاه‌خواری روی آورده و زمان‌های پیاده‌روی کردنمان را از یک روز در هفته به سه روز افزایش می‌دهیم.

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که در اولین و ابتدایی‌ترین گام باید لوازمی که با آن‌ها احاطه شده‌اید را تغییر دهید؟ موادی که ما خود را با آن‌ها حبس کرده‌ایم هم می‌توانند تأثیر زیادی بر سلامت ما داشته باشند. به‌عنوان مثال، در سال‌های نه چندان دور، در صنعت خانه و راه‌‌سازی، سرب و بسیاری از عناصر مضر، جزئی لاینکف به شمار آمده و هیچ تفکری هم برای حذف آن‌ها صورت نمی‌گرفت. تا اینکه برخی محققان به این نتیجه رسیدند بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی بشر به دلیل ازدیاد سرب موجود در طبیعت است و باید به سرعت از چرخه زندگی ما حذف شوند.

حتما بخوانید » چگونه سبک زندگی سالم فعال و پر تحرک داشته باشیم؟ 2021

اکنون هم دقیقا مانند گذشته، هر روز شاهد مقالات و نوشته‌های زیادی پیرامون میزان تأثیر مخرب پلاستیک‌ها و برخی مواد مصنوعی بر سلامت بدنمان هستیم. مقالاتی که به‌عنوان الگو در اختیار صنعت‌گران قرار گرفته است و هر یک به طریقی در حال یافتن جایگزینی برای این عوامل هستند. چرا که مواد طبیعی سرطان‌زا نبوده و تحقیقات نشان داده‌اند که میزان انرژی مثبت ساطع شده از این عناصر، می‌تواند ما را از افسردگی و بیماری‌های روحی نجات دهد.

 • مواد طبیعی نسبت به همتایان مصنوعی خود، مقرون به صرفه‌تر هستند.

شاید اکنون این سؤال برای شما پیش بیاید که خرید یک دست مبلمان تهیه شده از چوب راش و پوشیده شده از الیاف طبیعی بسیار گران‌تر از مبلمانی است که چوب آن مصنوعی بوده و بخش زیادی از پارچه آن را ویسکوز تشکیل داده است؟

بله در نگاهی سطحی و نگرشی کوتاه مدت این اصل کاملا درست است. اما مدت زمانی که شما می‌توانید از محصولات ارگانیک استفاده کنید بسیار طولانی‌تر از محصولات تشکیل شده از الیاف و مواد مصنوعی است. همان‌طور که در بخش قبل گفته شد، این محصولات به دلیل طراحی ساده، هیچ‌گاه از مد خارج نشده و حس خستگی ناشی از تنوع سلیقه هم ایجاد نخواهد شد.

حتما بخوانید » 11 دوره‌ آموزشی رایگان آنلاین برتر سایت Udemy

سبک زندگی در آینده هوشمندتر از اکنون است

سبک زندگی در آینده
سبک زندگی در آینده

آیا می‌توانیم از یک اپلیکیشن برای پرورش گیاهان استفاده کنیم؟ آیا نرم‌افزارها می‌توانند گیاهان را برای بهبود کیفیت هوا در خانه‌های ما پرورش دهند؟ آیا این امکان وجود دارد که بتوانیم ماشینمان را از راه دور کنترل کرده و خاموش و روشن کنیم؟ آیا سیستم کنترل هوشمند چراغ‌ها و دستگاه قهوه‌ساز هنگام خروج از خانه وجود دارد؟ اگر این قبیل سؤالات را چندین سال پیش می‌پرسیدیم شاید بسیاری از مخاطبین با تعجب ما را نگاه می‌کردند و در دلشان هم به بلندپروازی ما می‌خندیدند. اما اکنون دیگر اینگونه نیست.

در گذشته هیچ‌گاه کسی به خرید آنلاین اطمینان نداشت و تا محصول را از نزدیک نمی‌دید و لمس نمی‌کرد نمی‌توانست تصمیم به خرید بگیرد.

طبق گزارشات ارائه شده در وبسایت statista در سال 2020 بیشتر از دو میلیارد نفر اقدام به خرید آنلاین کرده‌اند. این عدد برای جامعه‌ای که تا چند سال قبل هیچ اطمینانی به سایت‌های فروش آنلاین نداشته است، شگفت‌انگیز است.

همچنین امروزه به دلیل مشغله‌ی کاری بشر، راهکارهایی که بتواند زندگی آن‌ها را آسان کرده و زمان کمتری بخواهد، مورد استقبال شدید قرار می‌گیرد. در نتیجه می‌توان گفت این روند سبک زندگی در آینده را هم تغییر داده و روز به روز همه چیز هوشمندتر خواهد شد. خودروهای خودران، اثبات این موضوع هستند که بشر به دنبال محصولات و راهکارهایی است تا دخالت او در امور روزمره را به حداقل برساند.

سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده

پس اگر بخواهیم یک روز زندگی بشر در آینده را ترسیم کنیم، به انبوهی از محصولات و حتی ربات‌های هوشمند برمی‌خوریم که با یک کنترل از راه دور فرمان گرفته و تنها با یک اشاره و حتی مکالمه کوتاه، خاموش خواهند شد. بشر در آینده صبح پس از بیدار شدن از خواب فقط کافی است که به قهوه‌ساز خود دستور آماده کردن قهوه را بدهد و با همان جملات خودروی خود را روشن کند.

حتما بخوانید » غلبه بر تنبلی ؛ 11 کتاب که باید تنبل‌ها بخوانند

زندگی در آینده، کارآمدتر از امروز خواهد بود

سبک زندگی | شناخت انواع و بهترین سبک زندگی
سبک زندگی | شناخت انواع و بهترین سبک زندگی

در بخش ابتدایی به تفصیل بیان کردیم که به دلیل رشد جمعیت دیگر قدرت انتخاب برای فضای زندگی زیاد نخواهد بود. در نتیجه خانواده‌ها مجبور به زندگی در فضاهای کوچک‌تری هستند. فضاهایی که باید با طراحی خلاقانه نه تنها راحتی و سهولت را به همراه داشته باشد بلکه این امکان را برای کودکانمان هم فراهم کند که بتوانند به راحتی بازی کرده و محدود نباشند.

حتما ادامه بخوانید » افزایش تمرکز ؛ 18 روش برای افزایش تمرکز 2022

به کارگیری فضای کوچک‌تر، نسل آینده را خلاق می‌کند. آن‌ها دیگر حتی اگر بخواهند هم نمی‌توانند لوازم غیرضروری را اطراف خود جمع کنند. در نتیجه باید به سمت به‌ کارگیری لوازم ضروری زندگی حرکت کنند.

حتما بخوانید » 32 درس زندگی که برای موفقیت و خوشبختی باید بیاموزید

چشم پوشی از مصرف و محدود کردن خود به لوازم و اقلام ضروری در زندگی، استراتژی‌هایی برای ایجاد نظم در خانه هستند.

حتما بخوانید » 11 کتاب جالب و خواندنی بر اساس روایت‌های واقعی 2022

البته موج اول گرایش به زیبایی‌شناسی مرتب و مینیمال از ایالات متحده‌ی آمریکا شروع شده و خوشبختانه به آسیا رسیده است. پس افراد بیشتری هستند که این رویکرد را رویکردی مفید می‌دانند. بنابراین اینجاست که کیفیت برکمیت ارجحیت پیدا کرده است. خانه‌های کوچک، لوازم ضروری و مینیمال، اجاره‌بهای کمتر، مصرف‌گرایی کمتر و هزینه‌های زندگی حداقلی، سبک زندگی در آینده را بسیار کارآمدتر از امروز خواهد کرد.

سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده سبک زندگی در آینده

حتما بخوانید » ایجاد انگیزه ؛ 11 روش ساده و مؤثر برای افزایش انگیزه

سبک زندگی آینده کلام آخر

کمبود منابع و محدودیت‌های موجود، روش زندگی را چه بخواهیم و چه نخواهیم تغییر می‌دهد. بهترین کار این است که از همین امروز شروع کنیم و عادت‌های خود را تغییر دهیم. ما به‌عنوان بشری که امروز زمین در دستانمان قرار گرفته است، در قبال آن مسئول هستیم و باید این را بدانیم که کره‌ی خاکی به‌عنوان امانت در دستان ما است. هر اقدامی که بتواند این نعمت را حفظ کرده و با کمترین آسیب به دست نسل‌های آینده برساند، باید در اولویت قرار گیرد. پیش‌بینی سبک زندگی در آینده، راه را برای ما روشن می‌کند و مانند یک الگو به ما یاد می‌دهد که امروز چگونه فکر کنیم، چگونه برنامه‌ریزی کنیم و چگونه اقدام کنیم.

در ادامه بخوانید » سبک زندگی سبز ؛ چطور سبز زندگی کنیم؟ 2022

یادگیری گرامر زبان انگلیسی با 22 اپلیکیشن برتر

سریع ترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی چیست؟ بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی کدام اپلیکیشن ها میباشند؟ در لیست 11 اپلیکیشن برتر یادگیری گرامر انگلیسی کدام اپلیکیشن ها قرار دارند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

بسیاری از ما (به‌خصوص ایرانی‌ها)، به دلایل مختلفی باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم. یادگیری هر زبانی، بخش‌های مختلف خود را دارد. از مهم‌ترین بخش‌ها، گرامر یا همان دستور‌ زبان است. افراد زیادی وجود دارند که علاقه‌ای به کلاس زبان ندارند و ترجیح می‌دهند که خودشان با استفاده از کتاب و اینترنت و اپلیکیشن‌های مختلف، شروع به یادگیری کنند.

حال موضوع بعدی که مطرح می‌شود، یادگیری درست زبان است. در واقع بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اگر یک کتاب آموزش انگلیسی را تنهایی بخوانند، تمام نکات را به‌خوبی و کاملا درست یاد می‌گیرند! مشکل اساسی این است که تعدادی از این افراد، نکات را کاملا اشتباه یاد می‌گیرند و به اشتباه از آن‌ها استفاده می‌کنند.

نتیجه‌ی این امر، نبود امکان برقراری ارتباط درست با هر چیز به زبان انگلیسی است. پس شما باید سعی کنید از منابع مختلف استفاده کنید و درصد یادگیری اشتباه را تا حد امکان، کاهش دهید.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی

از مهم‌ترین منابع برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی، می‌توان به اپلیکیشن‌های موبایل اشاره کرد.برای همین،موضوع این مقاله مجله اینترنتی ماهتوتا، بررسی بهترین اپلیکیشن‌های تقویت گرامر است.پس تا انتهای این مقاله، ما را همراهی کنید.

English Grammar in Use

این برنامه توسط استاد گرامر، ریموند مورفی (Raymond Murphy) ارائه شده‌ است. اکثر افراد English Grammar in Use را با یک کتاب می‌شناسند. این برنامه، دقیقا همگام با این کتاب است و شما می‌توانید از هر دو، با هم استفاده کنید. اپلیکیشن English Grammar in Use انواع فعالیت‌ها و درس‌های مربوط به گرامر دارد.

همچنین 145 نمونه و نکته‌ی گرامری (145 درس) در این برنامه قابل استفاده است. نسخه‌ی رایگان این برنامه، با امکانات کمتری در اختیار همه مردم قرار دارد. اگر می‌خواهید از تمامی امکانات این برنامه بهره ببرید، باید نسخه‌ی کامل آن را خریداری نمایید. قیمت نسخه کامل این برنامه، حدود 15٫5 دلار است.

این برنامه، قطعا یکی از گران‌ترین برنامه‌های دستور زبان است. با این حال، با توجه به سازنده‌ی آن، احتمالا ارزش خرید دارد؛ زیرا با وجود چنین قیمتی، باز هم طرفداران بسیار زیادی دارد. به این نکته هم توجه کنید که شکایاتی درباره‌ی وجود اشکالات در این برنامه وجود دارد و افراد نسبت به بعضی ایرادات موجود در برنامه اعتراض کرده‌اند.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » 11 دوره‌ آموزشی رایگان آنلاین برتر سایت Udemy

English Grammar Test

این اپلیکیشن، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های آموزش و تقویت گرامر است. برنامه English Grammar Test دارای تعداد زیادی محتوا، از جمله 1200 تمرین دارد. این برنامه سطح‌های متفاوتی برای آزمون‌ها و تمرینات دارد تا بتواند مهارت افراد را به مقدار زیادی، افزایش دهد. همچنین به شما نمرات و امتیازاتی می‌دهد تا بتوانید پیشرفت خود را متوجه شوید.

حتما بخوانید » بهترین منابع آزمون آیلتس

به این نکته توجه کنید که این اپلیکیشن، قطعا برنامه‌ای نیست که بتوانید در یک روز یا حتی یک هفته آن را اجرا کنید و به پایان برسانید. تبلیغات موجود در این اپلیکیشن هم به اندازه‌ی دیگر اپلیکیشن‌ها مزاحم نیستند. از مزایای این برنامه، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار دارد.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » آموزش ویولون آنلاین (رایگان)

Grammarly

یکی از بهترین اپلیکیشن‌های تقویت گرامر، اپلیکیشن Grammarly است. این برنامه، یکی از جدیدترین برنامه‌های گرامر (رایگان) است. اگر Gboard یا SwiftKey را می‌شناسید، Grammarly دقیقا شبیه به این دو نمونه است. همچنین از مزایای این برنامه می‌توان به ویژگی‌هایی مانند تصحیح خودکار اشاره کرد. با این حال، سعی می‌کند تا هنگام تایپ، گرامر شما را هم اصلاح کند. چیزهایی مانند کاما، فرم فعل، املای غلط و کلمات نادرست (مانند استفاده از to به جای too) را هم اصلاح می‌کند و به شما نمایش می‌دهد.

حتما بخوانید »  اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

همان‌طور که در توضیحات ابتدایی این اپلیکیشن نوشتیم، Grammarly نسبتا جدیدتر از باقی برنامه‌های این لیست است. هنوز هم برخی از اشکالات در آن وجود دارند و افراد انتظار رفع چنین چیزهایی را از توسعه‌دهنده‌های این اپلیکیشن دارند. صفحه‌کلید بدون تبلیغات یا خرید درون‌برنامه‌ای در زمان نوشتن این مقاله رایگان است، اما این امکان هم وجود دارد تا در آینده چنین مشکلی را هم رفع کنند!

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » آموزش چرم دوزی آنلاین (رایگان)

Khan Academy

Khan Academy یک برنامه‌ی آموزشی عالی، برای بسیاری از افراد است. مجموعه‌ای از دوره‌های کوچک با محتوای آموزشی را در این اپلیکیشن می‌بینید. شما می‌توانید ریاضیات، علوم، اقتصاد، تاریخ، کامپیوتر و البته گرامر را در خان آکادمی بیاموزید. این برنامه موضوعات را از طریق درس‌های مختلف آموزش می‌دهد. شما اساسا درس را مرور می کنید، آن را یاد می گیرید و بعدا برای آزمایش خود، آن را امتحان می‌دهید.

در ادامه بخوانید » افزایش کیفیت زندگی

خوشبختانه، این برنامه در حال حاضر کاملا رایگان است. برای افرادی که می خواهند درسی را دوباره بیاموزند یا به‌عنوان منبع ثانویه، نیازمند اطلاعاتی هستند، استفاده از این اپلیکیشن عالی است و توصیه می‌شود.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » آموزش ادیت عکس حرفه ای آنلاین (رایگان)

Learn English Grammar

Learn English Grammar یک برنامه خوب و پایه‌ای برای گرامر است. این برنامه شامل بیش از 100 موضوع گرامر محبوب به همراه بیش از 2000 سؤال گرامر با توضیحات کامل، تصاویر و مثال‌های نسبتا ساده است. قطعا شما نمی‌توانید در عرض چند روز از تمام مراحل این برنامه عبور کنید.

حتما بخوانید » پولدار شدن

نرم افزار زبان انگلیسی آیفون

این اپلیکیشن، برای تمرین اولیه، به ویژه برای کسانی که در دبیرستان یا اوایل دانشگاه هستند، بهترین پیشنهاد است. شاید نام این اپلیکیشن از نظر شما زیاد جالب نباشد، اما مطمئن باشید که استفاده از آن، تجربیات خوبی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » آموزش روبان دوزی (آنلاین) رایگان

Merriam-Webster Dictionary

یادگیری گرامر زبان انگلیسی
یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی

برنامه‌های دیکشنری نوعی استاندارد برای مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی هستند. چنین اپلیکیشن‌هایی تعاریف کلمات، انواع کلمات، تلفظ و مثال‌های هر کلمه را به شما نشان می‌دهند. این برنامه همچنین شامل ویژگی‌هایی مانند پازل واژگان، جست‌وجوی صوتی، تلفظ صوتی کلمات و بسیاری از قابلیات‌های دیگر است. نسخه‌ی رایگان با تمامی ویژگی‌های ذکر‌شده به تمامی افراد ارائه می‌شود.

در ادامه بخوانید » سرسختی ذهنی

اپلیکیشن گرامر

در همین حال، نسخه پولی تعاریف موضوعی بیشتری (اسم های خاص، اصطلاحات خارجی)، یک بخش اصطلاحات کامل 200000 کلمه‌ای و بدون تبلیغات در اختیار کاربران قرار می‌دهد. استفاده از این برنامه، حتی به افرادی که سطح زبان بالایی دارند هم توصیه می‌شود.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » آموزش دوخت ماسک (آنلاین) رایگان

Oxford Grammar and Punctuation

یادگیری گرامر زبان انگلیسی
یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی

احتمالا اکثر افرادی که این مقاله را می‌خوانند، با دیکشنری آکسفورد آشنایی کامل دارند. این برنامه بیش از 250 قواعد گرامری را برای شما به صورت کامل، تشریح می‌کند. برای یادگیری بهتر از افعال ساده، مثال‌های فراوان و درس‌های تکمیلی استفاده می‌کند. این برنامه حتی شامل OCR می‌شود.

یادگیری زبان انگلیسی اندروید

این بدان معناست که می‌توانید از دوربین خود برای جست‌وجوی کلمات و کارهای دیگر استفاده کنید. نسخه‌ی کامل همچنین شامل پشتیبانی آفلاین، بدون تبلیغات و بسیاری از ویژگی‌های دیگر است. برای استفاده‌ی روزمره از این برنامه، از نسخه رایگان آن استفاده کنید. نسخه کامل این برنامه حدود 11 دلار قیمت دارد.

دانلود از گوگل پلی

حتما بخوانید » یادگیری در خواب

Udemy

یادگیری گرامر زبان انگلیسی
یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی

علاوه بر اینکه برنامه بالا جزء اپلیکیشن‌های تقویت گرامر است، شما می‌توانید برای یادگیری بسیاری از چیزها و درس‌های دیگر هم از آن استفاده کنید. Udemy یک پلت فرم آموزش آنلاین است که بسیاری از افراد برای یادگیری بخش‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند. این بخش‌ها شامل انواع موضوعات از آشپزی گرفته تا فناوری، زبان و تناسب‌اندام و انواع درس‌های دیگر است که شامل درس‌های دستور زبان انگلیسی هم می‌شود. برای استفاده از این برنامه، ابتدا شما یک دوره می‌خرید.

یادگیری زبان انگلیسی آیفون

فیلم‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرند و شما آن‌ها را تماشا می کنید و نکات بسیاری را یاد می‌گیرید. در این اپلیکیشن ویدیوهای متنوعی برای دستور زبان انگلیسی وجود دارد. آن‌ها از نظر کیفیت، قیمت و مدت دوره، متفاوت هستند. بهترین راهکار برای یافتن بهترین دوره‌ها خواندن نظرات افراد برای هر دوره است. اکثر دوره‌ها در این برنامه رایگان نیستند، اما قطعا دوره‌های رایگان هم در آن وجود دارد.

منابع گرامر زبان انگلیسی

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

YouTube

یادگیری گرامر انگلیسی
یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی

یوتیوب یک منبع عالی برای یادگیری اکثر چیزها است. این چیزها شامل آموزش‌هایی مانند گرامر، کلمات، علائم نگارشی و غیره است. در این برنامه، کانال‌های آموزشی با ویدیوهایی وجود دارند که تمرکز زیادی روی بخش‌هایی مانند آموزش صحیح انگلیسی، مکالمه، نوشتن و گرامر دارند. یافتن بهترین کانال‌های آموزشی و بهترین ویدیو‌ها، در این اپلیکیشن کار آسانی نیست. تمام ویدیو‌ها روی این پلتفرم به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرند.

نرم افزار گرامر انگلیسی

آکادمی خان که معمولا با مطالب ریاضی و علوم خود شناخته می‌شود، 118 ویدیو درباره‌ی دستور زبان در یوتیوب دارد. همه مردم می‌دانند که استفاده از یوتیوب کاملا رایگان است. با این حال، می‌توانید 9٫99 دلار در ماه برای YouTube Red بپردازید و برخی از ویژگی‌های اضافی را دریافت کنید.

منابع گرامر انگلیسی

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » قانون درخت دانش

Your favorite ebook reader

یادگیری گرامر زبان انگلیسی
یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر زبان انگلیسی

آخرین توصیه‌ی ما برای برنامه‌های گرامر، یک پلتفرم کتاب الکترونیکی است. برنامه‌هایی مانند Barnes & Noble Nook و Amazon Kindle و Google Play Books همگی تعداد زیادی کتاب آموزشی درباره‌ی نوشتن، گرامر، املا، صحبت‌کردن و انواع موارد دیگر در این زمینه دارند. قیمت کتاب‌ها متفاوت است، اما همه برنامه‌ها کتاب الکترونیکی رایگان هم دارند.

آموزش گرامر زبان انگلیسی

شما می‌توانید هر کتابی را که دوست‌دارید، خریداری نمایید و از آن‌ها در جهت تقویت زبان انگلیسی خود استفاده کنید. تمام این کتاب‌ها به صورت الکترونیکی در اختیار شما قرار می‌گیرند. به این نکته توجه کنید که قبل از انتخاب کتاب زبان انگلیسی، مطمئن شوید که سطح آن کتاب، با سطح زبان انگلیسی شما برابری می‌کند.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

سخن پایانی

کاربردهای زبان انگلیسی، در زندگی اکثر افراد کاملا مشهود است. در‌ نتیجه، بسیاری از ما باید مهارت‌های خود را در این حیطه بالا ببریم. یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در زبان انگلیسی، گرامر و استفاده درست از آن است. به همین دلیل ما در این مقاله مجله اینترنتی ماهتوتا بهترین اپلیکیشن‌های تقویت گرامر برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS را برای شما معرفی و بررسی کردیم.

تعدادی از این برنامه‌ها رایگان و تعدادی از آن‌ها نیاز به پرداخت مبلغ مشخصی دارند. اگر هدف شما یادگیری و تقویت گرامر به صورت حرفه‌ای است، می‌توانید به سراغ اپلیکیشن‌های پولی این لیست هم بروید.

آیا شما از اپلیکیشن‌های آموزش گرامر استفاده می‌کنید؟ شما می‌توانید تجربیات خود را با ما و دیگر افراد، در بخش نظرات با مجله اینترنتی ماهتوتا به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید » پرورش ذهن ؛ 17 تاکتیک علمی و موثر تقویت ذهن

28 بازی سبک بقا Survival برای کامپیوتر (برتر)

در لیست بهترین 17 بازی سبک بقا برای کامپیوتر کدام بازی ها قراردارند؟ بهترین بازی های بقا برای کامپیوتر (سبک و برتر) کدام بازی ها میباشند؟ برترین بازی بقا برای pc کدام بازی ها میباشند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

تعداد بازی‌های سبک بقا (Survival) طی چند سال اخیر به شکل چشم‌گیری افزایش داشته و جدول‌ پرفروش‌ترین‌های استیم هم پر شده از بازی‌های کلاسیک وحشت و بقا یا حتی شبیه‌سازهای هاردکور بقا. اگر شما هم به این سبک علاقه دارید اما نمی‌دانید باید از کجا ماجراجویی خاص خود را آغاز کنید، لیست ما می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

بازی سبک بقا

در حال حاضر بازی‌های بی‌شماری در سبک بقا روی استیم و دیگر پلتفرم‌ها وجود دارد که قسمت اعظمی از آن‌ها پروژه‌های نیمه‌کاره (در حالت دسترسی زودهنگام یا همان Early Access) هستند. اگر دوست دارید ماجراجویی‌های دشوار و طاقت‌فرسایی مثل «تاریکی طولانی» (The Long Dark) یا Subnautica را تجربه کنید، مطالعه این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا برایتان مفید خواهد بود.

Don’t Starve

بازی Don't Starve

تلاش برای بقا زمانی هراس‌برانگیزتر می‌شود که مجبور باشید به تنهایی از پس مشکلات برآیید. بازی Don’t Starve دقیقا شما را مجبور به انجام چنین کاری می‌کند.

خوشبختانه، به‌واسطه طراحی هنری دوبعدی و خاص بازی، شما قرار نیست با یک تجربه پراسترس و آنچنان ترسناک  مواجه شوید. در دنیای سپیایی (Sepia – سبک طراحی که در آن از رنگ قهوه‌ای روشن استفاده می‌شود) بازی موجودات عجیب و منحصربه‌فردی وجود دارد که نام‌های عجیب و غریب‌تری دارند: Werepig، Bearger، Deerclopse و بسیاری هیولاهای دیگر که در سرتاسر دنیای Don’t Starve به دنبال بازمانده‌های بیچاره‌ و تنهایی مثل شما هستند.

Don’t Starve بیش از هر چیزی روی «درست کردن و ساختن» تمرکز دارد و شما باید بیشتر وقت خود را صرف یافتن مواد خام کنید. گرچه برخلاف ماینکرفت (Minecraft) یا Rust نیازی به ساخت خانه و سازه‌های بزرگ نیست و همه چیز به خلق ابزار و وسایل لازم جهت زنده ماندن در بدترین شرایط برمی‌گردد. ماشین علم (Science Machine) و موتور کیمیا (Alchemy Engine) خیلی زود به بهترین دوستان شما تبدیل خواهند شد. گرچه این بازی یک وجه شباهت جالب با ماینکرفت دارد و سعی کرده راه ورود عناصر عرفانی و فراطبیعی را به دنیای خود نبندد.

حتما بخوانید » بهترین بازی های 2021 برای PC، کنسول و اندروید

اگر همه این‌ها برایتان جذاب است اما دلتان نمی‌خواهید آن را به تنهایی تجربه کنید، توسعه‌دهندگان Don’t Starve Together را برای شما آماده کرده‌اند که همچنان یکی از برترین بازی‌های چندنفره (کوآپ) روی PC محسوب می‌شود.

This War of Mine

بازی This War of Mine

باوجود تمام استرس و فشاری که برخی بازی‌های بقامحور به بازیکن وارد می‌کنند، هیچ‌چیز نمی‌تواند با تجربه کمرشکن و دشوار برخی عناوین دوبعدی برابری کند. بازی This War of Mine یک تجربه بسیار متفاوت از بقا را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ داستان درباره‌ی گروهی از انسان‌های غیرنظامی است که تلاش دارند در کشور جنگ‌زده خود زنده بمانند. این گروه در خانه‌ای محاصره‌شده گیر افتاده که اطراف آن پر از تک‌تیراندازهای دشمن است.

گرچه این تنها خطر بزرگ برای گروه نیست، چرا که بازماندگان دیگر هم از شدت تلخی اوضاع حاضرند برای بقا یکدیگر را زنده زنده بسوزانند. در این بازی شما باید تصمیمات بسیار تلخ و دشواری بگیرید که می‌تواند به معنای مرگ یا زندگی برای اعضای گروه باشد. در هرحال کمتر بازی یا حتی فیلم جنگی وجود دارد که به چنین جنبه‌های پنهان و خاصی بپردازد.

حتما بخوانید » بهترین بازی‌ های کامپیوتر

هریک از شخصیت‌های گروه شما (که کاملا به صورت تصادفی ایجاد می‌شود) داستان زندگی منحصربه‌فردی دارند و اینگونه توانایی آن‌ها در کمک به بقای گروه هم متفاوت است. به‌عنوان مثال، اگر کسی قبلا آتش‌نشان بوده از نظر بدنی قوی‌تر و بااستقامت‌تر است، در حالی که یک آشپزِ سابق به خوبی می‌داند چگونه غذا و مواد اولیه موجود را مدیریت کند.

از سوی دیگر شما باید برای پیدا کردن مواد و وسایل لازم مانند دارو، مواد غذایی، مواد بازیافتی برای ساخت تخت و…  بازمانده‌ها را بیرون بفرستید؛ جایی که خطر مرگ هر لحظه آن‌ها را تهدید می‌کند. اما فراموش نکنید که تبدیل کردن یک انسان عادی به یک قاتل (حتی اگر برای حفظ جان خودش باشد)، می‌تواند او را به سوی افسردگی، کابوس‌های شبانه و حتی خودکشی بکشاند.

حتما بخوانید » بهترین بازی های دونفره

شخصیت‌های This War of Mine زندگی ناامیدانه و تاریکی دارند و گهگاه تصمیمی که فکر می‌کنید در لحظه درست است، به فجایع بزرگی برای آنان ختم خواهد شد. پایان این جنگ بزرگ مثل رویایی توخالی به‌نظر می‌رسد و احتمالا پیش از وقوع آن، همه اعضای گروه جان خود را از دست بدهند. اگر فکر می‌کنید از پس چنین شرایط جان‌کاه و جنون‌آمیزی برمی‌آیید، بهتر است همین حالا به سراغ بازی بروید.

Crsed: FOAD

بازی Crsed

این بتل‌رویال رایگان در ابتدا کار خود را به‌عنوان یک کپی تمسخرآمیز از پابجی (PUBG) آغاز کرد، اما وقتی بازیکنان استقبال خوبی از خود نشان دادند، استودیو Darkflow Software متوجه یک نکته مثبت در بازی خود شد که دیگر بازی‌های بتل‌رویال نداشتند؛ سبک بودن و عدم جدیت.

حتما بخوانید » بازی ‌گروهی

پس از ایجاد تغییرات گسترده، Crsed: FOAD همچنان با محوریت بقا به کار خود ادامه می‌دهد و شما باید بیشتر از بازیکنان رقیب زنده بمانید. با این حال به‌جای استفاده از زره و امثال آن، شما باید از وسایل و ابزارهای موجود در دنیای بازی جهت محافظت از بدن خود بهره ببرید.

آپدیت‌های اخیر این بازی به درجه مضحک بودن آن افزوده و شاهد نقشه و قهرمان جدید در کنار آتش‌انداز، خمپاره‌انداز، قایق موتوری و حتی مبارزاتی با اسلحه‌های سرد هستیم. همچنین قابلیت تیراندازی از داخل وسایل نقلیه هم به بازی اضافه شده است.

 Minecraft

بازی ماینکرفت

اگر به دنبال بهترین بازی هستید که عناصر ساخت و ساز (Crafting) و بقا را ترکیب کند، ماینکرفت بازی محبوب شما خواهد بود. امروزه خیلی از مخاطبان فکر می‌کنند بازی‌های بقا باید پر از صحنه‌های خشن، تصمیمات دشوار و کلی خون و خونریزی باشد اما سال‌ها پیش استودیو موجنگ یک بازی سندباکس متفاوت روی استیم منتشر کرد که بسیار سرگرم‌کننده، رنگارنگ و خلاقانه بود. بله، ماینکرفت عنکبوت‌ها، اسکلت‌ها، اژدهایان و زامبی‌هایی دارد که صورت شما را می‌خورند، اما اسکین‌های متنوع بازی دوباره شما را مربعی و بامزه خواهد کرد. حالا چه اشکالی دارد یکی از هیولاهای غیرترسناک آن صورت شما را به‌عنوان صبحانه مصرف کند؟

حتما بخوانید » بازی گروهی برای طرفداران مافیا

مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، اینکه شما چگونه در ماینکرفت زنده بمانید کاملا به خودتان بستگی دارد. می‌توانید یک قلعه بزرگ و شگفت‌انگیز بسازید و حالت تداعی به خود بگیرید، یا اینکه اسلحه‌های قدرتمندی درست کنید و سراغ خطرناک‌ترین و صدالبته شگفت‌انگیزترین مناطق دنیای آن بروید. دنیای ماینکرفت به معنای واقعی کلمه بی‌پایان و پر از شگفتی‌های طبیعی است که منتظر اکتشاف و ماجراجویی هیجان‌انگیز شما هستند.

Valheim

بازی ولهایم

شما به همراه ۹ وایکینگ دیگر در طبیعت وحشی نورس رها شده‌اید و چیزی جز دستان خالی و هوش خود ندارید. در این میان شما باید برای خود پناهگاه بسازید، دنبال غذا بگردید و پیش از اینکه آن بیرون به دنبال نبردهای باشکوه و دشوار بروید، باید دائما قدرت خود را افزایش دهید. چمن‌زارهایی که در آن ماجراجویی خود را آغاز می‌کنید نسبتا بی‌خطر هستند، اما هرچه قدرت خود را بیشتر کنید و تجهیزات بهتری به‌دست آورید، با تهدیدات خطرناک‌تری روبه‌رو می‌شوید. در نتیجه اصلا بدون آمادگی قبلی راهی مناطق دور و ناشناخته نشوید.

حتما بخوانید » بهترین بازی‌های استراتژی

هر یک از زیست‌بوم‌های Valheim (والهایم) باس‌فایت بزرگ و مخصوص خود را دارد. هنگامی که او را پیدا کنید و شکستش دهید، منابع و قدرت‌هایی به‌دست می‌آورید که در رسیدن به ناحیه بعدی به شما کمک خواهد کرد. همچنین با پیش‌روی در بازی سطح و خطر حملاتی که به خانه و پایگاه شما وارد می‌شود افزایش می‌یابد، بنابراین بسیار مهم است که یک خانه بسیار مقاوم بسازید. راستی دودکش را فراموش نکنید، در غیر این صورت استنشاق دود قبل از یک ترول غول‌پیکر و آبی شما را از پا در خواهد آورد.

 ARK: Survival Evolved

بازی سبک بقای Ark

Ark تنها یک بازی عالی با محوریت دایناسورها در سبک بقا نیست، بلکه به زعم خیلی‌ها می‌توان آن را بهترین بازی «دایناسور محور» تاریخ در نظر گرفت. این بازی فوق‌العاده که پر شده از موجودات ماقبل تاریخ، به شما اجازه می‌دهد از درختان برای تهیه چوب استفاده کنید، حیوانات مختلف را شکار و از گوشت آن‌ها به‌عنوان غذا استفاده کنید، با استفاده از چوب و وسایل دیگر پناهگاهی کوچک بسازید و حتی با نخوردن آب بمیرید!

Ark گرچه با اضافه کردن موجوداتی به نام لویاتان (هیولاهایی خطرناک و افسانه‌ای که صورتشان مملو از آرواره‌های تیز است)، الگوهای بقا را دگرگون کرده. لویاتان‌ها مدام به دنبال شکار و خوردن شما هستند اما اگر کارتان را خوب بلد باشید، می‌توانید آن‌ها را رام کنید.

حتما بخوانید » بازی فلسفی

از سوی دیگر جنگ سرد میان قبایل بزرگ و مختلف بازی در جریان است و هریک قصد دارند دنیا را به تصرف خود درآورند. ساخت و ساز در Ark‌ هم آن‌قدر دست مخاطب را باز گذاشته که بازیکنان حرفه‌ای می‌توانند مرزهای خلاقیت را با آن جابه‌جا کنند. کم نیستند بازیکنان بزرگی که سال‌های سال از زندگی خود را صرف خلق چیزهای جدید در این بازی کرده‌اند.

به جرات می‌توان گفت تک‌تک کارهایی که Ark انجام می‌دهد ناب و شگفت‌انگیز هستند. شاید عناصر کلی بقا در آن برایتان آشنا و بعضا تکراری به‌نظر رسد اما این‌ها تنها یک زیربنا و پایه اولیه برای جاه‌طلبانه‌ترین اهداف بازی است. شخصیت شما در Ark خالی از عناصر نقش‌آفرینی (RPG) نیست و به‌جای شعار «فقط زنده بمان»، قابلیت اکتشاف رموز علمی-تخیلی در بازی وجود دارد.

حتما بخوانید » بازی نقش‌آفرینی

همین وعده‌های جاه‌طلبانه و متفاوت‌ است که حداقل یک بار تجربه Ark را ارزشمند می‌کند؛ بقیه بازی‌های سبک بقا در تلاش‌اند تنها با «شب را صبح کردن» شما را راضی نگه دارند، در حالی که استودیو وایلدکارد (Wildcard) برای مخاطب اهداف بلندمدتی مثل رام کردن دایناسور تی‌رکس (T-Rex) ترسیم می‌نماید. این چیزها حس پیشرفت واقعی به شما می‌دهد و زمانی که برای آن صرف می‌کنید را ارزشمندتر می‌کند.

حتما بخوانید » پیشرفته‌ترین ربات‌ها+ترسناک‌ترین ربات‌های دنیا+عکس

 Scum

بازی سبک بقای Scum

مثل خیلی از بازی‌های دیگر این فهرست، Scum کار خود را به صورت دسترسی زودهنگام در استیم آغاز کرد که چنین چیزی دو معنا دارد؛ یک، بازی هنوز خیلی ابتدایی و ساده است و دوم، در آینده قطعا ده‌ها قابلیت جدید و بهبودهای مختلف روی آن پیاده خواهد شد. گرچه Scum باوجود ناقص بودن، یک تجربه لذت‌بخش و متفاوت محسوب می‌شود که امتحان کردن آن خالی از لطف نیست.

آنچه Scum را متمایز می‌کند، سیستم متابولیسم شگفت‌انگیز آن است. در نتیجه از جهاتی می‌توان آن را یک بازی شبیه‌ساز هم قلمداد کرد که هرآنچه می‌خورید، می‌نوشید یا دفع می‌کنید را تحت نظر می‌گیرد. اگر میزان کالری‌هایی که مصرف می‌کنید بیشتر از کالری‌های مصرفی باشد، خیلی زود حسابی چاق می‌شوید و اگر برعکس آن اتفاق بیوفتد، کم‌کم لاغر خواهید شد و انرژی برای انجام کارها نخواهید داشت.

حتما بخوانید » بهترین بازی های ویدئویی

گرچه مکانیک‌های بازی خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌ها است؛ شما باید سطح ویتامین در بدن، کارکرد معده، روده‌ها، مثانه و امثال آن را با دقت تحت نظر بگیرید. همچنین مجبور هستید پیش از آغاز یک ماجراجویی یا فعالیت بزرگ غذای مناسبی بخورید چرا که مدتی طول می‌کشد تا بدن مواد مصرف‌شده را هضم کند. اگر بخواهیم فقط سیستم گرسنگی و تشنگی بازی‌های سبک بقا را درنظر بگیریم، Scum تمام عناوین دیگر این ژانر را خجالت‌زده می‌کند. از سوی دیگر اگر خوب به بدن خود برسید، بازی مزد تلاش شما را با شخصیتی قدرتمندتر، سریع‌تر و منعطف‌تر می‌دهد.

در نتیجه، شما با یک بازی طرف هستید که بقا و زندن ماندن در آن خیلی مهم‌تر از جمع‌آوری مهمات و تجهیزات جنگی است. با این حال، اگر راه و چاه مراقبت از بدن را یاد بگیرید، می‌توانید سراغ اهداف بزرگتری مثل اکتشاف مناطق پرخطر، بهبود اسلحه‌ها و… بروید.

حتما بخوانید » سوالات جرات حقیقت

DayZ

بازی DayZ

اکنون به عنوانی می‌رسیم که آغازگر خیلی از ماجراها بود. DayZ ترکیبی عجیب و غریب و منحصربه‌فرد است که هنوز هم یکی از بهترین بازی‌های زامبی‌محور در سبک بقا محسوب می‌شود. به عبارتی، می‌توان آن را پادشاه بازی‌های زامبی‌محور در سبک بقا دانست. این بازی هیچ نوع سیستم ساخت و ساز یا حتی هدفی ورای زنده ماندن ندارد.

حتما بخوانید » برند پی پال،داستان آغازی برای امپراطوری ایلان ماسک

آب و غذا در DayZ اهمیت یکسانی دارند و اگر به نشانه‌های نامطلوب توجه نکنید، بیماری به‌راحتی شما را از پای در می‌آورد. بدون کفش راه رفتن پای شما را زخمی می‌کند و در صورت عدم توجه، شاهد عفونت و نهایتا مرگ شخصیت خود خواهید بود.

حتما بخوانید » 21 علت داغ شدن گوشی هوشمند و جلوگیری از داغ شدن موبایل

اگر به بقا در یک دنیای آخرالزمانی پر از زامبی علاقه دارید و مبارزه با بیماری‌های مختلف بدن انسان برایتان خسته‌کننده نیست، DayZ یک تجربه عالی برای شما محسوب می‌شود. طراحی محیطی بازی در مناطقی مثل Chernarus و Bohemia فوق‌العاده است و شما می‌توانید پس از رسیدگی به قوانین اولیه بقا، سراغ بهترین بخش DayZ بروید؛ اکتشاف. جنگل‌های موجود در بازی هم شباهت عجیبی به واقعیت دارند و حین قدم زدن در آن‌ها اصلا فکر نمی‌کنید در یک مکان غیرواقعی حضور دارید.

حتما بخوانید » مفاهیم مهم آتشفشان،انواع آتشفشان،آتشفشان چیست؟

بهترین راه تجربه DayZ، ماجراجویی به همراه یک یا چند تن از دوستانتان است؛ زیرا تنها سفر کردن در دنیای پرخطر آن می‌تواند بسیار طاقت‌فرسا و دشوار باشد. بعید نیست هنگام گشت و گذار در جنگل‌ها گیر گروهی از راهزنان بیافتید که به زور وایتکس به خوردتان می‌دهند و هرچه دارید با خود می‌برند! پس بله، احتیاط زیادی به خرج دهید.

حتما بخوانید » بهترین بازی های ویدئویی

Conan Exiles

بازی سبک بقای Conan Exile

با موفقیت باورنکردنی بازی‌هایی مثل DayZ، ورود استودیوهای مختلف به ژانر بقا اجتناب‌ناپذیر بود. بازی Conan Exiles با الهام از دارک سولز ۳ مخاطبان را به سرزمینی در عصر هیبوریان (یک دوره خیالی در تاریخ زمین) می‌برد.

حتما بخوانید » صاحب اینترنت چه کسی است؟ 2022

مکانیک‌ها و عناصر کلی این بازی برای مخاطبان سبک بقا کاملا آشنا به‌نظر می‌رسد؛ کشت گیاهان مختلف، ساخت پناهگاه، مبارزات خونین با دشمنان. اما Conan یک عنصر بسیار خاص دارد که هیچ یک از رقبا صاحب آن نیستند؛ قربانی کردن انسان‌ها.

حتما بخوانید » شبکه‌ های اجتماعی چطور کسب درآمد می‌‌کنند؟

اگر شما بتوانید با زور بازوی خود یکی از دشمنان را به قربان‌گاه ببرید و آنجا سلاخی‌اش کنید، آنگاه نگاه خدایان به سوی شما جلب می‌شود و وزنه قدرت به سمتتان سنگینی می‌کند. این عنصر منحصربه‌فرد توانسته یک وجه تمایز جالب توجه برای Conan ایجاد و آن را از رقبا جدا کند.

Rust

بازی Rust

بازی Rust به‌خاطر برخی بخش‌ها و طراحی‌های عجیب خود (مثل مردان برهنه) نوعی شهرت منفی کسب کرده اما اگر بخواهیم به بهترین و جذاب‌ترین عناصر آن نگاه کنیم، به بخش ساخت و ساز می‌رسیم. شما پس از جمع‌آوری مواد لازم از دنیای بازی، می‌توانید به سبک و سیاق سیمز انواع و اقسام زمین، دیوار، در و پنجره را بسازید.

با اینکه در خیلی از سرورهای Rust بازیکنان به محض دیدن یکدیگر به هم شلیک می‌کنند، همچنان سرورهای بسیاری از آن وجود دارد که تجربه یک تعامل متمدنانه را ممکن کرده‌اند. در این سرورها شما می‌توانید سراغ شهرهای بزرگی بروید که توسط بازیکنان دیگر ساخته شده و حکومت، تجارت و حتی زندان دارند. این یکی از بهترین نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد اگر مردم همکای همه‌جانبه و صادقانه‌ای داشته باشند، دستاوردهای شگفت‌انگیزی حاصل می‌شود.

حتما بخوانید » معمای داستان آفرینش تا کجا ادامه دارد؟ 2022

چند ماه پیش Rust با تغییرات گسترده‌ای همراه بود و تیم سازنده قسمت اعظمی از نسخه اولیه بازی را بازسازی کرد. قابلیت‌ها و بخش‌هایی مثل زامبی یا شهرهای رادیواکتیو از بازی حذف شدند و ایده‌های جدید جای آن‌ها را گرفتند. Rust همچنان یکی از پرطرفدارترین بازی‌های استیم محسوب می‌شود.

حتما بخوانید » علت وجود حلقه دور سیاره زحل چیست؟ 2022

Subnautica

بازی سبک بقای Subnautica

دنیای زیر آب در بازی Subnautica بسیار رویایی و شگفت‌آور است و جالب‌تر اینکه بیشتر آن توسط بازیکنان ساخته شده. در نتیجه، می‌توان گفت این بازی با چرخه جذاب گیم‌پلی خود یکی از برترین عناوین اکتشافی و بقا روی کامپیوتر است. گرچه Subnautica نسبت به دیگر بازی‌های سبک بقا بسیار امیدبخش‌تر و آرام‌بخش‌تر بوده و با اینکه روی آب‌های یک سیاره بیگانه تنها مانده‌اید، شرایط آنچنان پراسترس و خطرناک نیست.

حتما بخوانید » آیا اینستاگرام پیام ها و دایرکت‌های شما را می‌خواند؟ 2022

طراحی هنری بازی به خوبی ایده «امید» را به مخاطب القا می‌کند و تکنولوژی‌های پرزرق و برق، اقیانوس‌های آبی رنگ، ماهی‌های استوایی و… Subnautica را به یک زیبایی خالص بصری تبدیل کرده‌اند. شما از طریق زیردریایی خود می‌توانید به عمق اقیانوس‌های سفر کنید و به دنبال مواد و تجهیزات مختلف بگردید. زمانی که همه چیز آماده شد، می‌توانید به ساخت و ساز در کف اقیانوس بپردازید.

حتما بخوانید » شما به نوموفوبیا مبتلا هستید (و این مشکلی بزرگ است) 2022

عناصر بقا در این بازی شامل مصرف آب و غذا می‌شود (مثل اکثر بازی‌های این ژانر)، اما Subnautica با یک مسأله حساس‌تر هم دست و پنجه نرم می‌کند؛ اکسیژن. باتوجه به اینکه اکثر اوقات زیر آب اقیانوس به سر می‌برید، باید هر لحظه حواستان به میزان اکسیژن باشد و حین خروج از زیردریایی زمان تقریبی ماجراجویی خود در آب را تخمین بزنید.

حتما بخوانید » علت دیده شدن ماه در طول روز چیست؟ 2022

Astroneer

بازی سبک بقا
بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا

در بین بازی‌هایی که ابتدا به صورت دسترسی زودهنگام در استیم عرضه شده‌اند، Astroneer یکی از بهترین‌ها است. این بازی در زمان عرضه هم واقعا عالی بود اما پس از دو سال پشتیبانی منظم و به‌روزرسانی‌های تأثیرگذار، به پدیده‌ای کاملا متفاوت و جذاب تبدیل شده. در Astroneer شما حین سفر در کهکشان‌های دور مجبور می‌شوید روی یک سیاره بیگانه اما زیبا فرود بیایید و با استفاده از ابزار و موادی که در اختیار دارید، آرام آرام یک پایگاه بزرگ با تجیهزات، آزمایشگاه و وسایل نقلیه بسازید.

مشخصا، مثل بازی‌های دیگر در سبک بقا، اینجا هم شما مجبور به اکتشاف مناطق بزرگ و متنوع جهت پیدا کردن مواد اولیه مناسب هستید. اگر به اندازه کافی حوصله و زحمت به خرج دهید، می‌توانید در زمانی معین صاحب بهترین پایگاه ممکن باشید.

از سوی دیگر باید در ذهن داشته باشید که Astroneer مثل اکثر بازی‌های ژانر خود دارای اتمسفر تاریک و سنگین نیست. طراحی هنری بازی زیبایی منحصربه‌فردی دارد و شما با کشف هر افق جدید، حس آرامش و رغبت برای اکتشاف مناطق بیشتر را دارید. همچنین، سیستم جالب توجه کوآپ در بازی هم اجازه می‌دهد در هر نقطه و زمانی با دوستان خود همراه شوید یا اینکه به تنهایی به سفرتان ادامه دهید. علاوه بر این‌ها اگر موفق شوید پایگاه خود را به اندازه کافی پیشرفت دهید، می‌توانید روی گسترش فعالیت‌ها و رفتن به شش سیاره دیگر هم فکر کنید.

The Long Dark

بازی سبک بقا
بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا  بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا بازی سبک بقا 

این ماجراجویی سرد و چالش برانگیز نقاط مشترک بسیاری با دیگر بازی‌های این لیست دارد، اما عناصری در خود جای داده که برترین بازی‌های ترسناک صاحب آن هستند. The Long Dark همچنین برخلاف بازی‌های دیگر سبک بقا یک بخش داستانی جذاب (تحت عنوان Wintermute) دارد که می‌توانید حسابی غرق آن شوید.

وقایع The Long Dark در مناطق شمالی و سردسیر کانادا جریان دارد و به‌جای زامبی و جزایر آفتابی و مناطق حاره‌ای، با خرس و سرمای جان‌سوز طرف هستید. طبیعت در واقع دشمن اصلی شما در بازی محسوب می‌شود و باید همیشه میزان کالری بدنتان را بالا نگه دارید، دچار کم‌آبی نشوید، و هرجا تصمیم به استراحت یا ماندن در شب را دارید یک شعله بزرگ روشن کنید؛ در غیر اینصورت، سرما به تنهایی بلای جانتان خواهد بود.

باید اعتراف کرد The Long Dark هم با وجود حضور در مناطق تاریک و برفی، یک طراحی هنری عالی دارد. با این حال، نباید گول این زیبایی محسورکننده را بخورید، چراکه با یک شبیه‌ساز یا بازی آرامش‌بخش طرف نیستید؛ The Long Dark لحظه به لحظه شما را به چالش می‌کشد و بابت تک‌تک اشتباهات حسابی تنبیهتان می‌کند.

این هم از لیست جذاب بهترین بازی‌های سبک بقا روی کامپیوتر؛ کدام یک از عناوین بالا را تجربه کرده‌اید و کدام بازی دلخواه شماست؟

در ادامه بخوانید » بازی ترسناک

بهترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022)

در لیست بهترین کتاب های علمی جهان کدام کتاب ها قرار دارند؟ بهترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022) کدام کتاب ها هستند؟ جذابترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022) کتاب ها هستند؟ در لیست بهترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022) کدام کتاب ها قرار دارند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

کتاب های علمی مخاطبان خاص خود را دارند. این دسته از مخاطبان همیشه دنبال کشف رازهای جهان هستی هستند؛ جهان چگونه به وجود آمده است؟ در فضا چه می‌گذرد؟ دنیای زیر آب چگونه است؟ کتاب‌های علمی برای این گروه نه فقط سرگرمی که چیزی جدی و مهم‌ هستند.

اگر از عاشقان دنیای چراها و چگونه‌های جهان هستید،معرفی کتاب امروز برای شماست تا با بهترین کتاب های علمی جهان آشنا شوید،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

نقطه آبی کم‌رنگ؛ چشم‌اندازی از آینده بشر در فضا

نقطه آبی کم‌رنگ
نقطه آبی کم‌رنگ

نویسنده: کارل ادوارد سیگن
مترجم (پیشنهاد کاربران): شهریار رضانیا
انتشارات (پیشنهاد کاربران): مازیار
تعداد صفحه: ۳۰۴

سفر به دنیای ناشناخته‌ها و کشف رمز و راز سرزمین‌های ناآشنا همواره از دغدغه‌های بشر بوده است.

حالا که زمین نقطه‌ای ناشناخته‌ ندارد که انسان از آن سر درنیاورده باشد، چه جایی بهتر از فضا و کهکشان‌ها که ظاهرا برای اکتشاف و جست‌وجو منبعی بی‌نهایت هستند؟ کارل ادوارد سیگن، پروفسور اخترشناسی و علوم فضایی و یکی از مشاوران ناسا، در این کتاب درباره وضعیت کره زمین، کهکشان‌ها، سیاره‌ها و آینده احتمالی فضا می‌گوید.

نام این کتاب از تصویر ثبت‌شده‌ زمین از فضا گرفته شده است، چراکه زمین از فضا به‌شکل یک نقطه آبی کم‌رنگ دیده می‌شود. پروفسور سیگن درباره هدفش از نوشتن این کتاب می‌گوید:

«موضوع کتاب این است که در دنیاهای دیگر، چه‌ چیزی در انتظار ماست. آن دنیاها درباره خودمان به ما چه خواهند گفت؟ اصلاً با درنظرگرفتن مشکلات اساسی که گونه ما با آن مواجه است، آیا عاقلانه است که به آن دنیاها برویم؟»

حتما بخوانید » کتاب شب های روشن

به‌ نظر می‌رسد که روی خشکی‌های زمین، دیگر جایی برای کاوش باقی نمانده است. کاوشگران قربانی موفقیت خود شده‌اند و اکنون خانه‌نشین‌اند.

حتما بخوانید » بهترین رمان های جهان

گودل، اشر، باخ

گودل، اشر، باخ از بهترین کتاب های علمی

نویسنده: داگلاس هوفشتاتر
مترجم (پیشنهاد کاربران): مرتضی خزانه‌داری، سروش ثابت، عبدالرضا خزانه‌داری
انتشارات (پیشنهاد کاربران): مرکز
تعداد صفحه: ۸۲۴

پروفسور هوفشتاتر در این کتاب پرمحتوا و تا حدی سخت‌خوان، دست به کار شگفت‌انگیزی زده است. او می‌خواهد با تحلیل آثار بزرگانی مانند گودل، اشر و باخ پُلی میان ذهن‌های این سه نابغه ایجاد کند.

او اعتقاد دارد که هسته مرکزی موسیقی باخ، ریاضیات گودل و طراحی‌های اشر چیزی مشترک است. آنچه این کتاب پرمغز را جذاب‌تر می‌کند طنازی و بازی‌ با کلمات نویسنده است که خیلی ذهن مخاطب را درگیر می‌کند.

حتما بخوانید » درمان افسردگی

آیا نباید معناهایی که انسان تصمیم می‌گیرد به رشته‌های ساخته شده از نمادهای بی‌معنا نسبت دهد به‌کلی بدون پیامد باشند؟

حتما بخوانید » بهترین کتاب های کمدی

تاریخچه تقریبا همه‌چیز

تاریخچه تقریبا همه‌چیز از بهترین کتاب های علمی

نویسنده: بیل برایسن
مترجم (پیشنهاد کاربران): محمدتقی فرامرزی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): مازیار
تعداد صفحه: ۶۱۶

جهانی که در آن زندگی می‌کنیم پر از شگفتی‌هایی است که بسیاری از آنها را نمی‌دانیم. بیل برایسن در این کتاب سراغ شگفتی‌های پنهان در جهان هستی رفته است و پاسخ‌هایش را به‌زبانی ساده و بیانی جذاب نوشته است.

تنوع مطالب علمی مطرح‌شده در این کتاب و همچنین توضیح آنها به‌زبان ساده باعث شده است که تعداد زیادی از افراد مخاطب این کتاب باشند، از جمله مردم عادی.

اگر ذهن شما همیشه درگیر سؤالاتی درباره جهان هستی است و از خواندن کتاب‌های تخصصی و علمی فراری هستید، این کتاب مناسب شماست تا به پرسش‌هایتان به‌زبانی ساده پاسخ دهد. این اثر با توجه به زبان ساده‌اش می‌تواند یکی از بهترین کتاب‌های علمی برای نوجوانان هم باشد.

حتما بخوانید » بهترین رمان های کلاسیک

برای آنکه بتوانی اینجا باشی، تریلیون‌ها اتم سرگردان مجبور بوده‌اند به‌روش‌هایی حیرت‌انگیز و سرشار از لطف و محبت یک جا گرد هم آیند تا تو آفریده شوی. چنین گردآمدنی به‌قدری اختصاصی و یگانه است که پیش از این هیچ‌گاه کوششی برای تحققش به عمل نیامده است و فقط همین یک بار موجودیتش به حقیقت پیوسته است.

حتما بخوانید » ادبیات فرانسه

سرگذشت شگفت‌انگیز حیات روی زمین

سرگذشت شگفت‌انگیز حیات روی زمین

نویسنده: ریچارد داوکینز
مترجم (پیشنهاد کاربران): محمدرضا صابری توکلی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): معین
تعداد صفحه: ۶۰۰

این اثر یکی از بهترین کتاب های علمی حوزه زیست‌شناسی است که نظریه تکامل داروین را از جنبه‌های زمین‌شناسی، جانورشناسی، گیاه‌شناسی و فسیل‌شناسی بررسی می‌کند.

داوکینز تکامل در جهان هستی را با شواهد علمی تحلیل و بررسی می‌کند. اگر از علاقه‌مندان به علم زیست‌شناسی هستید یا پیگیر مطالعات نظریه تکامل، این اثر برای شماست تا از زوایای مختلفی به این نظریه نگاه کنید.

حتما بخوانید » بهترین کتاب‌ها برای زنان

اگر بهبود دندان‌های موش با انتخاب طبیعی این‌قدر آسان است، پس چرا در درجه اول انتخاب طبیعی ظاهرا چنین کار ضعیفی را انجام داده است؟ به‌یقین پوسیدگی دندان هیچ فایده‌ای ندارد.

اگر انتخاب طبیعی می‌تواند آن را کاهش بدهد، پس چرا انتخاب طبیعی همین کار را مدت‌ها قبل انجام نداده است؟

حتما بخوانید » پنج قدم فاصله

تاریخچه مختصر زمان از بهترین کتاب های علمی

تاریخچه زمان

نویسنده: استیون هاوکینگ
مترجم (پیشنهاد کاربران): اشکان کریمی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): سهامی انتشار
تعداد صفحه: ۱۴۰

استیون هاوکینگ، فیزیک‌دان معروف انگلیسی، را با نظریه‌های خاصش درباره جهان هستی و وجود خداوند می‌شناسیم. فعالیت او در زمینه فیزیک به‌رغم محدودیت‌های جسمی‌اش شگفت‌انگیز است و از او الگویی برای بسیاری از آدم‌ها ساخته است تا برای زندگی و رسیدن به آرزوهایشان بجنگند. هاوکینگ در سال ۱۹۸۸ کتاب تاریخچه زمان را برای مخاطب عام و کمتر مطلع از فیزیک نوشت.

کتاب مفاهیم اساسی مانند فضا و زمان را به‌زبانی ساده توضیح می‌دهد و پس از تعریف‌های اولیه، انفجار بزرگ یا همان بیگ‌بنگ را شرح می‌دهد و سپس بحث سیاه‌چاله‌ها مطرح می‌کند. می‌توان گفت هاوکینگ در این کتاب دنبال پاسخ این پرسش است: «جهان از کجا آمده و به کجا می‌رود؟»

حتما بخوانید » کتاب‌های مورد علاقه ثروتمندان

اینشتین هیچ‌وقت نپذیرفت که شانس بر جهان هستی حاکم است؛ عقاید انیشتین در این باره در این جمله معروفش خلاصه شده است: «خدا تاس نمی‌ریزد.»

حتما بخوانید » کتاب 1984

تفکر، سریع و کند

بهترین کتاب های علمی
بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی

نویسنده: دنیل کانمن
مترجم (پیشنهاد کاربران): فروغ تالوصمدی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): در دانش بهمن
تعداد صفحه: ۵۵۶

دنیل کانمن روان‌شناس آمریکایی و برنده نوبل اقتصاد در سال ۲۰۰۲ است. او در این کتاب ذهن انسان را در مواجهه با رویدادهای مختلف بررسی می‌کند. کانمن اعتقاد دارد که انسان در تصمیم‌گیری‌ها یا سریع و شهودی عمل می‌کند که تابع احساسات است یا کندتر و منقطی‌تر.

مطالعات و بحث‌های این کتاب بیشتر مختص بخش شهودی‌عاطفی ذهن انسان است و نشان می‌دهد انسان‌ها تحت‌تأثیر این حالت چطور به مسائل مختلف واکنش نشان می‌دهند. خواندن این کتاب بیشتر آگاهمان می‌کند که چه هستیم و ما را با خطاهای شناختی انسان آشنا می‌کند. این کتاب نه‌تنهای از بهترین کتاب های علمی، بلکه یکی از بهترین کتاب‌ها برای بهبود مهارت تصمیم‌گیری است.

حتما بخوانید » کتاب‌های مورد علاقه ثروتمندان

روش قابل‌اتکا برای وادارکردن افراد به پذیرش مسائل نادرست، تکرار دائمی آنهاست زیرا مفهوم آشنایی به‌راحتی از حقیقت تمییز داده نمی‌شود. نهاد‌ها و بازاریاب‌های تمامیت‌طلب همیشه از این حقیقت آگاه بوده‌اند.

حتما بخوانید » غلبه بر تنبلی

اسلحه، میکروب‌ها و فولاد

بهترین کتاب های علمی
بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی

نویسنده: جرد دایموند
مترجم (پیشنهاد کاربران): حسن مرتضوی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): بازتاب نگار
تعداد صفحه: ۵۸۴

جرد دایمون، استاد جغرافیا و فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیا، در این کتاب نگاهی نو به جهان مدرن دارد. او از دریچهٔ تأثیرات عوامل جغرافیایی و زیست محیطی به جهان ما می‌نگرد.

دایمون بررسی می‌کند که تغذیه و مکان زندگی گذشتگان ما چگونه بر سرنوشت آنها تأثیر گذاشته است. دایمون پس از بررسی گذشتگان، مشغول پیش‌بینی آینده جهان مدرن می‌شود. کتاب «اسلحه، میکروب‌ها و فولاد» برنده جایزه ادبی معتبر پولیتزر سال ۱۹۹۸ شده است.

حتما بخوانید » بهترین رمان های داستایوفسکی

با ظهور جوامع خان‌سالار در حدود هفت‌هزار و پانصد سال پیش، مردم مجبور شدند برای اولین بار در تاریخ یاد بگیرند که چگونه بدون تلاش برای کشتن غریبه‌ها، عادی و مداوم با آنها مواجه شوند.

حتما بخوانید » کتاب پاییزی

جهان در پوست گردو

بهترین کتاب های علمی
بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی

نویسنده: استیون هاوکینگ
مترجم (پیشنهاد کاربران): محمدرضا محجوب
انتشارات (پیشنهاد کاربران): شرکت سهامی انتشار
تعداد صفحه: ۳۲۸

کتاب جهان در پوست گردو سال ۲۰۰۱ منتشر شد. موضوع آن هم زمینه مطالعاتی هاوکینگ، یعنی فیزیک است. او در این کتاب به‌طور ویژه درباره مکانیک کوانتومی و نظریه ریسمان نوشته است.

بسیاری این کتاب را ادامه کتاب قبلی هاوکینگ، یعنی «تاریخچه زمان» می‌دانند. اگر از علاقه‌مندان به نظریه‌های هاوکینگ هستید یا کتاب تاریخچه زمان او برایتان جالب بوده است، پس مطالعه این اثر نیز برایتان جالب خواهد بود. این کتاب هم مانند سایر آثار هاوکینگ برای مخاطب عام نوشته شده است.

بنابراین اگر زیاد با مباحث فیزیک آشنایی ندارید، نگران نباشید.

حتما بخوانید » بهترین رمان های کلاسیک

تئوری نسبیت عام اینیشتین زمان و فضا را از پس‌زمینه‌ای منفعل که رویدادها در آن به وقوع می‌پیوندند به کنشگری فعال در سازوکارهای جهان تبدیل کرد. این امر منجر به مشکلی بزرگ شد که در خط مقدم مشکلات فیزیک در قرن بیست‌ویکم باقی می‌ماند. جهان آکنده از ماده است و ماده فضا را چنان تاب می‌دهد که اجرام روی یکدیگر سقوط می‌کنند.

ساعت‌ساز نابینا

بهترین کتاب های علمی
بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی

نویسنده: ریچارد داوکینز
مترجم (پیشنهاد کاربران): شهلا باقری، محمود بهزاد
انتشارات (پیشنهاد کاربران): مازیار
تعداد صفحه: ۳۸۳

ریچارد داوکینز، رفتارشناس و زیست‌شناس انگلیسی، از طرف‌داران نظریه داروین است. او در این اثر نظریه فرگشت را بیان می‌کند و طی ۱۱ فصل دلایل خود را ارئه می‌دهد. نظریه فرگشت بیان می‌کند: «تمام جانداران با همه تنوعی که دارند، از نیایی مشترک پدیدار گشته‌اند که حدود ۳٫۵ تا ۳٫۸میلیارد سال پیش می‌زیسته.»

نویسنده عنوان جالب‌توجه کتاب را از مثالی درباره برهان نظم ویلیام پالی گرفته است. ویلیام پالی کشیشی بود که در قرن ۱۸ برهان نظم، یکی از مهم‌ترین برهان‌های وجود خدا، را مطرح کرد.

چه با نظریه فرگشت موافق باشید و چه در دسته مخالفان قرار داشته باشید، مطالعه این اثر می‌تواند اطلاعات جامعی درباره این نظریه در اختیار شما بگذارد.

حتما بخوانید » کتاب جالب

تکامل هدفی بلندمدت ندارد. نه مقصدی در دوردست‌ها هست و نه بلوغی غایی که به‌عنوان معیاری برای انتخاب به کار گرفته شود؛ اگرچه غرور انسان عاشق این تصور پوچ و مضحک است که گونه ما هدف نهایی تکامل بوده است.

جهان زیبا

بهترین کتاب های علمی
بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی بهترین کتاب های علمی

نویسنده: برایان گرین
مترجم (پیشنهاد کاربران): مازیار نوعی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): نشر پارسیک
تعداد صفحه: ۲۹۲

برایان گرین، فیزیک‌دان آمریکایی، در این کتاب به شرح کامل و با جزئیات نظریه ریسمان می‌پردازد. او در ابتدای کتاب بحث خود را با توضیحی درباره نظریه نسبیت عام و خاص اینشتین آغاز می‌کند و در ادامه توضیح می‌دهد که نظریه ریسمان چگونه مشکلات نظریه عام را حل می‌کند.

اگر از علاقه‌مندان به مباحث فیزیک باشید، این کتاب با بیان ساده‌اش شما را میخکوب می‌کند و دید وسیع‌تری از این جهان به شما می‌دهد.

بر کسی پوشیده نیست که دانشمند و مردم با هم پیوندی دارند. اغلب پنداشته می‌شود این پیوند یک‌سویه است: دانشمند می‌فهمد و در میان می‌گذارد. اما اگر به واقع چنین بود، آموزش و فهمیدن چه جایگاهی می‌داشت؟

دانشمند خواهان حفظ این پیوند است، چون به تأثیر متقابل فرهنگ و دانش آگاهی دارد و علاقه‌مند است پرسش‌های برآمده از فرهنگ و سنت را با نگاهی نو پاسخ بدهد و افقی تازه بگشاید.

حتما بخوانید » تغییر سبک زندگی

کلام آخر

در معرفی کتاب امروز فهرستی از بهترین کتاب های علمی جهان را معرفی کردیم که باید خواندشان. شما هم کتاب‌های علمی می‌خوانید؟ به‌نظرتان نام کدام‌یک از بهترین کتاب‌های علمی جهان در فهرست ما خالی است؟

حتما بخوانید » کتاب برای موفقیت


در ادامه بخوانید » نویسندگی ؛ 11 کتاب برای بهتر نوشتن و غلبه بر موانع ذهنی


مهارت توجه به جزئیات چیست؟ افراد جزئی‌گرا چه ویژگی‌هایی دارند؟ 2022

چرا مهارت توجه به جزئیات در شغل افراد تأثیر دارد؟ چطور نشان بدهیم مهارت توجه به جزئیات را داریم؟ آیا مهارت توجه به جزئیات برای تمام حرفه‌ها مفید است؟ مهارت توجه به جزئیات چیست؟ افراد جزئی‌گرا چه ویژگی‌هایی دارند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتیماهتوتا باشید.

مهارت توجه به جزئیات نکته‌ای است که برخی از افراد آن را به‌عنوان نقطه قوت در رزومه خود می‌نویسند و توجه کارفرمایان را جلب می‌کنند. افرادی که این مهارت را دارند جزئی‌گرا نامیده می‌شوند. این افراد فقط به جزئیات کار توجه نمی‌کنند، بلکه تمام تمرکزشان روی کوچک‌ترین نکات پروژه است.

مهارت توجه به جزئیات مهارتی ارزشمند برای موقعیت‌های شغلی مختلف است؛ به همین دلیل برخی از کارجویان بدون اینکه واقعا بدانند این مهارت چیست، آن را در رزومه خود می‌نویسند. این مسئله باعث بی‌اعتمادی کارفرمایان می‌شود، زیرا احتمالا نمی‌توانند کسی را پیدا کنند که واقعا جزئی‌گراست.در این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا یاد می‌گیرید توجه به جزئیات به چه معناست و افرادی با این مهارت چه ویژگی‌هایی دارند.با ما همراه باشید.

مهارت توجه به جزئیات چیست؟

مهارت توجه
مهارت توجه به جزئیات

جزئی‌گرایی یعنی توانمندی تمرکز روی جزئیات یک پروژه یا وظایف روزانه. افراد دارای این مهارت می‌توانند کوچک‌ترین اشتباهات موجود در یک پروژه را هم پیدا کنند. مثلا نویسنده‌ای جزئی‌گرا هم توانایی پیداکردن اشتباهات املایی و دستورزبانی کوچک در یک متن را دارد و هم می‌تواند تشخیص بدهد کدام جمله در یک متن طولانی اضافی است.

حتما بخوانید » یادگیری در خواب

در مقیاس‌ بزرگ‌تر، مهارت توجه به جزئیات یعنی توانایی سازمان‌دهی یک پروژه یا کار به‌صورت منظم و سیستماتیک.

افرادی که این مهارت را دارند، می‌توانند دستورالعمل‌های پروژه را موبه‌مو اجرا کنند و در پایان کار دقیق‌ترین نتیجه را ارائه بدهند.

ویژگی‌های افراد جزئی‌گرا چیست؟

افراد جزئی‌گرا
افراد جزئی‌گرا

 

به‌طور کلی واژه «هوشمند» بهترین توصیف برای افرادی است که مهارت توجه به جزئیات را دارند. در ادامه درباره 5 ویژگی مهم این افراد صحبت می‌کنیم.

 • توجه به جزئیات

این افراد مثل عقاب هستند و می‌توانند تمام جزئیات را در زندگی کاری یا شخصی خود ببینند. مثلا می‌توانند به تمام حالات چهره، تن صدا و لحن حرف‌زدن دیگران توجه کنند. آنها همچنین حافظه قدرتمندی دارند و احتمالا می‌توانند بعد از ملاقات با یک شخص، تمام جزئیات استایل، چهره و رفتار او را به یاد بیاورند.

دقت آنها به جزئیات آن‌قدر زیاد است که احتمالا می‌توانند از لهجه یک فرد تشخیص بدهند اهل کجاست یا از لحن صحبت او متوجه می‌شوند که در لحظه چه احساسی دارد.

حتما بخوانید » افزایش قدرت مغز 45 روش موثر و علمی

 • تفکر انتقادی

ویژگی دیگر افراد جزئی‌نگر این است که به همه‌چیز دیدگاه انتقادی دارند و در تفکر انتقادی حرفه‌ای هستند. تفکر انتقادی آنها چنان قوی است که حتی احتمال دارد موقعیت‌های تخیلی فیلم‌ها یا کتاب‌ها را نیز نقد کنند.

تفکر انتقادی از ویژگی‌های افراد جزئی‌گرا

آنها درباره اتفاقات کاملا منطقی فکر می‌کنند و هنگام انتخاب و تصمیم‌گیری هم تمام جوانب را می‌سنجند و سعی می‌کنند درست‌ترین گزینه را انتخاب کنند.

 • بررسی و درک تمام جوانب یک موضوع

افرادی با مهارت توجه به جزئیات معمولا درباره همه‌چیز سؤال می‌کنند و آن‌قدر به پرسیدن ادامه می‌دهند تا به درک درستی از موضوع مدنظرشان برسند.

آنها تمام جوانب موضوعات ساده و پیچیده را به‌خوبی درک می‌کنند و می‌توانند موضوعاتی را که آموخته‌اند به‌خوبی ارائه دهند و حتی دیدگاه شخصی و استدلال منطقی خودشان را درباره آن دارند.

حتما بخوانید » تقویت مغز و حافظه ؛ 11 ماده‌ی غذایی عالی برای تقویت مغز

 • بررسی دوباره کارها

افراد جزئی‌گرا هر پروژه‌ای را که به پایان می‌رسانند چند بار از اول بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند چیزی از قلم نیفتاده باشد. البته ناقص‌بودن پروژه‌ای که چنین فردی انجام می‌دهد تقریبا غیرممکن است. با این حال، آنها معمولا برای اطمینان بیشتر چند بار همه‌چیز را مرور می‌کنند.

مثلا نویسنده جزئی‌گرا بعد از نوشتن یک مقاله، چند بار در فواصل زمانی مختلف آن را می‌خواند تا تمام ایرادهای احتمالی را پیدا و تصحیح کند.

حتما بخوانید » مینیمالیسم و سبک زندگی مینیمالیستی چیست؟ 2022

 • میکرومنیجری

افراد جزئی‌‌نگر تبدیل به مدیرانی می‌شوند که می‌خواهند بر تمام جزئیات کار نظارت داشته باشند و مطمئن شوند همه کارها با بالاترین کیفیت انجام می‌شوند. به مدیرانی که این ویژگی را دارند میکرومنیجر می‌گوییم.

این مسئله گاهی در کار گروهی مشکل‌ساز می‌شود، زیرا افراد جزئی‌گرا تصور می‌کنند بهتر از هم‌گروهی‌های خود هستند و آنها به‌اندازه کافی به جزئیات توجه ندارند و این موضوع تبدیل به عامل تفرقه در گروه می‌شود.

میکرومنیجری نقطه ضعف افراد جزئی‌گرا

به‌طور کلی اگر مهارت توجه به جزئیات از سطح استاندارد فراتر برود، ممکن است به وسواس فکری تبدیل شود. این ویژگی عاملی بالقوه برای شکست در محیط کار و ایجاد استرس و مشکلات جانبی در پروژه‌های فرد است. نگه‌داشتن جزئی‌نگری در سطح استاندارد، به‌اندازه تقویت این مهارت اهمیت دارد.

حتما بخوانید » تغییر سبک زندگی ؛ 6 کتاب خواندنی و عمیق 2022

چرا مهارت توجه به جزئیات در شغل افراد تأثیر دارد؟

با بررسی ویژگی‌های افراد جزئی‌گرا متوجه می‌شویم آنها جزئی‌ترین مسائل را هم می‌بینند و به خاطر می‌آورند. مثلا احتمالا به یاد دارند که سال دوم دبستان روی کدام نیمکت کلاس می‌نشسته‌اند و نام دانش‌آموز کنارشان چه بوده است. افرادی که مهارت توجه به جزئیات را دارند، می‌توانند در پروژه‌های خود به نتایجی دقیق و با بالاترین کیفیت برسند.

کارفرمایانی که با این افراد کار می‌کنند، می‌دانند که هیچ پروژه تکمیل‌شده‌ای از این افراد تحویل نمی‌گیرند مگر اینکه کاملا سازمان‌دهی‌شده و متمرکز و دقیق به پایان رسیده باشد.

در پروژه‌های انجام‌شده به‌دست افراد جزئی‌نگر هیچ خبری از مسیرهای میانبر برای به‌پایان‌رساندن یک کار یا به عبارت دیگر سرهم‌بندی‌کردن پروژه نیست. افرادی که مهارت توجه به جزئیات را دارند در مدیریت زمان هم بسیار توانمند هستند، بنابراین معمولا پروژه‌هایشان را در مهلت مقرر به پایان می‌رسانند.

حتما بخوانید » انواع سبک های ارتباطی ؛ چگونه روابطی سالم‌تر و زندگی موفق‌تری داشته باشیم؟ 2021

این قابلیت برای کارهایی که نیازمند نتایج دقیق هستند بسیار کاربردی است. مثلا فرد جزئی‌گرا می‌تواند در این زمینه‌ها بسیار موفق باشد:

 • امور مالی؛
 • حسابداری؛
 • مدیریت اطلاعات؛
 • مشاغل مرتبط با تحلیل و تحقیق.

حتما بخوانید » درمان افسردگی ؛ روش‌های خانگی و تغییر سبک زندگی 2021

چگونه متوجه شویم کسی واقعا مهارت توجه به جزئیات را دارد؟

نوشتن عبارت «توانمندی توجه به جزئیات» یا مترادف‌های آن در رزومه کافی نیست، زیرا کارفرمایان در مصاحبه متوجه می‌شوند که کارجو تا چه حد در این زمینه ماهر است. در ادامه مهم‌ترین نکاتی را گفته‌ایم که به شما کمک می‌کنند متوجه شوید کسی جزئی‌گراست یا خیر:

 • رزومه افراد جزئی‌گرا عاری از خطاهای نگارشی و املایی است.
 • سمت‌های فرد در شغل‌های سابق و پروژه‌های قبلی او می‌تواند نشانه‌ای از مهارت کارجو در توجه به جزئیات باشد.
 • میزان موفقیت او در به‌پایان‌رساندن پروژه‌ها با رعایت تمام جزئیات چقدر بوده است.
 • افرادی که مهارت توجه به جزئیات را دارند، هر کاری را که انجام می‌دهند چند بار بررسی می‌کنند. پس احتمالا هنگام پرکردن فرم استخدام هم چند بار آن را بررسی می‌کنند.
 • آنها جزئیات مختلف را به خاطر می‌آورند. بنابراین در قرار مصاحبه دوم می‌توانید سؤالی هوشمندانه درباره دفعه قبل بپرسید و حافظه و دقت او به جزئیات را بسنجید.
 • آنها چهره‌ها را به خاطر می‌سپارند، در نتیجه احتمال اینکه کسی را برای بار دوم ببینند و برایشان آشنا نباشد بسیار کم است.
 • افراد جزئی‌گرا در درک احساسات دیگران و قصدهای آنها بسیار خوب عمل می‌کنند.
 • آنها تفکر انتقادی دارند.
 • این افراد در پیداکردن الگوهای بین داده‌های مختلف عملکرد خوبی دارند.

حتما بخوانید » چگونه سبک زندگی سالم فعال و پر تحرک داشته باشیم؟ 2021

با توجه به این ویژگی‌ها می‌توانید در مصاحبه‌های کاری سؤالات و درخواست‌های هوشمندانه‌ای مطرح کنید تا مشخص شود فردی که مقابل شما نشسته واقعا جزئی‌گراست یا خیر.

حتما بخوانید » سبک زندگی سبز ؛ چطور سبز زندگی کنیم؟ 2022

چطور نشان بدهیم مهارت توجه به جزئیات را داریم؟

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر واقعا جزئی‌نگر نباشید، نمی‌توانید ثابت کنید که این ویژگی را دارید. پس صداقت اولین اولویت است.

بعضی از افراد واقعا جزئی‌نگر هستند، اما نمی‌دانند چگونه می‌توانند در مصاحبه‌های شغلی این موضوع را نشان بدهند. در ادامه راهکارهایی ارائه می‌دهیم که با به‌کارگیری آن‌ها نشان دهید واقعا این مهارت را دارید.

حتما بخوانید » 11 دوره‌ آموزشی رایگان آنلاین برتر سایت Udemy

درباره کاری صحبت کنید که قبلا انجام داده‌اید

بهتر است به‌جای صحبت درباره مهارت توجه به جزئیات و مترادف‌های آن، مثال‌هایش را ذکر کنید. مثلا اگر کاری می‌کرده‌اید که نیاز به این مهارت داشته است، حتما درباره آن صحبت کنید و بگویید که چگونه مهارت شما در توجه به جزئیات باعث موفقیت در آن پروژه‌ها شده است.

نشان دادن مهارت توجه به جزئیات

حتما بخوانید » 11 کتاب جالب و خواندنی بر اساس روایت‌های واقعی 2022

مثلا اگر فرد جزئی‌گرا صندوقدار باشد، در پایان هر روز خیلی دقیق موجودی صندوق و داد‌ه‌های فروش همان روز را بررسی می‌کند و از تطابق آنها مطمئن می‌شود.

این مثال‌ها می‌توانند در هر موقعیت شغلی‌ای وجود داشته باشند؛ کتاب‌فروش باید قفسه‌های کتاب را سازمان‌دهی کند تا مشتریان بتوانند به‌راحتی کتاب مدنظرشان را پیدا کنند و کارمند باید در سازمان‌دهی جلسات، پاسخ‌گویی به ارباب‌رجوع‌ها و ارسال ایمیل‌های شرکتی از مهارت توجه به جزئیات بهره ببرد.

حتما بخوانید » غلبه بر تنبلی ؛ 11 کتاب که باید تنبل‌ها بخوانند

واژه‌های درست را انتخاب کنید

از کلماتی استفاده کنید که مهارت توجه به جزئیات را نشان می‌دهند. به یاد داشته باشید شما فردی هستید که به کوچک‌ترین نکات هم توجه می‌کنید، بنابراین واژه‌های کلی نمی‌توانند شما را توصیف کنند. مثلا اگر بگویید: «من در اکثر پروژه‌های خود این رفتار را دارم» یا «تعدادی از پروژه‌های من به دقت بالایی نیاز داشتند»، نشان می‌دهد شما به جزئیات توجه ندارید.

حتما بخوانید » زندگی بهتر 28 تکنیک ساده و مؤثر برای داشتن زندگی بهتر 2021

بهتر است به‌جای جملات بالا، از جایگزین‌های دقیق‌تری مانند «من در تمام پروژه‌های خود این رفتار را دارم» یا «تک‌تک پروژه‌های سابق من به دقت زیادی نیاز داشتند» استفاده کنید. با این جملات به کارفرمای جدیدتان نشان می‌دهید آماده هستید هر پروژه‌ای را که به مهارت توجه به جزئیات نیاز دارد بپذیرید.

حتما ادامه بخوانید » افزایش تمرکز ؛ 18 روش برای افزایش تمرکز 2022

سخن پایانی؛ مهارت توجه به جزئیات برای تمام حرفه‌ها مفید است

فرقی ندارد که در چه جایگاهی مشغول فعالیت هستید؛ جزئی‌گرابودن می‌تواند یکی از مهم‌ترین نقاط قوت شما باشد. قرار نیست همه ویژگی‌های افراد جزئی‌گرا را داشته باشید اما سطحی از مهارت توجه به جزئیات در اغلب حرفه‌ها به کارتان می‌آید. قدرت درک و رفتارهای فرد جزئی‌گرا به او کمک می‌کنند نکاتی را در رزومه‌اش وارد کند که هر کارفرمایی را تحت‌تأثیر قرار بدهند.

حتما بخوانید » 32 درس زندگی که برای موفقیت و خوشبختی باید بیاموزید

به یاد داشته باشید میلیون‌ها واژه و عبارت برای صحبت درباره مهارت توجه به جزئیات وجود دارد، اما نکته مهم این است که نشان دهید واقعا جزئی‌گرا هستید و توانمندی‌های لازم برای شغل نیازمند دقت زیاد را دارید.

حتما بخوانید » استرس شغلی

بهترین اپلیکیشن های (آیفون) و (اندروید) 2022

بهترین اپلیکیشن های (آیفون) و (اندروید) کدام اپلیکیشن ها میباشند؟ در لیست 11 اپلیکیشنی که زندگی شما را آسان‌تر می‌کنند کدام اپلیکیشن ها قرار دارند؟ کدام اپلیکیشن ها زندگی شما را آسان تر میکنند؟ بهترین اپلیکیشن هایی که زندگی شما را آسان تر میکنند کدام اپلیکیشن ها هستند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

دنیای امروز، معروف به دنیای تکنولوژی است. امروزه انسان‌ها برای زندگی آسان‌تر، از تکنولوژی کمک زیادی می‌گیرند. مثال ساده آن افزایش استفاده از ربات‌ها در اکثر کارخانه‌هاست. تلفن‌های هوشمند زندگی را برای بسیاری از ما آسان‌تر ساخته‌اند. روزهایی که نیاز به حمل دوربین، توقف در باجه‌های تلفن یا حتی بررسی موجودی حساب خود در شعبه بانک داشتید، دیگر گذشته.

تلفن‌های همراه ما می توانند کارهای زیادی انجام دهند و در وقت ما صرفه‌جویی کنند. شاید باورش سخت باشد، اما اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که می توانند زندگی ما را حتی راحت‌تر از قبل کنند. موضوع این مقاله مجله اینترنتی ماهتوتا، بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر ما انسان‌هاست. این برنامه‌ها در زمان شما صرفه‌جویی می‌کنند و زندگی شما را آسان‌تر می‌کنند. پس اگر دوست دارید با آن‌ها آشنا شوید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین اپلیکیشن های آیفون و اندروید

11 برنامه‌ای که زندگی شما را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کنند، عبارتند از:

Photomath

بسیاری از افراد، در حل مسائل ریاضی، مشکل دارند. وجود اپلیکیشنی که این مسائل را برای آن‌ها حل کند، یک راه برای کمک به این افراد است. شاید تصور کنید که کار با این اپلیکیشن مانند کار با ماشین‌‌حساب‌های مهندسی سخت است. این تصور کاملا اشتباه است؛ زیرا تنها نیاز است که شما از مسئله مورد نظر عکس بگیرید تا Photomath به سراغ حل آن برود. این برنامه نه تنها برای حل مسائل ضرب و تقسیم (سنگین) به شما کمک می‌کند، بلکه برای حل کسرها و مسائل هندسه نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

بسیاری از والدین نیز از این اپلیکیشن، برای کمک به فرزندان خود در انجام تکالیف استفاده می‌کنند. دلیل این امر، دوری اکثر والدین از ریاضیات پس از پایان تحصیل است. این برنامه می‌تواند آموزش حل یک مسئله را به صورت قدم به قدم به کاربران نمایش دهد، که این موردی به تنهایی نوعی آموزش و مرور ریاضیات است.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » بهترین لانچرهای اندروید 8 لانچر سبک و برتر

iTranslate

دومین اپلیکیشن مقاله بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر، iTranslate است. iTranslate یکی از انقلابی‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که تاکنون وارد بازار شده. هدف آن، برقراری ارتباط بین افرادی است که به زبانی متفاوت صحبت می‌کنند.

بسیاری از اپلیکیشن‌های ترجمه و مترجمی، تنها قابلیت ترجمه متن‌ها را دارند. برنامه iTranslate می‌تواند متن و همچنین ترجمه صوتی زنده را به بیش از ۱۰۰ زبان ارائه کند. این برنامه مزیت‌های زیادی دارد که با دیگر برنامه‌های این حیطه، اصلا قابل مقایسه نیست و آن را به یک برنامه خاص و پرطرفدار تبدیل کرده‌است. استفاده از این برنامه، برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند، کاملا ضروری است. با این برنامه شما به فردی تبدیل می‌شوید که به ۱۰۰ زبان زنده در دنیا، می‌تواند ارتباط برقرار کند.

حتما بخوانید » یادگیری گرامر زبان انگلیسی با 11 اپلیکیشن برتر

iTranslate همچنین برای یادگیری یک زبان جدید، عالی است؛ زیرا  با استفاده از آن، می‌توانید از یک جسم عکس بگیرید و ویژگی هوش‌مصنوعی اپلیکیشن، آن جسم را تشخیص می‌دهد و به زبان دیگری (زبان مورد نظر) برای شما ترجمه می‌کند.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » تقویت وای فای گوشی

CamScanner

اکثر افراد از زمان شروع بیماری کرونا، با این اپلیکیشن آشنا شدند. بسیاری از افراد برای اسکن پاسخنامه امتحانات از آن استفاده کردند و برخی دیگر نیز برای اسکن و ارسال اسناد اداری به سراغ آن آمدند. اگر زمانی نیاز به ارسال اسناد و اسکن کاغذ‌ها داشتید، فقط این برنامه را دانلود کنید و به راحتی و به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

CamScanner به جای عکس گرفتن از یک ورق کاغذ (که ممکن است حرفه‌ای به نظر نرسد)، آن را برای شما اسکن می‌کند. سپس پس‌زمینه را حذف می‌کند و آن را به صورتی پردازش می‌کند که شبیه به یک کپی اسکن شده به نظر برسد. این بدان معنی است که روشنایی تصویر را افزایش می‌دهد و تمام سایه‌ها و علائم (چین و چروک) را نیز از بین می‌برد.

CamScanner همچنین اسناد را به PDF نیز تبدیل می‌کند تا بتوانید راحت‌تر آن را به اشتراک بگذارید و یا از آن استفاده کنید. این برنامه قادر است که یک کار اسکن ۳۰ دقیقه‌ای را در کمتر از سه دقیقه برای کاربران انجام دهد.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » ریکاوری اس ام اس

Time Buddy

اپلیکیشن کاربردی

آیا با افراد در مناطق زمانی مختلف کار می‌کنید و دائماً می‌خواهید بدانید که ساعت در یک شهر خاص چند است؟

اگر چنین است، باید Time Buddy را دانلود کنید. این برنامه نه تنها اختلاف ساعت شما با منطقه مورد نظر را نشان می‌دهد، بلکه برای برنامه‌ریزی بهتر با ساعت یک منطقه دیگر، شما را راهنمایی می‌کند. شما همچنین می‌توانید از این برنامه برای دیدن ساعت دقیق هر منطقه‌ای استفاده کنید.

ویژگی تبدیل زمانی این برنامه، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان شما باشد تا دیگر نیاز به عقب و جلو کردن جلسات خود، به علت اختلاف ساعت نباشید. با Time Buddy، شما می‌توانید جلسات خود را با افرادی که خارج از منطقه شما (از نظر زمانی) هستند، به راحتی هماهنگ کنید.

همچنین شما می‌توانید گروهی ایجاد کنید که مناطق زمانی همه افراد تیم شما را در آن قرار دهد، تا بتوانید به راحتی همه آن‌ها را با هم و در کنار هم مشاهده کنید و برای جلسات خود برنامه‌ریزی کنید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » کلاب هاوس

Pixelcut

کاربردی ترین اپلیکیشن ها

آیا تا به حال در شبکه‌های اجتماعی عکس‌های پروفایل یا پست‌های هنری شگفت‌انگیزی را مشاهده کرده‌اید؟

اگر چنین است، این احتمال وجود دارد که آن‌ها را در Pixelcut ساخته باشند. اپلیکیشن Pixelcut مانند فتوشاپ است، اما استفاده از آن بسیار آسان‌تر است. Pixelcut ویژگی‌های بسیار خوبی مانند حذف پس‌زمینه، جایگزین پس‌زمینه و قالب‌های آماده عکس دارد. شما با Pixelcut می‌توانید تنها در عرض چند ثانیه، یک عکس حرفه‌ای بگیرید و آن را حرفه‌ای‌تر ویرایش کنید. از مزیت‌های برتر این اپلیکیشن، می‌توان به این مورد اشاره کرد که انجام چنین کارهایی، با فتوشاپ یا سایر برنامه‌های ویرایش تصویر، ممکن است تا ساعت‌ها طول بکشد، اما با این برنامه شما به راحتی می‌توانید بهترین ویرایش‌ها را در چند دقیقه انجام دهید. برنامه Pixelcut به شما شانس این را می‌دهد، که نهایت خلاقیت خود را در عکس‌ها به خرج دهید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » کنترل تلویزیون با موبایل

Reverse Lookup

بهترین اپلیکیشن
بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن

بهترین اپلیکیشن های اندروید

با افزایش شدید تماس‌های مزاحم در سال‌های اخیر (مخصوصا از کشورهای خارجی)، هرگز نمی‌دانید چه کسی با شما تماس می‌گیرد. پس اگر تماسی را از دست دادید، با آن‌ها تماس نگیرید. شما نمی‌دانید که آن فرد کیست و چه اتفاقی ممکن است رخ دهد. بسیاری از این تماس‌ها، از خارج کشور هستند و اگر با آن‌ها تماس بگیرید، برای هر ثانیه تماس خود، باید هزینه هنگفتی پرداخت کنید.

حتما بخوانید » 444 عکس پروفایل خاص مفهومی و خاص ناب

با Reverse Lookup، می‌توانید بفهمید که دقیقاً چه کسی با شما تماس گرفته و دیگر نیاز به تماس با آن‌ها نداشته باشید. این برنامه همچنین باعث صرفه‌جویی در وقت شما در آینده نیز می‌شود. اگر با یک شماره مزاحم تماس بگیرید، به آن‌ها این امکان را می‌دهید، که بدانند شماره شما فعال است. کارشناسان امنیت سایبری توصیه می‌کنند که به هر قیمتی از این کار اجتناب کنید زیرا اطلاعات شما می‌تواند دوباره به عنوان یک شماره فعال فروخته شود و ممکن است در مواقع دیگر، با تماس‌های بیشتری مواجه شوید.

به هر حال، تماس‌های هرزنامه راه‌های دشواری برای فریب ما دارند و شما می‌توانید به راحتی و با استفاده از Reverse Lookup، از این مشکلات جلوگیری کنید.

دانلود از گوگل پلی دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » تایپ خودکار

Scanner

بهترین اپلیکیشن
بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن

بهترین اپلیکیشن های آیفون

آخرین برنامه لیست بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر، اپلیکیشن Scanner است. این اپلیکیشن، مشابه CamScanner، یک اسکنر اسناد است که کار با اسناد را برای افراد آسان‌تر می‌کند. با این حال، برنامه اسکنر پر از ویژگی‌های جذاب است. برای برخی، استفاده از CamScanner برای کارهای روزانه، کافی است. برای دیگران، ویژگی‌های اضافی Scanner بسیار کاربردی است و نیاز به استفاده از این اپلیکیشن نیز دارند.

حتما بخوانید » اعتیاد به موبایل چیست؟درمان،علائم و تست اعتیاد به موبایل

ویژگی اصلی برنامه اسکنر، قسمت امضای سند است. اگر برای رسمی کردن یک سند به امضا نیاز دارید، می توانید آن‌ها را فوراً از طریق این برنامه ارسال کنید. همچنین یک ویژگی مهم یعنی ویرایش PDF در این برنامه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا متن مورد نظر را ویرایش کنید و مشکلات آن را رفع کنید.

حتما بخوانید » 222 عکس پروفایل ناب مفهومی و خاص

برنامه Scanner همچنین دارای یک ویژگی شمارشی است. به عنوان مثال، شما می‌توانید از سنگ‌ها عکس بگیرید و این برنامه تعداد سنگ‌ها را برای شما، بشمارد. این یک ویژگی عالی برای کسانی است که در حال ساخت‌و‌ساز یا مهندسی هستند و باید بدانند که مثلاً چند پیچ در یک قسمت ​​وجود دارد. این ویژگی، می‌تواند در زمان افراد صرفه‌جویی زیادی کند؛ زیرا معمولاً باید آن‌ها را با دست بشمارند. متاسفانه این اپلیکیشن فعلا برای آیفون عرضه شده است.

دانلود از اپ استور

حتما بخوانید » اضافه کردن صدا به فیلم

سخن پایانی

تعداد اپلیکیشن‌هایی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم، هر روز افزایش می‌یابد. هر یک از آن‌ها را در موضوعات و حیطه‌های مختلف نیاز داریم. برای مثال از اپلیکیشن گام‌شمار، برای شمردن قدم‌های خود استفاده می‌کنیم تا زندگی سالم‌تری داشته‌باشیم. همچنین ما از اپلیکشن‌های بانکی در طی روز استفاده می‌کنیم تا در وقت خود صرفه‌جویی کنیم و برای کارهای ساده، نیاز به مراجعه به بانک نداشته‌باشیم. موضوع مقاله ما نیز بررسی اپلیکیشن‌هایی برای زندگی آسان‌تر ما انسان‌ها بود که در آن هفت اپلیکیشن که اکثر افراد به آن‌ها نیاز دارند و یا از آن‌ها غافل هستند را معرفی کردیم. اکثر این اپلیکشن‌ها به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارند. پس از دانلود این برنامه‌ها، غافل نشوید.

حتما بخوانید »علت داغ شدن گوشی

شما کدام یک از اپلیکیشن‌های بالا را می‌شناسید؟ تجربه خود را در مورد استفاده از این اپلیکیشن‌ها، در بخش نظرات برای مجله اینترنتی ماهتوتا بنویسید.

در ادامه بخوانید » نوموفوبیا

زندگی موفق ؛ چگونه موفق شویم؟ با این 55 قدم زندگی خود را تغییر دهید

زندگی موفق چیست؟ چطور زندگی موفق داشته باشیم؟ چگونه موفق شویم؟ در لیست 11 قدم که زندگیتان را تغییر میدهند کدام قدم ها قرار دارند؟ بهترین نکته ها برای داشتن زندگی موفق کدام نکته ها میباشند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

رسیدن به موفقیت برای همه مسیر یکسانی ندارد و هر کس به روش خودش این مسیر را طی می‌کند. حتی تعریف افراد مختلف از موفقیت هم متفاوت با هم است؛ اما بعضی نکات هستند که در بین افراد موفق به صورت مشترک دیده می‎‌شوند. در این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا به 11 نکته از این موارد پرداخته‌ایم که مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر می‌کنند.

عادت‌هایتان را عوض کنید

زندگی موفق
زندگی موفق

حیطه‌ای را که قصد دارید در آن موفق شوید، شناسایی کنید و ببینید برای رسیدن به آن به چه مسیری نیاز دارید. عادت‌های شما بخش‌های متنوع این مسیر خواهند بود که با عوض کردن یا تصحیح‌شان می‌توانید درست در مسیر حرکت کنید. برای مثال اگر هدف شما کاهش وزن است، عادت خوردن شیرینی و خوراکی‌های حاوی قند را کم کم کنار بگذارید و در عوض سراغ خوراکی‌های سالم مثل سبزیجات حاوی فیبر بالا بروید.

حتما بخوانید » آرامش ذهن

اگر هدفتان این است که در کسب و کارتان موفق باشید، سرتان را از لاک خودتان بیرون بیاورید و عادت خواندن اخبار مربوط به کسب و کارتان را برای پیشرفت هر چه بیشتر مد نظر داشته باشید. یکی از بهترین کتاب‌هایی که در اینجا به شما پیشنهاد می‌دهیم، کتاب تختت را مرتب کن است، در این کتاب از عادت‌های کوچکی صحبت خواهد شد که ممکن است تحولی بزرگ در زندگی‌تان به وجود آورد.

به خودتان برسید

در هر شرایط جسمی که هستید برای بهبود آن تلاش کنید. تغذیه سالم داشته باشید. پیاده روی کنید. ورزش را در برنامه روزانه‌تان داشته باشید. حتما هم لازم نیست به باشگاه بروید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های ورزش در خانه یا صفحه‌های اینستاگرامی کمک بگیرید و هر روز بعد از کار و قبل از دوش گرفتن نیم ساعت یا بیشتر ورزش کنید و از بدنتان کار بکشید.

این کارها باعث ایجاد احساس بهتری در خودتان ایجاد می‌کنید و هم از نظر جسمی و هم روحی بهبود پیدا خواهید کرد. در نتیجه ذهنتان شفاف‌تر کار می‌کند و می‌توانید بهتر فکر کنید و تصمیم بگیرید.

حتما بخوانید » شستشوی مغزی برای رسیدن به موفقیت و اهداف 2022

با افراد موفق دوست شوید

زندگی موفق
زندگی موفق

روی افرادی که به عنوان دوست انتخاب می‌کنید، حساسیت به خرج دهید. دوستان به نوعی خانواده‌ای هستند که ما در انتخاب آن‌ها مختار بوده‌ایم. بنابراین دور آدم‌هایی را که مرتب شما و رویاهایتان را مسخره می‌کنند،

زیاد غر می‌زنند، موفقیتی در زندگی‌شان به دست نیاورده‌اند و اصولا به تکان خوردن از جایشان معتقد نیستند، خط بکشید و جایشان را با افراد با انگیزه، خوش فکر، مثبت و موفق پر کنید.

خواهید دید که بعد از مدتی چقدر طرز فکرتان متفاوت خواهد شد و مسیرهای بهتری برای رسیدن به موفقیت در زندگی پیدا خواهید کرد.

حتما بخوانید » آرامش ذهنی

اگر دوستان موفقی در اطرافتان ندارید نکات مهم درباره زندگی که از سبک زندگی افراد مشهور می‌توان دریافت را از دست ندهید. زندگی افراد مشهور موفق پر از درس‌هایی است که ممکن است دوستانتان هم نتوانند آن‌ها را به شما انتقال دهند.

از فرصت‌ها استفاده کنید

کتاب

حتما بخوانید » کتاب برای موفقیت

زندگی موفق

از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. یادگیری را به دو دسته یادگیری برای هدف و یادگیری متفرقه تقسیم کنید. یادگیری برای هدف را به آموزش دیدن مهارت‌هایی اختصاص دهید که مسیر شما برای رسیدن به موفقیت را هموار می‌کند و یادگیری متفرقه را به جریان‌های روزمره و مورد علاقه‌تان مختص کنید.

مثلا اگر در کنار کسب و کارتان به سینما علاقه دارید کتاب‌های مربوط به سینما را تهیه کنید یا زمانی از هفته را به تماشای فیلم‌های برتر تاریخ اختصاص دهید و اگر کسب و کار آنلاینی دارید، مقاله‌های مربوط به دیجیتال مارکتینگ را بخوانید یا ویدئوهای مربوط به آن را تماشا کنید. ذهنتان را باز نگه دارید و فرصت‌های یادگیری را از دست ندهید.

حتما بخوانید » میلیاردر شدن

زبان تازه‌ای یاد بگیرید

ممکن است با خودتان بگویید زبان تازه چه ربطی به موفقیت دارد؛ واقعیت این است که یادگیری زبان تازه بخش‌هایی از مغز را فعال می‌کند با تفکر خلاقانه در ارتباط هستند. یادگیری زبان جدید به معنی به چالش کشیدن مغز و وارد شدن به دنیایی تازه است. مثلا بسیاری از کسانی که آلمانی یاد می‌گیرند معتقدند با یادگیری این زبان ذهن منظم‌تر و خلاق‌تری پیدا کرده‌اند. نظم و خلاقیت دو عنصر مهم برای شکوفایی استعدادها و موفقیت در عرصه‌های مختلف زندگی هستند.

حتما بخوانید » سلامت ذهن

از تجربه‌های خوب فرار نکنید

اگر برای خودتان محدوده امنی تعریف کرده‌اید و محتاطانه در آن مانده‌اید، بدانید که فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد. ماندن در Comfort Zone یا محدوده امن تجارب را محدود می‌کند و مانع از رشد و پیشرفت شخصی خواهد شد. کم کم این محدوده را با کسب مهارت‌ها و تجربه‌های جدید ترک کنید. تجربه‌های جدید پختگی فکری بیشتری برایتان به دنبال خواهند داشت.

 زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق

حتما بخوانید » پاکسازی ذهن

سفر بروید

یکی از راه‌هایی که منجر به تغییر دید و موفقیت بیشتر در زندگی می‌شود، رفتن به سفر است. سفر رفتن شما را در معرض فرهنگ‌های جدید، طرز فکرهای متفاوت، ایده‌های خلاقانه و دنیایی از چالش‌های تازه قرار می‌دهد که هر کدام برای محکم‌تر شدن شخصیت شما و موفقیت بیشترتان لازم هستند.

کتاب بخوانید

زندگی موفق
زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق زندگی موفق

حتما بخوانید » استرس و اضطراب شدید

چگونه موفق شویم؟

ممکن است بگویید هزینه سفر زیاد است و نمی‌توانید به جز مواقع خاصی به سفر بروید. در این صورت سفر به دنیای کتاب‌ها را در برنامه روزمره‌تان قرار دهید و چند کتاب بی نظیر از نویسندگان ایرانی را در نظر بگیرید. حیطه مورد علاقه‌تان را کشف کنید؛ تاریخ دوست دارید یا ادبیات؟ شاید هم عاشق خواندن سفرنامه باشید.

تک تک این حیطه‌ها شما را به دنیای تازه‌ای می‌برد که دیدگاهتان نسبت به قضایای مختلف را بازتر خواهد کرد و از شما انسان بهتری خواهد ساخت.

حتما بخوانید » رازهای موفقیت 18 زن کارآفرین از عادات صبحگاهی تا طرز فکر آنها

هوشمندانه تلاش کنید

در گذشته بیشترین تاکید بر تلاش کردن بود؛ اما این روزها تلاش کردن به تنهایی کافی نیست؛ بلکه بهتر است هوشمندانه تلاش کنید. فرض کنید قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را دارید و می‌خواهید به روشی که فکر می‌کنید درست است آن را افتتاح کنید. این می‌شود تلاش کردن؛ اما تلاش هوشمندانه وقتی اتفاق می‌افتد که به جز روشی که فکر می‌کنید درست است راجع به تمام جنبه‌های کار از تمام منابع موجود تحقیق کرده و بهترین روش را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید اطلاعات در زمانه ما نقشی بسیار حساس و کلیدی بازی می‌کند؛ بنابراین اطلاعات درست را از منابع موثق به دست آورید و آن‌ها را با  درایت و حس خودتان ترکیب کنید و در نهایت دست به اقدام بزنید.

حتما بخوانید » افزایش قدرت مغز

مثبت بمانید

شکست و عدم موفقیت در هر مسیری وجود دارد؛ نکته‌ای که افراد موفق را موفق کرده است، نا امید نشدن و درس گرفتن از شکست‌هاست. می‌گویند اگر مرتب در زمینه‌ای شکست می‌خورید احتمالا درس آن را دریافت نکرده‌اید و زندگی سعی دارد آن درس را به شما بدهد. بنابراین به محض دریافت درسی که از شکست گرفته‌‎اید، از جایتان بلند شوید، امیدوار بمانید و مسیر بهتری را در پیش بگیرید.

در ادامه بخوانید » 32 درس زندگی که برای موفقیت و خوشبختی باید بیاموزید

 

آموزش جواهرسازی ؛تمام نکاتی که قبل از شروع،باید بدانید 2022

چطور جواهرسازی را شروع کنیم؟ ابزارهای ساخت جواهرات کدام ابزارها میباشند؟ تکنیک‌های ساخت جواهرات کدام تکنیک ها میباشند؟ فناوری‌های مربوط به جواهرسازی کدام فناوری ها میباشند؟ چرا جواهرات دست‌ساز محبوب شده‌اند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

ساخت جواهرات، هم سرگرم‌کننده است و هم درآمدزایی دارد. اگر دل به کار بدهید، می‌توانید جواهراتی عالی درست کنید و با اطمینان بفروشید. برای تبلیغ آنها کافی است خودتان از آنها استفاده کنید تا دوستان، خانواده و اطرافیان ببینند. کم‌کم خود آنها هم برایتان تبلیغ خواهند کرد. در این مطلب، می‌خواهیم مقاله‌ای جامع و کامل به شما ارائه کنیم که بتوانید جواهراتی منحصربه‌فرد، زیبا و حرفه‌ای بسازید. اگر تا حالا هیچ تجربه‌ای در این زمینه نداشته‌اید و کاملا مبتدی هستید، می‌توانید از این مقاله مجله اینترنتی ماهتوتا کمک بگیرید.

هزاران سال است که انسان‌ها از جواهرات برای آراستن خودشان استفاده می‌کنند. در حقیقت، جواهر از قدیمی‌ترین انواع ساخته‌های بشر از نظر باستان‌شناسی است. با اینکه مهره‌های ساخته‌شده از صدف‌های ناساریوس (قدیمی‌ترین جواهر شناخته‌شده در دنیا) حدود ۱۰۰هزار سال قدمت دارند، اولین نشانه‌های مربوط به جواهرسازی به حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال پیش در مصر باستان بازمی‌گردد.

از آن زمان به‌بعد، روند جواهرسازی دست‌خوش تغییرات زیادی شده است، با این‌ حال، برخی موارد همچنان ثابت باقی مانده‌اند. جواهرات، صرف‌نظر از اینکه در هر زبانی آنها را چه می‌نامند، نشان‌دهنده سبک شخصی، علایق و روحیات فرد هستند.

حتما بخوانید » آموزش ویولون آنلاین معرفی ؛ 20 کانال برتر یوتیوب برای آموزش آنلاین ویولون

چرا جواهرات دست‌ساز محبوب شده‌اند؟

با اینکه جواهرسازان بسیار بزرگ و پرآوازه‌ در دنیا هستند و بهترین و پیچیده‌ترین جواهرات را می‌سازند، مدت‌هاست جواهرات دست‌ساز منحصربه‌فرد جایشان را در بین افراد باز کرده‌اند. مخصوصا نسل‌های جدیدتر که دیگر مانند گذشته به‌دنبال جواهرات سنتی نیستند و اکسسوری‌های خاص را ترجیح می‌دهند.

امروزه ابزارها و مواد اولیه در بازار موجود است و حجم ویدئوهای آموزشی و مقالات در این زمینه بسیار زیاد است. با کمک این محصولات، می‌توانید هر جواهری که دوست دارید بسازید. البته این کار فقط برای سرگرمی نیست و بسیاری از افراد هستند که از این طریق درآمد دارند.

در دوران رواج کرونا، که بسیاری از مشاغل با مشکلاتی مواجه شده‌اند، این صنعت می‌تواند برای خانواده‌ها در خانه درآمد خوبی ایجاد کند.
حتما بخوانید » 11 دوره‌ آموزشی رایگان آنلاین برتر سایت Udemy

برای شروع آماده‌اید؟

اگر آماده‌اید، ابتدا بیایید درباره ابزارها و تکنیک‌ها چیزهایی یاد بگیریم.

ابزارهای ساخت جواهرات

ابزارهای ساخت جواهرات

قبل از شروع جواهرسازی، ابتدا باید ابزارهای لازم را فراهم کنید. برای پروژه‌های ساده، می‌توانید از انگشت‌هایتان برای به‌نخ‌کشیدن یا گره‌زدن استفاده کنید؛ اما برای کارهای بزرگ‌تر و پیچیده‌تر، باید ابزارهای کمکی داشته باشید. ابزارها برای نگه‌داشتن مواد اولیه و کارکردن روی آنها از جمله خم‌کردن، تازدن، برش، متصل‌کردن و رنگ‌زدن به کار می‌روند.

اولین ابزارهای دستی ساده‌ای که باید داشته باشید سیم‌چین و انبردست هستند. البته منظورم این نیست که سراغ جعبه‌ابزار پدر، برادر یا شوهرتان بروید! ابزارهای جواهرسازی، تخصصی‌تر از وسایلی‌اند که مردان (یا زنان) خانواده برای تعمیر لوله‌کشی خانه استفاده می‌کنند.

حتما بخوانید » آموزش ادیت عکس حرفه‌ ای‌

برخی از ابزارهای اولیه مهم در ساخت جواهرسازی عبارت‌اند از:

 • سیم‌چین؛
 • انبر دم‌گرد؛
 • مهره‌نگه‌دار؛
 • انبر دم‌تخت؛
 • آچار سوکت‌زن؛
 • انبردست صاف؛
 • و تعدادی ابزار دیگر.

حتما بخوانید » آموزش عکاسی

چرا به این‌همه ابزار نیاز داریم؟

در مراحل ساخت جواهر، هر مرحله با دیگری متفاوت است و هر مرحله به ابزار خاصی نیاز دارد؛ برای مثال، هرجا لازم است دو چیز فلزی مانند دو سر زنجیر یا حلقه را به هم نزدیک کنید و آنها را محکم کنید، به انبردست نیاز دارید؛ هرجا لازم است سیم قطع شود، باید سیم‌چین داشته باشید؛ برای بریدن نخ به قیچی نیاز دارید. هر سبک از جواهرات مراحل خاص خودش را دارد. بنا بر اینها استفاده از ابزار مناسب آن مهم است.

هرچند داشتنِ یک مجموعه کامل از ابزارهای ساخت جواهرات سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای است، لازم نیست همان اول کار جیبتان را خالی کنید. یک مجموعه باکیفیت از اصلی‌ترین ابزارها را بخرید و شروع کنید. به‌مرور زمان با افزایش مهارت در کار، ابزارهای پیشرفته‌تری خواهید خرید. این ابزارها نه‌تنها کارتان را ساده‌تر می‌کنند، محصولات نهایی زیباتری نیز تحویلتان می‌دهند.

اگر بخواهید جواهراتی بسازید که فراتر از طرح‌های ساده با استفاده از سیم، زنجیر و مهره باشد، چه می‌کنید؟ حالا وقت آن است که از فناوری‌های مربوط به جواهرسازی صحبت کنیم.

حتما بخوانید » آموزش ثبت عکس‌های خارق‌العاده با 11 نکته‌ی ساده

فناوری‌های مربوط به جواهرسازی

چندین فناوری ارزشمند در صنعت جواهرسازی وجود دارند که کمکتان می‌کنند جواهراتی منحصربه‌فرد و زیبا ایجاد کنید. برش لیزری و چاپ سه‌بعدی دو نمونه از این فناوری‌ها هستند.

برش لیزری

برش لیزری
گوشواره با برش لیزری

یکی از فناوری‌های مهم در صنعت جواهرسازی برش لیزری است. این فناوری از لیزر برای برش مواد اولیه از فلزات تخت استفاده می‌کند. مانند هر فناوری دیگری، زمانی که برش لیزری به بازار آمد، بسیار گران بود و فقط برخی از شرکت‌های بزرگ می‌توانستند آن را داشته باشند.

امروزه برش لیزری آسان‌تر در دسترس است. با پیشرفت فناوری، هزینه آن هم کاهش یافته است؛ بنابراین داشتن آن برای فردی که به‌شکل جدی جواهر می‌سازد و با حجم کار زیادی مواجه است دیگر رؤیا نیست. با این‌ حال، منظورم این نیست که اگر در خانه کار می‌کنید و تازه شروع کرده‌اید، حتما باید دستگاه برش لیزری بخرید. شرکت‌ها و مغازه‌های خدمات لیزری به‌جای شما این کار را انجام می‌دهند. کافی است قطعاتی را که باید برش بزنید آماده کنید و فقط کار برش را به آنها بسپارید.

حتما بخوانید » آموزش چرم دوزی

برخلاف کار با دست، که درست‌کردن یک قطعه ساعت‌ها زمان می‌برد، برش لیزری در عرض چند دقیقه طرح کاملی را برش می‌زند. لیزر کار را با دقتی کمتر از یک میلی‌متر، طوری برش می‌زند که لبۀ آن کاملا تمیز و باکیفیت دربیاید؛ بنابراین معمولا دیگر نیازی نیست روی محصول نهایی با دست کاری انجام دهید.

محدودیت‌های برش لیزری

یکی از بهترین چیزها درباره برش لیزری این است که هر شکل منحصربه‌فردی را می‌توانید با آن ایجاد کنید و قطعاتی کاملا سفارشی بسازید. این امر در فروش جواهرات دست‌ساز شما بسیار تأثیر دارد. با این‌ حال، یک‌سری محدودیت هم در برش لیزری داریم؛ برای مثال، این فناوری برای ایجاد اشکال سه‌بعدی کاری از دستش برنمی‌آید. اینجاست که چاپ سه‌بعدی وارد میدان می‌شود. برای ساخت جواهرات پیچیده‌تر چاپ سه‌بعدی عالی است.

حتما بخوانید » آموزش روبان دوزی

چاپ سه‌بعدی

چاپگر سه‌بعدی

فناوری چاپ سه‌بعدی مدت زیادی نیست که وارد بازار شده است. یک دستگاه به‌نام چاپگر سه‌بعدی، اطلاعات را از فایل دیجیتالی که به آن داده‌اید می‌گیرد و با کارکردن روی مواد، قطعاتی جامد ایجاد می‌کند. این فرایند درست برعکس روش سنتی پیش می‌رود. بیایید دقیق‌تر توضیح بدهم.

حتما بخوانید » آموزش دوخت ماسک

هنگامی که می‌خواهیم شکلی سه‌بعدی با فلز یا چوب ایجاد کنیم، قطعه‌ای چوب یا فلز بزرگ برمی‌داریم و با تراشیدن، بریدن و حذف‌کردن بخش‌هایی از آن، شکل موردنظر را ایجاد می‌کنیم. در چاپ سه‌بعدی برعکس است؛ یعنی اول از هیچ شروع می‌کند و کم‌کم مواد را اضافه می‌کند تا طرح موردنظر شکل بگیرد. تصویر زیر را ببینید:

چاپ سه بعدی در تولید جواهر
گردنبند درست‌شده با چاپ سه‌بعدی

محدودیت‌های چاپ سه‌بعدی

چاپگرهای سه‌بعدی هنوز در دسترس همه نیستند و خدمات آنها هم محدود است. به‌دلیل نگرانی‌هایی که بابت ساخت اشیای خطرناک با چاپگر سه‌بعدی وجود دارد، استفادۀ فراگیر از این فناوری هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

حتما بخوانید » آموزش اضافه کردن صدا به فیلم

تکنیک‌های ساخت جواهرات

اما برای ساخت جواهر به چه تکنیک‌هایی نیاز داریم؟ در پاسخ باید گفت به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

 • نوع جواهری که می‌سازید (گردنبند، گوشواره، انگشتر، دستبند)؛
 • نوع موادی که استفاده می‌کنید (چوب، فلز، پلاستیک، چرم)؛
 • شکل قطعات (گرد یا زاویه‌دار، مسطح یا سه‌بعدی)؛
 • اندازه (کوچک یا بزرگ).

این موارد تعیین می‌کنند که برای ساخت جواهری زیبا از کدام تکنیکی باید استفاده کنید.

تکنیک‌های اتصال و سرهم‌کردن (مونتاژ)

معمولا روشی ثابت برای ساخت جواهرات وجود دارد و آن وصل‌کردن چند تکۀ جدا از هم و سرهم‌کردن کار نهایی است؛ مگر اینکه بخواهید یک قطعه یکپارچه مثل حلقه انگشتری درست کنید. پرکاربردترین تکنیک‌های اتصال و مونتاژ عبارت‌اند از:

گره‌زدن

گره‌زدن بیشتر در کار با مهره‌ها کاربرد دارد. نقش گره‌ها از نظر زیبایی‌شناختی و عملکردی بسیار مهم است، زیرا باید بدانید از کدام گره استفاده کنید و چطور آن را به‌شکل درست گره بزنید تا هم کار زیبایی داشته باشید و هم اینکه رشته‌ها از هم باز نشوند و جواهرتان از هم نپاشد.

حتما بخوانید » آموزش خواندن نت های پیانو

اینکه از کدام گره استفاده می‌کنید بسته به نوع نخ، اندازه مهره و نوع بخیه موردنظر متفاوت است. در اصل، برای مبتدیان یادگرفتن ۵ نوع گره کافی است. این گره‌ها عبارت‌اند از:

گره اورهند (overhand knot)

گره اورهند

گره مربع

گره مربع

گره جراحی

گره جراحی

گره نیم‌خفت

گره نیم خفت

گره سر لارک

گره سر لارک

به‌نخ‌کشیدن

به نخ کشیدن

به‌نخ‌کشیدن مهره‌ها یکی از مهارت‌های اساسی در ساخت جواهرات است. شاید گمان کنید این کار بسیار ساده است و کافی است یک رشته نخ یا سیم را از مهره‌ها عبور دهید. در واقع، این‌طور نیست. درک اینکه چطور مهره‌ها را به‌درستی به نخ بکشید پایه‌ای برای بسیاری از مهارت‌های پیشرفته‌تر است.

بافتن

بافتن جواهرات

معمولا بافتن جواهرات نسبت به مهارت‌های دیگر جواهرسازی لذت‌بخش‌تر است. دلیلش این است که تنوع بیشتری دارد و سرگرم‌کننده است؛ بنابراین برایتان خسته‌کننده نخواهد بود. برای بافتن جواهرات باید چهارچوبی درست کنید و در آن با رشته‌های عمودی و افقی شبکه بسازید. این روش برای درست‌کردن جواهراتی با سطح پهن، مانند دستبند یا بازوبند پهن مناسب است.

در این روش باید با رنگ‌ها، مواد و مهره‌هایی از سبک‌های مختلف از مروارید گرفته تا منجوق، الگوهای هندسی جالبی ایجاد کنید. این اشکال هندسی می‌توانند حسابی پیچیده باشند، در نتیجه قیمت گران‌تری هم خواهند داشت. بسته به نوع جواهری که با آن درست کرده‌اید، می‌توانید در انتهای کار از گیره یا قزن‌قفلی استفاده کنید.

ساخت قطعات یکپارچه

این‌طور نیست که جواهرسازی فقط شامل وصل‌کردن چند قطعه جواهر یا مهره به هم باشد؛ برای مثال، اگر بخواهید یک حلقه انگشتر فلزی درست کنید چه کار می‌کنید؟ برای این جواهرات، به ابزارها و قالب‌های پیشرفته‌تری نیاز دارید.

حتما بخوانید : آموزش رنگ کردن مو با آبلیمو

برای مثال، اگر می‌خواهید با چوب یا فلز کار کنید، ممکن است به اره یا مته برای برش نیاز داشته باشید تا شکل نهایی را به دست آورید. برای ایجاد جزئیات پیچیده‌تر، می‌توانید از فناوری‌هایی مانند برش لیزری یا چاپ سه‌بعدی (اگر در دسترستان است) استفاده کنید.

جواهرات ترکیبی

جواهرات ترکیبی
آویز تهیه‌شده از رزین

یکی از روش‌های خاص برای ساخت جواهرات ترکیبی، استفاده از رزین است که در ریخته‌گری کاربرد دارد. رزین مانند ژلاتین است، برای مدت کوتاهی انعطاف دارد و سپس به‌شکل جامد درمی‌آید. البته فرق آن با ژلاتین این است که بعد از جامدشدن کاملا سفت و سخت می‌شود و حالت ژله‌ای ندارد.

یکی از کاربردهای مهم رزین در ماندگارکردن اشیایی است که ممکن است بعدها خراب شوند؛ برای مثال، نامه‌ای عاشقانه، شاخه‌ای گل، پر پرنده‌ای که برایتان عزیز بوده است و نظایر آنها ممکن است مدتی طولانی دوام نیاورند. به همین دلیل، با رزین آنها را مهروموم می‌کنند تا همیشه باقی بماند. رزین در سال‌های اخیر به‌شدت محبوب شده است و کار با آن، آن‌طور که به نظر می‌رسد پیچیده نیست.

پرداخت نهایی کار

بعد از اتمام کار ساخت جواهر، باید کارهای نهایی را روی آن انجام دهید که محصول، زیبا و چشم‌گیر به نظر برسد. این کارها عبارت‌اند از:

 • براق‌کردن؛
 • کار با رزین؛
 • سنباده‌زدن؛
 • شن‌مال کردن؛
 • رنگ‌آمیزی یا نقاشی.

البته منظور از نقاشی‌کردن به‌معنای آن نیست که فقط یک قلم‌مو بردارید و آن را رنگ بزنید. باید با توجه به موارد زیر این کار را انجام دهید:

 • مساحتی که قرار است رنگ‌آمیزی کنید چقدر است؛
 • چه نوع رنگ یا جوهری برای ماده‌ای که جواهر را از آن ساخته‌اید مناسب است؛
 • اینکه با توجه به مساحت و نوع رنگ موردنظر کدام‌یک بهترند (قلم‌مو، قطره‌چکان یا اسفنج مخصوص).

وقتی موارد بالا را مشخص کردید، اگر می‌خواهید سطحی را رنگ‌آمیزی کنید، ابتدا سایر قسمت‌های آن را بپوشانید و سپس کار را شروع کنید. برای این کار زمان بگذارید و سرسری انجامش ندهید. هرچه کار تمیزتر و باکیفیت‌تر باشد، مشتری بیشتر و قیمت بالاتری هم دارد.


حتما بخوانید آموزش تیز کردن چاقو بدون نیاز به چاقو تیزکن 11 روش خانگی


روش‌های کار با مواد مختلف؛ از اکریلیک و فلز تا چرم

در این بخش، نحوه ساخت جواهرات با مواد مختلف را توضیح می‌دهیم.

ساخت جواهرات اکریلیک

ساخت جواهرات اکریلیک
مهره‌های اکریلیک

جواهرات اکریلیک بسیار زیبا هستند و ساختشان بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است. اکریلیک نوعی ترموپلاستیک است که می‌توان آن را ذوب کرد و به شکل‌های مختلف درآورد. آن‌قدر نرم هست که بتوانید آن را با دست برش دهید و سنباده بزنید. انواع مختلف و رنگ‌های متنوعی دارد. مهره‌های آماده اکریلیکی هم در بازار موجود است و تنوع آنها بسیار زیاد است.

برای ساخت جواهرات اکریلیکی می‌توانید از برش لیزری هم استفاده کنید.

ساخت جواهرات فلزی

جواهرات فلزی

شاید کار با فلز کمی به نظرتان سخت و ترسناک باشد. نگران نباشید، زیرا کار با فلز لزوما به این معنا نیست که با چیزی بسیار داغ سروکار خواهید داشت. در صنعت جواهرسازی، اغلب از طلا، نقره و پلاتین استفاده می‌کنند. با این‌ حال استفاده از مس، برنج یا برنز هم مرسوم است.

برای کار با فلز باید فرایند خاصی را طی کنید. منتها از آنجا که مبتدی هستید، ممکن است کمی برایتان سخت باشد. مشکلی نیست، روش‌های دیگری هم برای کار با فلز وجود دارد. فرایند معمول کار با فلز به این صورت است:

 • فرم‌دادن؛
 • حرارت‌دادن؛
 • متصل‌کردن؛
 • پرداخت نهایی کار.
 • پرکردن و سمباده‌زدن؛
 • برش‌زدن، مته‌زدن و اره‌کردن.
در پرداخت نهایی کار، در صورت لزوم باید سطح کار را صیقلی و لبه‌ها را صاف کنید تا تیز نباشد.

برای مبتدیان معمولا کار برش فلز دشوار است. می‌توانید این بخش از کار را به خدمات برش لیزری بسپارید تا قطعات موردنظر را برایتان برش بزنند. در بسیاری از موارد، حتی می‌توانید از سکه‌ها یا قطعات فلزی آماده استفاده کنید و تا زمانی‌ که مهارت کافی پیدا نکرده‌اید، با فلز خام کار نکنید.

ساخت جواهرات چرمی

جواهرات چرمی

چرم کیفیتی بی‌نظیر دارد و احساسی لطیف و نرم ایجاد می‌کند که با هیچ‌چیز قابل‌مقایسه نیست. ویژگی‌های این ماده فوق‌العاده است. چرم انعطاف‌پذیر است و بعد از استفاده، شکل بدن را به خود می‌گیرد. به همین دلیل، برای ساخت دستبند و نظایر آن عالی است. همین ویژگی انعطاف‌پذیری چرم است که کمکتان می‌کند یک ورقه مسطح چرم را به‌صورت سه‌بعدی دربیاورید.

چرم را با لیزر هم می‌توانید به‌شکل‌های مختلف برش بزنید.

ساخت انواع جواهرات، از گوشواره تا انگشتر

ساخت هر جواهر ابزارها و تکنیک‌های خاص خودش را دارد. در ادامه، هریک از آنها را توضیح خواهیم داد:

ساخت گوشواره

ساخت گوشواره

اگر مبتدی هستید و می‌خواهید جواهرات سفارشی بسازید، گوشواره برای شروع عالی است. گوشواره معمولا کوچک‌تر از سایر جواهرات است و بنابراین ساخت آن از بقیه آسان‌تر است. مواردی که هنگام ساخت گوشواره باید در نظر بگیرید:

سبک گوشواره را تعیین کنید

بیشتر گوشواره‌ها در یکی از ۵ دسته زیر قرار می‌گیرند:

 • آویز.
 • میخی؛
 • حلقه‌ای؛
 • چندشاخه؛
 • اشکی یا قطره‌ای؛

می‌توانید حلقه، قلاب و گل‌میخ فلزی را آماده بخرید یا اینکه خودتان آنها را درست کنید. شمایید که باید تصمیم بگیرید زیبایی و بی‌نقص‌بودن کار نهایی چقدر برایتان مهم است. قلاب‌های دست‌ساز ممکن است به‌خوبیِ قلاب‌هایی که کارخانه درست کرده است گرد و کروی نباشند.

حتما بخوانید » 555 کپشن خاص و جدید + ( عکس ) متن ناب برای اینستاگرام

مورد دیگری که باید به آن دقت کنید این است که بسیاری از افراد گوش‌هایشان حساس است و بنابراین، فلزی که می‌خواهید انتخاب کنید باید بی‌خطر باشد. معمولا بهترین گزینه برای گوش حساس نقره استرلینگ است.

مواد دل‌خواه‌تان را انتخاب کنید

می‌توانید از هر ماده‌ای برای ساخت گوشواره استفاده کنید. اگر آویز ساده می‌خواهید، به یک قلاب فرانسوی و کمی سیم نیاز دارید با چند مهره که آنها را به هم متصل کنید. برای داشتن گوشواره میخی، به یک گل‌میخ نیاز دارید تا هر شیء زیبایی را که دوست دارید به آن بچسبانید. گاهی می‌توانید از دکمه‌های زیبای فانتزی، پَر یا قطعات فلزی کوچک برای این کار استفاده کنید. اگر گوشواره اکریلیک یا چوبی می‌خواهید، کافی است طرح آن را حاضر کنید و بدهید با لیزر برایتان برش بزنند.

ساخت دستبند

ساخت دستبند

دستبند بیشترین تقاضا را برای جواهرات دست‌ساز دارد. چطور دستبند بسازیم؟

سبک و مواد اولیه را مشخص کنید

از النگو و دستبند سخت چوبی گرفته تا سردست‌های چرمی نرم، گزینه‌های زیادی برای ساخت دستبند وجود دارد. می‌توانید از مواد نرم استفاده کنید که راحت بتوانید آنها را برش بزنید یا اینکه از فلزات سخت استفاده کنید و یک دستبند یکپارچه داشته باشید. می‌توانید از مهره‌ها و زنجیر استفاده کنید تا دستبندی داشته باشید که از اتصال اجزایی ظریف درست شده است. حتی می‌توانید دستبندی اکریلیک درست کنید یا طرحی را بدهید که با لیزر برایتان برش بزنند.

حتما بخوانید » 444 عکس پروفایل خاص مفهومی و خاص ناب

اندازه دستبند را درست حساب کنید

اندازه دستبند اهمیت زیادی دارد. اگر کوچک باشد دو حالت دارد: یا اصلا نمی‌توانید آن را استفاده کنید، یا تنگ خواهد بود که هم دست‌تان را اذیت می‌کند و هم به‌راحتی پاره می‌شود. اگر زیاد بزرگ باشد از دست‌تان می‌افتد یا شل می‌ماند که ممکن است دوست نداشته باشید؛ بنابراین باید درست اندازه بگیرید. راه دیگری هم وجود دارد و آن این است که دستبند را قابل‌تنظیم درست کنید. در این صورت اگر دستبند را برای فروش درست می‌کنید با کمی جابه‌جاکردن، برای دست خریدار اندازه می‌شود.

اگر دستبند را از مهره درست کرده‌اید به‌جای نخ و سیم می‌توانید از کش استفاده کنید. اگر با نخ آن را درست می‌کنید گره‌های کشویی چاره کار هستند. با شل یا سفت‌کردن این گره‌ها می‌توان اندازه دستبند را تنظیم کرد.

نحوه بستن دستبند مهم است

برخلاف گردنبندها که قلاب آنها پشت گردن و اغلب زیر موها پنهان است، قلاب‌های دستبند جلوی چشم‌اند؛ بنابراین انتخاب قلابی که هم کاربردی و هم زیبا باشد بسیار مهم است. اگر از مهره استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌راحتی از دو قلاب در دو انتهای دستبند استفاده کنید. برای دستبند چرمی چفت بهتر است. میله و حلقه، گیره، قزن‌قفلی و قفل آهنربایی فقط چند مورد از قفل‌هایی‌اند که می‌توانید برای ساخت دستبند از آنها استفاده کنید.


حتما بخوانید » 222 عکس پروفایل ناب مفهومی و خاص


ساخت انگشتر

ساخت انگشتر

معمولا انگشترها چون کوچک‌اند فقط از یک یا دو ماده برای ساخت آنها استفاده می‌کنیم. این واقعا مزیت است، چون هرچه کار ساده‌تر باشد، راحت‌تر می‌توانید روی زیبایی آن تمرکز کنیم. هنگام شروع به کار این موارد را در نظر بگیرید:

مواد اولیه را انتخاب کنید

وقتی دارید انگشتر را طراحی می‌کنید، دو انتخاب مهم باید انجام دهید: موادی که حلقه را از آن درست می‌کنید و نقطۀ کانونی آن. می‌توانید پایه فلزی آماده بخرید، خودتان آن را درست کنید، از سیم‌های پیچیده‌شده محکم مانند مس استفاده کنید، از زنجیر یا حتی از بند تسبیح کشی استفاده کنید. حتی نخ قلاب‌دوزی یا قیطان چرمی هم می‌توانند خوب باشند.

حتما بخوانید » تافل یا آیلتس تفاوت آزمون ها کدام بهتر و معتبرتر است؟ 2021

برای نقطۀ کانونی انگشتر، می‌توانید از هر چیزی از جمله سنگ، بلور، سنگ‌های قیمتی و غیره استفاده کنید و به پایه بچسبانید. حتی می‌توانید یک حلقۀ اکریلیک یا چوبی درست کنید و برای نقطۀ کانونی آن از بامبو که با لیزر آن را برش داده‌اید استفاده کنید.

فقط یادتان باشد هر ماده‌ای که استفاده می‌کنید دوام بالایی داشته باشد. معمولا روزانه کارهای زیادی را با دست‌هایمان انجام می‌دهیم؛ بنابراین بهتر است حلقه یا انگشتر مقاومی داشته باشیم.

اندازه انگشتر مهم است

اندازه حلقه باید درست به‌اندازه انگشت باشد، زیرا اگر بزرگ‌تر باشد می‌افتد و اگر کوچک باشد از بند انگشت رد نمی‌شود. انگشتر باید به‌راحتی در زیر بند انگشت محکم شود. اگر برای خودتان می‌خواهید، با یک رشته‌نخ اندازه انگشت‌تان را بگیرید. اگر برای فروش می‌خواهید، از جدول اندازه‌گیری استاندارد حلقه استفاده کنید که هم قطر و هم محیط داخلی انگشتر را حساب می‌کند. با استفاده از آن می‌توانید چند سایز مختلف را برای مشتریان درست کنید.

ساخت گردنبند

ساخت گردنبند

ساخت گردنبند شاید نسبت به هر جواهر دیگری سخت‌تر باشد. دلیلش این است که معمولا بلندتر و بزرگ‌تر از جواهرات دیگر است. با این‌ حال، محصول نهایی جذابیت زیادی خواهد داشت. مواردی که باید هنگام ساخت گردنبند در نظر بگیرید:

طول گردنبند، که معمولا استاندارد است

طول گردنبند تعیین می‌کند مواد اولیۀ استفاده‌شده باید به چه مقدار باشند. هرچه گردنبند کوتاه‌تر باشد، قطعات آن هم باید کوچک‌تر و ظریف‌تر باشند. این بدان معناست که مواد اولیۀ کمتری نیاز دارد. گردنبندهایی که بلندترند می‌توانند وزن بیشتری را تحمل کنند؛ بنابراین قطعات آن می‌توانند درشت‌تر و سنگین‌تر باشند.

حتما بخوانید » افزایش فروش با 22 جمله تبلیغاتی موثر

گردنبندها را بر اساس طولی که دارند در ۶ دسته اصلی قرار می‌دهیم:

 • گلوبند یا طوق: ۳۶٫۵ سانتی‌متر؛
 • چوکِر: ۴۰٫۶ سانتی‌متر؛
 • پرنسسی: ۴۵٫۷ سانتی‌متر؛
 • ماتین: ۵۰٫۸ تا ۶۱ سانتی‌متر؛
 • اپرا: ۷۶٫۲ سانتی‌متر؛
 • ریسمان یا طنابی: ۸۳٫۸ سانتی‌متر.

مواد اولیه‌ای که لازم دارید

گردنبند را می‌توانید از یک زنجیر با یک آویز زیبا یا از مواد مختلف مانند مهره‌ها، سنگ‌های پیچیده‌شده در سیم و نظایر آنها درست کنید. اگر گردنبند یکپارچه با شکل‌های خاص می‌خواهید، می‌توانید از برش لیزری یا چاپ سه‌بعدی برای پلاستیک یا چوب استفاده کنید. اگر از قطعات کوچک و ظریف استفاده می‌کنید، می‌توانید با الگوهای تکرارشونده آنها را به هم متصل کنید.

کلام آخر

حالا اصول اولیۀ کار جواهرسازی را یاد گرفته‌اید. ادامه مسیر را باید با خلاقیت خودتان و تمرین طی کنید. می‌توانید از ویدئوهای آموزشی در رسانه‌های اجتماعی، یوتیوب، وبلاگ‌های آموزش جواهرسازی و سایت‌های مختلف استفاده کنید تا کار را مرحله‌به‌مرحله ببینید. بعد از آن می‌توانید با تغییر و ترکیب روش‌ها، ایده‌های خلاقانه خودتان را اجرا کنید. چیزی که در فکر شماست ممکن است به‌ذهن هیچ‌کس دیگری نرسد! پس دست‌به‌کار شوید و اولین جواهر دست‌ساز منحصربه‌فردتان را بسازید.


در ادامه بخوانید » آموزش نجوم به کودکان با 11 توصیه سودمند


222 هدف در زندگی که قبل از مرگ باید به آن‌ها برسید

در لیست 111 هدف در زندگی که قبل از مرگ باید به آن‌ها برسید کدام هدف ها قرار دارند؟ آیا می‌دانید در زندگی به دنبال چه چیزی هستید؟ چقدر رسیدن به این اهداف برای شما مهم است؟ چقدر حاضرید از تفریحات خود کم کنید و برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید؟

در ادامه پاسخی جامعی به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

این‌ها سوالاتی است که خیلی از ما در طول زندگی به آن‌ها فکر کرده‌ایم و برای آن‌ها نقشه کشیده‌ایم. هدف شما، نیروی محرکه‌ای است که صبح‌ها شما را از رختخواب بیرون می‌کشد، این همان چیزی است که به زندگی شما معنا می‌دهد و باعث می‌شود یک زندگی منحصربه‌فرد و خلاقانه بسازید. چیزی که موقع تمام شدن فرصت زندگی، می‌توانید به آن افتخار کنید و شجاعانه بگویید که وقت خود را تلف نکرده‌اید.

حتما بخوانید » پرورش ذهن ؛ 17 تاکتیک علمی و موثر تقویت ذهن

در این مقاله،لیستی از اهداف مهم زندگی گرد آورده‌ایم، لیستی که همین امروز باید دست به کار شوید و یکی شبیه به آن را برای خود بنویسید. مهم نیست الان کجای زندگی هستید و چه می‌کنید، مهم این است که هیچ‌وقت برای نوشتن این لیست دیر نیست. پیشنهاد می‌کنیم پیش از این کار، حتما این مقاله از مجله اینترنت ماهتوتا را بخوانید.این مقاله،علاوه بر ایده‌های خوبی که به شما خواهد داد، مهم‌ترین مزایای تعیین اهداف را برای شما بازگو می‌کند تا با دیدگاه روشن‌تری لیست خود را تهیه کنید. با ما همراه باشید.

قدرت و مزایای تعیین اهداف

مزایای تعیین اهداف

اگر برای نوشتن لیست اهداف تردید دارید و نمی‌دانید که دقیقا چرا باید چنین کاری را انجام دهید، باید کمی بیشتر درباره‌ی مزایای این کار بدانید. به قول آنتونی رابینز: «تعیین هدف، اولین قدم در تبدیل نامعلوم به معلوم است.»

حتما بخوانید » یادگیری هوشمندانه اجایل AgileLearning

با این کار شما از حالت انفعال خارج شده و کم کم وارد میدان عمل می‌شوید. نوشتن، ذهن شما را بیدار کرده و در حال آماده باش قرار می دهد.

کنترل زندگی خود را در دست می‌گیرید

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، یعنی اولین جرقه‌های تغییر در وجود شما زده شده است. لحظه‌ای توقف کنید و به چیزهایی که می‌خواهید فکر کنید. این کار، جسارت بالایی می‌طلبد، اما پاداش آن، یک زندگی آگاهانه است. زندگی‌ای که خیلی از مردم، جرأت آن را ندارند.

با نوشتن اهداف، سکان زندگی‌تان را خودتان به دست بگیرید و به سمتی برانید که می خواهید. مسئولیت همه‌ی تصمیمات خود را به عهده بگیرید و نگران چیزی نباشید. فراموش نکنید که زندگی بدون هدف، دور باطلی است که دستاوردی با خود به همراه ندارد.

نتایج بهتری می‌گیرید

نوشتن باعث می‌شود به جای اینکه عقب بنشینید و منفعلانه منتظر وقوع اتفاقات باشید، خود را برای رسیدن به بهترین نتایج، تحت فشار قرار دهید. در واقع شما با این کار، چشم‌اندازی روشن ترسیم کرده‌اید و می‌دانید که قرار است به کجا برسید. در این صورت تلاش‌های شما بهتر به بار می‌نشیند و انرژی خود را بیهوده هدر نمی‌دهید. فراموش نکنید هر کاری که سنجیده و حساب شده انجام شود، نتایج بهتری در بر خواهد داشت.

حتما بخوانید » یادگیری در خواب ؛ از خیال تا واقعیت 2021

آینده‌نگر می‌شوید

خود را در یک، سه یا پنج سال آینده کجا می‌بینید؟ وقتی اهداف خود را تعیین می‌کنید، به آینده فکر می‌کنید و یک برنامه‌ی عملی ترتیب می‌دهید. تضمینی نیست که همه چیز مطابق انتظار شما پیش رود، اما مهم این است که شما اهداف مشخصی دارید. می‌توانید دوباره برنامه‌های خود را مرور و تنظیم کنید و به سمت چشم‌انداز خود پیش بروید.

با‌انگیزه می‌شوید

تعیین اهداف، شما را به خواسته‌های اصلی‌تان پیوند می‌دهد. اهداف شما یک یادآوری ثابت و دائمی در مورد چیزهایی است که حقیقتا آن‌ها را دوست دارید. این کار، ذهن شما را بر خواسته‌هایتان متمرکز می‌کند و باعث می‌شود از چالش‌های به وجود آمده از موانع منفی، دور بمانید. هنگامی که رسیدن به اهداف خود را تجسم می‌کنید، انگیزه‌ی عمل پیدا می‌کنید. هر بار که به هدف خود فکر می‌کنید، یک حس انرژی نو به دست می‌آورید که بر رفتارهای شما تأثیر مثبت می‌گذارد.

حتما بخوانید » مینیمالیسم و سبک زندگی مینیمالیستی چیست؟ 2022

مسئولیت‌پذیر می‌شوید

وقتی هدف داشته باشید، مسئولیت‌پذیر می‌شوید و به جای اینکه فقط حرف بزنید و ادعا کنید، باید وارد عمل شوید. برای این منظور، بعضی اهداف کوچک‌تر را هم در لیست خود قرار دهید تا همیشه حداقل نسبت به بخشی از اهداف خود توان پاسخگویی داشته باشید. بر عملکرد خود نظارت کنید و اقدامات لازم بر رفع کم کاری‌ها و سهل‌انگاری‌ها را انجام دهید.

اهداف شما در زندگی چیست؟

برای پاسخ به این سوال باید به دنبال ارزش‌ها و علاقه‌های خود باشید. بخشی از این ارزش‌ها، چیزهایی هستند که با آن‌ها بزرگ شده‌اید و بخشی دیگر، خواسته‌هایی هستند که شما را واقعا خوشحال می‌کنند.

اولین چالش این است که یاد بگیرید چگونه ارزش‌های خود را بسازید و هم سو با آن‌ها زندگی کنید. زندگی در راستای ارزش‌ها به این معنی است که افراد، فعالیت‌ها و تجربیاتی که نماینده‌ی این ارزش‌ها هستند را در اولویت قرار دهید.

برای یافتن ارزش‌ها و علایق زندگی‌تان، به صدای قلبتان گوش دهید. وقت بیشتری با دوستان قدیمی بگذرانید و بیشتر مطالعه کنید. ببینید واقعا در زندگی به دنبال چه هستید و چه چیزهایی برای شما مهم ترند، آنگاه اهداف خود را بر اساس آن‌ها تنظیم کنید.

حتما بخوانید » کیفیت زندگی خود را با این 11 عادت روزانه برای همیشه بهبود بخشید

نکته‌ی دیگر این است که لیست اهداف شما، یک وحی منزل نیست! فراموش نکنید که زندگی، پیوسته در حال تغییر است و همان‌طور که شما و شرایط زندگی‌تان تغییر می‌کنند، لیست اهداف هم می‌تواند تغییر کند، پس انعطاف‌پذیر باشید و از لیست خود به عنوان یک منبع الهام‌بخش در زندگی روزمره‌ی خود استفاده کنید. این یک طرح کلی است تا پیوسته به شما یادآوری کند که از زندگی، چه می‌خواهید.

نمونه‌ای از لیست اهداف برای رسیدن به تناسب اندام

لیست اهداف تناسب اندام

داشتن سلامتی و تناسب اندام، یک هدف بسیار مهم در زندگی است. به این ترتیب می‌توانید یک زندگی سالم و پویا داشته باشید. لیستی که در ادامه می‌آید، اهداف متنوعی را در این زمینه پوشش می‌دهد. بعضی مربوط به انعطاف‌پذیری است و بعضی دیگر قدرت و استقامت بدن را افزایش می‌دهد.

حتما بخوانید » انگیزه ورزش ؛ چطور برای شروع و ادامه ورزش انگیزه داشته باشیم؟ 2022

هدف

نکته‌ی کلیدی این است که در هیچ سطحی متوقف نشوید و وقتی به هر یک از این اهداف رسیدید، با افزایش شدت، تکرار یا زمان تمرینات، به سطح بعدی بروید:

 1. ۳۰ حرکت پرس سینه انجام دهید.
 2. ۱۰ کیلومتر بدوید.
 3. روی انجام ۵ حرکت یوگا مسلط شوید.
 4. ۵ حرکت کششی انجام دهید.
 5. دست‌تان را به لبه‌ی حلقه‌ی بسکتبال برسانید.
 6. حداقل ۱۰ ثانیه روی دست‌های خود بایستید.
 7. برای یک دقیقه، یک حرکت اسکوات صحیح و دقیق انجام دهید.
 8. حرکت پرس سینه را با یک دست انجام دهید.
 9. یک کیلومتر، شنا کنید.
 10. دویدن خود را سرعتی کنید.
 11. بر روی ۴ حرکت پلی‌متریک مسلط شوید.

حتما بخوانید » 11 دوره‌ آموزشی رایگان آنلاین برتر سایت Udemy

نمونه‌ای از لیست اهداف برای افزایش خلاقیت

لیست اهداف خلاقانه

برای بسیاری از مردم خلاق بودن مترادف با ساخت یک شاهکار بی‌نظیر است، اما واقعیت این است که پروژه‌های خلاقانه می‌توانند هر چیزی باشند. هر چیزی که از الگوی ثابت همیشگی جدا شده و به مسائل از زاویه‌ی دیگری نگاه می‌کند.

خلاقیت بر توانایی شما در ارائه‌ی ایده‌های اصلی تمرکز دارد و می‌تواند بین این ایده‌ها و مطالب به ظاهر غیر‌مرتبط ، ارتباط ایجاد کند.

جامعه‌ی پرشتاب امروزی به افراد مبتکر و خلاق نیاز دارد و این چیزی نیست که در مدارس آموزش داده شده باشد.

حتما بخوانید » سبک زندگی در آینده ؛ زندگی در آینده چگونه خواهد بود؟ 2022

افزایش خلاقیت به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید چطور در زمانی که منابع لازم برای یافتن پاسخ را ندارید، از عهده‌ی مشکلات خود بر‌آیید.

 1. یک داستان کوتاه بنویسید.
 2. در یک کلاس نقاشی ثبت نام کنید.
 3. یک رقص جدید یاد بگیرید.
 4. هر روز و به مدت یک ماه، ۱۲۰۰ کلمه بنویسید.
 5. دستور پخت جدیدی ابداع کنید و به آن مسلط شوید.
 6. یک تابلوی آرزوها درست کنید.
 7. بافتنی یاد بگیرید.
 8. دکور داخلی خانه‌ی خود را تغییر دهید.
 9. یک فناوری نوآورانه طراحی کنید (حتی اگر قصد ساخت آن را ندارید).
 10. چیزی بسازید، بزرگ یا کوچک، فرقی ندارد. این وسیله می‌تواند یک ظرف سفالی کوچک یا یک مبلمان کامل از چوب و پارچه باشد.
 11. از مبتدی بودن لذت ببرید. تجربه‌های جدیدی مثل استفاده از حلقه‌ی لاغری ورزشی، شیشه‌سازی به روش دمیدن، تردستی و حکاکی روی چوب را امتحان کنید و در آن‌ها استاد شوید.

حتما بخوانید » یادگیری گرامر انگلیسی با 11 اپلیکیشن برتر

نمونه‌ای از لیست اهداف مربوط به خانواده و جامعه

لیست اهداف اجتماهی

درک نقاط قوت و محدودیت‌های اجتماعی فعلی، نیازمند کسب مهارت است. این مهارت به شما کمک می‌کند که ضمن شناخت این محدودیت‌ها، تأثیر آن‌ها را بر زندگی خود بسنجید.

حتما بخوانید » نویسندگی ؛ 11 کتاب برای بهتر نوشتن و غلبه بر موانع ذهنی

خودآگاهی در این زمینه می‌تواند به تقویت روابط شخصی و حرفه‌ای شما کمک کند. به علاوه، داشتن اهدافی که مربوط به روابط اجتماعی است، ارتباطات و سیستم پشتیبانی شما را تقویت می‌کند.

 1. یک شنونده‌ی فعال شوید. به دیگران نشان دهید که به آنچه می‌گویند توجه دارید و زبان بدن آن‌ها را می‌فهمید. در حین مکالمه، سوالات مرتبط بپرسید و از نشانه‌های غیرکلامی برای نشان دادن توجه‌تان به ارتباط استفاده کنید.
 2. بیاموزید که به همان راحتی که از شما کمک می‌خواهند، شما هم درخواست کمک کنید.
 3. حداقل ماهی یک‌بار به یکی از بستگان دور سر بزنید و از احوال آن‌ها جویا شوید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا روابطی را اغلب به راحتی از هم می‌پاشند، حفظ کنید.
 4. بین کار و زندگی تعادل برقرار کنید. به عبارت دیگر، به طور مرتب برای روابط خانوادگی و اجتماعی خود وقت بگذارید.
 5. بخشش را یاد بگیرید. کنار گذاشتن هرگونه کینه و نارضایتی، نه تنها روابط شما را تقویت می‌کند، بلکه به شما آرامش خاطر می‌بخشد.
 6. همدلی را یاد بگیرید. این که بتوانید احساس دیگران را درک کنید به شما کمک می‌کند تا از دیگران مراقبت کنید و در روابط خود تغییر ایجاد کنید.
 7. شرافتمندانه زندگی کنید. اخلاق‌مداری، صداقت با دیگران، داشتن ارزش‌های ثابت و وظیفه‌شناسی، همگی نمونه‌‌هایی هستند که باعث می‌شوند در زندگی درستکار و ثابت قدم بمانید.
 8. محترم باشید. مردم به فردی که برای خود ارزش قائل است، اعتماد کرده و روی او حساب می‌کنند.
 9. الهام‌بخش باشید. برای اطرافیانتان الگوی خوب و مثبتی باشید تا از شما یاد بگیرند.
 10. در روابط بین فردی، موثر باشید. یاد بگیرید احساسات خود را با دیگران در میان بگذارید و آن‌ها را آزادانه بیان کنید.
 11. یکی از اعضای خوب خانواده باشید. این می‌تواند شامل انتقال ارزش‌های مثبت به فرزندان‌تان، داشتن یک ازدواج خوب یا داشتن یک رابطه‌ی محکم با بستگان دور باشد.

حتما بخوانید » مهارت توجه به جزئیات چیست؟ افراد جزئی‌گرا چه ویژگی‌هایی دارند؟ 2022

نمونه‌ای از لیست اهداف مربوط به شغل

لیست اهداف شغلی

تعیین اهداف شغلی در زندگی، راهی موثر برای ترسیم آینده است. با آگاهی از مسیری که می‌خواهید در زندگی طی کنید، انرژی خود را بر فرصت‌های شغلی معنادار و هم‌سو متمرکز کنید.

حتما بخوانید » قانون درخت دانش به جای حفظ کردن طوطی وار 2022

 1. تحصیلات خود را ادامه دهید، خواه برای دریافت یک مدرک پیشرفته و خواه برای کسب تخصص در یک مهارت یا حرفه‌ی خاص.
 2. فراتر از انتظارات مافوق خود، رفتار کنید.
 3. مربی کسانی باشید که قصد دارند در آینده متخصص شوند.
 4. بر ترس از سخنرانی در جمع غلبه کنید تا روزی بتوانید از مهارت‌های ارتباطی – کلامی خود برای ایجاد انگیزه، آموزش و الهام بخشیدن به دیگر اعضای تیم خود استفاده کنید.
 5. با راه‌اندازی یک وبلاگ یا به اشتراک گذاشتن ایده‌های خود در جامعه به منظور پیشبرد ارتباط با مردم، رهبری اندیشه‌ها را به دست بگیرید.
 6. کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید و خلائی که در جامعه مشاهده می‌کنید را پر کنید. به نیازهای برآورده نشده‌ی مردم پاسخ دهید.
 7. وقتی مردم می‌خواهند کاری را یاد بگیرند، شما همان متخصصی شده باشید که به دنبالش می‌گردند.
 8. از یکی از سرگرمی‌های خود یک شغل بسازید. فکر کنید و ببینید که چه هنر یا مهارتی دارید که در صورت تبدیل شدن به یک شغل می‌تواند بازده اقتصادی هم داشته باشد؟ این مهارت را کامل کنید تا بتوانید آن را تبدیل به یک حرفه کنید.
 9. مبتکر یا پیشرو باشید. از خلاقیت خود برای ارائه‌ی روش جدیدی برای انجام کارها در شغل یا حرفه‌ی خود استفاده کنید.
 10. یک وب‌سایت یا محتوای تبلیغاتی برای کار خود ایجاد کنید.

حتما بخوانید » آرامش ذهن

نمونه‌ای از لیست اهداف معنوی

لیست اهداف معنوی

افرادی که اهداف معنوی دارند نسبت به افرادی که اهداف معنوی ندارند، شادترند. به علاوه آن‌ها، احساس رضایت و هدفمندی بیشتری در زندگی دارند.

حتما بخوانید » شستشوی مغزی برای رسیدن به موفقیت و اهداف 2022

این اهداف بلند‌مدت را باید بر اساس معیارهای اخلاقی و معنوی و ایجاد تغییراتی در جهت بهبود آن‌ها تعیین کرد. اهداف معنوی به شما این امکان را می‌دهد که باورهای خود را شناسایی کرده و تعیین کنید که آیا اهداف فعلی شما با این باورها مطابقت دارد یا خیر.

 1. برای اینکه با خداوند ارتباط قوی‌تری پیدا کنید و به آرامش درونی بیشتری برسید، در یک مراسم دعا شرکت کنید.
 2. یاد بگیرید که در راستای ارزش‌های معنوی خود مانند بخشش ، شفقت ، محبت به دیگران و قدردانی زندگی کنید.
 3. سعی کنید بعضی از تکنیک‌های طبیعی درمانی را بشناسید و در آن‌ها به مهارت برسید.
 4. با یادگیری زندگی در لحظه، تمرکز حواس را تمرین کنید. انجام هر روز مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا با خودآگاهی بیشتری زندگی کنید.
 5. اطلاعات بیشتری راجع به مذهب خود و سایر مذاهب کسب کنید.
 6. کتاب‌های مهم مذهبی خود را بخوانید؛ مثلا به عنوان یک مسلمان، برنامه‌ای پیوسته برای مطالعه‌ی قرآن داشته باشید.
 7. به مکان‌های مقدس جهان سفر کنید.
 8. پاسخ خود را به این سوالات بیابید:
 • چرا کسی باید رنج بکشد؟
 • آیا زندگی پس از مرگ وجود دارد؟
 • چرا اتفاق‌های بد برای آدم‌های خوب رخ میدهد؟
 • آیا همه‌ی ما، اجزای یک کل واحد هستیم؟
 • معنی زندگی چیست؟
 1. با یک روحانی یا پیشوای معنوی صحبت کنید و سوالات معنوی‌ای را که همیشه درباره‌ی آن‌ها کنجکاو بوده‌اید، از او بپرسید.
 2. یاد بگیرید که به جای غرق شدن در منیت‌ها، با روح متعالی خود همذات‌پنداری کنید.
 3. با فردی که دارای سابقه مذهبی یا معنوی است، اما تفاوت زیادی با شما دارد، آشنا شوید و از او درباره‌ی اعتقاداتش بپرسید.
 4. برای شرکت در مراسمات مذهبی، برنامه‌ی منظم و مشخصی داشته باشید.

حتما بخوانید » آرامش ذهنی

نمونه‌ای از لیست اهداف مربوط به علم و دانش

لیست اهداف علمی

اغلب مردم یادگیری را یک چالش مادام‌العمر می‌دانند. با جدیت در کسب دانش بیشتر می‌توانید شانس موفقیت خود را در تصمیم‌های آگاهانه‌تر بالا ببرید. به علاوه، این کار، قدرت خلاقیت شما را افزایش می‌دهد.

حتما بخوانید » کتاب برای موفقیت

وقتی در زندگی خود برای کسب دانش بیشتر، برنامه داشته باشید، می‌پذیرید که اگرچه تغییر، اجتناب‌ناپذیر است، اما رشد، یک امر ارادی است نه اختیاری.

 1. در دوره‌هایی شرکت کنید که به آن‌ها علاقه مندید، لازم نیست این دوره‌ها حتما مربوط به شغل شما باشند.
 2. یک زبان جدید یاد بگیرید.
 3. یاد بگیرید که اشتباهات شما، درس‌های جدید شما است و باید دانش نهفته در دل آن‌ها را بیرون بکشید.
 4. مهارت‌هایی را که برای یادگیری صحیح مورد نیاز است، توسعه دهید؛ مانند مهارت‌های آزمایشگاهی، مهارت‌های تفکر انتقادی، مهارت‌های حل مساله‌، مهارت‌های خلاقیت و مهارت‌های نوشتاری.
 5. در یک رشته، مدرکی در سطح پیشرفته بگیرید یا در یک دانش بخصوص، کاملا مسلط و استاد شوید.
 6. برای گسترش دیدگاه خود در مورد موضوعات مختلف آماده باشید.
 7. بپذیرید که یادگیری می‌تواند در همه جا رخ دهد، نه فقط در محیط رسمی.
 8. دانش کافی در مورد موضوعی را کسب کنید تا جایی که بتوانید آن را تدریس کنید.
 9. دانش را به سود خود و اطرافیانتان بکار گیرید.
 10. در همه‌ی محیط‌های یادگیری، ذهنیت مثبت داشته باشید. حتی اگر اطلاعات، گیج‌کننده یا پیشرفته باشند.

حتما بخوانید » پولدار شدن

نمونه‌ای از لیست اهداف مالی

لیست اهداف مالی

حتما بخوانید » هدف گذاری صحیح با تعیین اهدافی که قابل دستیابی هستند 2022

داشتن اهداف مالی به شما کمک می‌کند تا در مورد امور مالی خود، تصمیمات درست بگیرید و مسؤولانه‌تر برخورد کنید. با داشتن هدف، شما در عملکردهای مالی خود مطمئن‌تر قدم برمی‌دارید، چون اهداف شما مشخص است و می‌دانید که می‌خواهید به کجا برسید. در ضمن، شما مراقب بودجه و هزینه‌های خود خواهید بود و به این ترتیب، تلاش‌های مالی شما به بار می‌نشینند.

حتما بخوانید » سلامت ذهن

 1. یک صندوق مالی اضطراری بسازید که در صورت از دست دادن منبع درآمد، صورت حساب‌های شما را به مدت نه ماه پرداخت کند.
 2. بدون وام و بدهی زندگی کنید. هزینه‌ی تمام کارت‌های اعتباری خود را بپردازید و هیچ کارت جدیدی اضافه نکنید. این یعنی هزینه‌های اضافی به خود تحمیل نکنید و در همان حدی که توان پرداخت دارید، زندگی کنید.
 3. علاوه بر درآمد اولیه‌ی خود، درآمد اضافی نیز داشته باشید؛ به عنوان مثال، یک کار جانبی شروع کنید یا یک کار نیمه‌وقت را انتخاب کنید.
 4. از دوران جوانی برای بازنشستگی برنامه‌ریزی کنید تا ناگهان در نیمه‌ی راه زندگی، درگیر خالی بودن حساب پس‌انداز خود نشوید.
 5. یک بیمه‌ی خوب و کارآمد داشته باشید تا کلیه‌ی بدهی‌های احتمالی شما مثل امور درمانی، اتومبیل و لوازم خانه را پوشش دهد.
 6. جلوی خریدهای مکرر و بیهوده‌ی خود را بگیرید. این خریدها ممکن است مربوط به خرید هر روزه‌ی قهوه ی صبحگاهی یا ناهار خوردن در رستوران باشد.
 7. پول کافی برای حمایت از سازمان‌های غیر‌انتفاعی و تشکل‌هایی که برای شما مهم هستند، به دست آورید.
 8. وامی که برای خانه گرفته‌اید را زودتر از موعد مقرر پرداخت کنید. به این ترتیب می‌توانید پول بیشتری برای دغدغه‌های دیگرتان کنار بگذارید.
 9. وام‌های دانشجویی خود را پرداخت کنید و برای تحصیل فرزندان خود هم یک پس‌انداز مالی داشته باشید.
 10. بیش از توان خود هزینه نکنید. هزینه‌های خود را قبل از دریافت حقوق و دستمزد خود تعیین کنید تا وسوسه‌ی خرید‌های بیهوده به سرتان نزند.
 11. هر کاری را که انجام می‌دهید و برای شما پول‌ساز است، دوست داشته باشید. این بدان معناست که اشتیاق خود را دنبال کنید تا منبع درآمد شما شود.
 12. عادت کنید که بودجه‌بندی داشته باشید. البته اگر درآمد زیادی ندارید، احتمالا این کار دشوار خواهد بود، اما می‌توانید با در نظر گرفتن نیازهای مهم‌تر خود و صورت‌حساب‌هایی که باید پرداخت کنید، این کار را برای خود راحت‌تر کنید.

حتما بخوانید » پاکسازی ذهن

نمونه‌ای از لیست اهداف مربوط به سلامتی

لیست اهداف سلامتی

اگر می‌خواهید یک زندگی سالم داشته باشید و از طول عمر خود بدون درگیری با بیماری‌های مزمن لذت ببرید، حتما در این مورد هم لیست اهداف داشته باشید. سلامت و رفاه جسمی شما ترکیبی از عوامل مختلفی است که سبک زندگی شما را شکل می‌دهند، بنابراین تعیین اهداف مربوط به سلامتی هم باید روی برقراری تعادل بین سلامت و سبک زندگی شما متمرکز باشد.

حتما بخوانید » رازهای موفقیت 18 زن کارآفرین از عادات صبحگاهی تا طرز فکر آنها

 1. غذاهای ناسالم را کنار بگذارید و خوردن غذاهای سالم را شروع کنید. وعده‌های غذایی خود را در ابتدای هفته برنامه‌ریزی و آماده کنید تا هیچ بهانه‌ای برای تهیه‌ی فست فود در راه بازگشت از محل کار به خانه نداشته باشید.
 2. به جای نوشابه یا آب میوه، آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 3. خواب کافی داشته باشید تا بدن شما بتواند تجدید قوا کند.
 4. حداقل ۵ روز در هفته و روزی ۳۰ دقیقه، ورزش کنید.
 5. تمرینات قدرتی را به تمرینات قلبی (کاردیو) خود اضافه کنید.
 6. ورزش یا فعالیت جدیدی را انجام دهید که برای شما تازگی داشته باشد، مانند واترپلو یا بدمینتون.
 7. برای محافظت از مفاصل خود در حین تمرینات ژیمیناستیک یا آکروباتیک، از یک ترامپولین کوچک استفاده کنید.
 8. برای یک دوی ماراتن تمرین کنید، حتی اگر بتوانید فقط نیمی از مسیر را طی کنید.
 9. سیگار کشیدن و سایر عادات ناسالم را ترک کنید.
 10. به خاطر داشته باشید که در طول روز برای حفظ آرامش، نفس‌های عمیق‌تری بکشید.
 11. به دیگران هم کمک کنید تا زندگی سالم‌تری داشته باشند.

حتما بخوانید » استرس و اضطراب شدید

نمونه‌ای از لیست اهداف بلند‌مدت

هدف
هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف هدف

همان‌طور که از نامشان پیدا است، قرار نیست اهداف بلند‌مدت، فوری محقق شوند؛ رسیدن به آن‌ها نیازمند صرف زمان و انرژی است و در این میان، هدف داشتن، به شما نیرویی مضاعف خواهد بخشید.

حتما بخوانید » افزایش قدرت مغز

 1. تا جایی که امکانش را دارید به کشورهای خارجی سفر کنید.
 2. هنگامی که احساس کردید آماده هستید، تشکیل خانواده دهید.
 3. مهارت‌های خود را توسعه دهید و نقاط عطفی را که می‌خواهید به آن‌ها برسید، تعیین کنید.
 4. بر اساس تعریفی که از خودتان دارید، به بهترین خودتان تبدیل شوید.
 5. یاد بگیرید آنچه را که هم‌اکنون دارید دوست داشته باشید تا اینکه اشتیاق شما برای رسیدن به بیش از آن، زیاد شود. تمرین ذهن‌آگاهی به این امر کمک می‌کند.
 6. میراثی از خود در جهان باقی بگذارید؛ این کار می‌تواند کاشتن یک درخت باشد یا مشارکت در یک کار خیر.
 7. استقلال مالی داشته باشید تا بتوانید از اهداف و رویاهای دیگر خود هم لذت ببرید.
 8. بچه‌دار شوید.
 9. یک رکورد محلی، استانی یا جهانی را در زمینه‌ای خاص به نام خودتان ثبت کنید.
 10. چیزی اختراع کنید که به نحوی به نفع مردم جامعه باشد.
 11. یک اجتماع کوچک را بر اساس یک هدف اجتماعی مهم، پایه‌ریزی کنید.

احتمالا با خواندن این ۹۹ هدف، آمادگی بیشتری برای نوشتن لیست اهداف خود پیدا کرده‌اید، پس زودتر دست بکار شوید و از آنچه خواندید به عنوان یک منبع الهام استفاده کنید.

برای این کار، این قدم‌ها شما را زودتر به مقصد می‌رسانند:

یک دفترچه‌ی مناسب بردارید و هر بخش را به یک دسته از اهداف خود اختصاص دهید.

برای هر بخش باید چند ستون داشته باشید؛ یکی مربوط به تاریخ رسیدن به اهداف، یکی مربوط به لیست اقدامات لازم و دیگری مربوط به زمان‌بندی انجام هر مرحله از اقدامات.

تمام این موارد را در دفترچه ثبت کنید و نسبت به انجام آن‌ها متعهد باشید.

با تعیین و تنظیم اهداف، تعهد و تمرکز بیشتری خواهید داشت. مسئولیت زندگی خود را می‌پذیرید و  خودتان را تحت فشار قرار می‌دهید تا بهترین فردی که می‌توانید، باشید. اهدافتان به شما این امکان را می‌دهند تا نقاط عطف جدیدی تعیین کرده و احتمال رسیدن به موفقیت را افزایش دهید. به علاوه، با رسیدن به اهداف، از زندگی‌تان هم راضی‌تر خواهید بود.

حتما بخوانید » 32 درس زندگی که برای موفقیت و خوشبختی باید بیاموزید

سخن پایانی

امیدواریم اطلاعات این مقاله از مجله اینترنتی ماهتوتا برای شما مفید بوده باشد. فراموش نکنید که نوشتن اهداف به تنهایی کافی نیست و شما باید متعهد به عمل باشید. به علاوه باید سعی کنید از لحظه لحظه‌ی مسیر هیجان‌انگیز رسیدن به اهداف، لذت ببرید و هر هدف را به یک چالش پر رمز و راز برای رسیدن به موفقیت بیشتر ببینید.

در ادامه بخوانید »  زندگی موفق ؛ چگونه موفق شویم؟ با این 11 قدم زندگی…